Skip to Content

Komunitná záhrada RODINA

Spokojne a bezstarostne si užívať voľné chvíle túži každý z nás. Aj deti... Preto robme všetko pre ich pohodlie a bezpečnosť a zlepšujme kvalitu bývania na našich sídliskách.

Vďaka finančnej pomoci Banskobystrického samosprávneho kraja, vďaka podpore primátora Mesta Hnúšťa Mgr. Michala Bagačku a v neposlednom rade aj vďaka administratívnej pomoci Občianskeho združenia Škovránčatá s jeho vedúcou Mgr. Zuzkou Fábryovou sa už aj ďalšie sídlisko v našom meste tzv. „Hliny“ môže popýšiť novým detský ihriskom ako súčasť realizovaného projektu vybudovania Komunitnej záhrady Rodina.

Na ploche starého detského ihriska boli vďaka šikovným rukám Janka Murinčeka vybudované a osadené nové herné komponenty, ktoré podporujú aktívne vyžitie naši detí, rozvoj ich fantázie, hravosť i zábavno-športové využitie. Úpravou verejnej zelene a zrealizovaním jednoduchých sadbových úprav bola podporená základná myšlienka projektu – prispievať k zlepšovaniu kvality bývania na sídliskách.

Obyvatelia sídliska sú presvedčení, že táto záhrada prinesie príjemné chvíle nielen deťom, ale aj ich rodičom či starým rodičom. Podľa doterajšieho záujmu o ihrisko a vyjadrení rodičov, pre obnovenie starého ihriska v tejto časti mesta už bol najvyšší čas.

Michaela Hroncová

ihrisko_1.jpg

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

ano na hliny tam dáte všetko

ano na hliny tam dáte všetko ale su aj paneláky dole u nabrežiu rimavy alebo klokočka tak tam nezabudajte že tam su aj mamnky s detmi nielen pracháči.

...toto ihrisko je dielom

...toto ihrisko je dielom obyvateľov. Takže, ruky máte voľné, možnosti otvorené, zmobilizujte sa a postarajte sa aj vy o krajšie bývanie na Vašom sídlisku. Netreba vždy čakať na to, že všetko z neba hotové padá. Veľa chuti!X