Skip to Content

KONCERT NA KOLESÁCH

KEĎ SA CHCE... – polyestetická výchova. Školský projekt ZUŠ v Hnúšti je zameraný na spoločné aktivity žiakov HO, TO, VO, žiakov ZŠ a SŠ v meste a rodičov žiakov ZUŠ. Jeho cieľom je spoznávanie svetových diel hudobných skladateľov v podaní profesionálnych umelcov v autentickom prostredí Štatnej opery v Banskej Bystrici, Štátnom divadle v Košiciach či Tanečnom štúdiu v Banskej Bystrici so zámerom prehlbovania spolupráce a medziľudských vzťahov.
27. októbra 2014 sa v rámci tohoto školského projektu zúčastnili žiaci ZUŠ Hnúšťa, ich rodičia a milovníci vážnej hudby klavírneho recitálu 4-ručne umeleckej dvojice v podaní IDA ČERNECKÁ a FRANTIŠEK PERGLER. Koncertnú miestnosť školy okrem poslucháčov zaplnili aj baladické, expresívne spevné, zasnené, vtipné i hravé melódie z diel D. Kardoša – V. Bokesa, L. Kupkoviča, F. Schuberta a A. Dvořáka.

KONCERT NA KOLESÁCH, ktoré sa tentoraz krútili z Bratislavy do Hnúšte, sa konal v spolupráci so Spolkom koncertných umelcov a za podpory Ministerstva kultúry SR.

ZUŠ Hnúšťa

koncert_na_kolesach_001.jpg
koncert_na_kolesach_007.jpg
koncert_na_kolesach_006.jpg
koncert_na_kolesach_003.jpg
koncert_na_kolesach_011.jpg
koncert_na_kolesach_013.jpg
koncert_na_kolesach_017.jpg
koncert_na_kolesach_016.jpg
koncert_na_kolesach_015.jpg
koncert_na_kolesach_014.jpg


X