Skip to Content

V Hnúšti vyrastajú mladé talenty!

V nedeľu 1.3.2015 sa v ďalekom Srbsku, v meste Belehrad, konala medzinárodná súťaž 11.th Omega cup 2015 v taekwonde. Tohto turnaja sa zúčastnili aj mladí športovci z Hnúšte: Miroslav Barto, Anetka Lukáčová a Damien Pavel Frgolec. Počas súťaže si deti opäť overeli svoje schopnosti, nakoľko sa turnaja zúčastnilo 535 pretekárov, z 12 krajín a 49 klubov. V silnej konkurencii sa však nestratili. Anetka Lukáčová po vynikajúcom výkone v oboch zápasoch, kde bez problémov zdolala súperky zo Srbska, získala zaslúžené 1. miesto. Miroslav Barto sa úspešne dostal do boja o medailové umiestnenie, avšak chybou rozhodcov a ich „nerozhodnosťou“ nakoniec obsadil pekné 3. miesto. Damien Pavel Frgolec napriek výškovej nevýhode bez problémov vysoko zvíťazil v dvoch zápasoch a vo finále so skúseným chlapcom zo Srbska využil svoje skúsenosti a obsadil krásne 1.miesto. Zároveň bol vyhlásený za najúspešnejšieho účastníka turnaja v kategórii B do 8 rokov. Deti sa zapojili aj do disciplíny v poomsae, kde sa umiestnili nasledovne: Damien Pavel Frgolec po skvelom výkone ho dokázal prekonať len brat Mirko obsadil 2.miesto a Miroslav Barto svojím cvičením najviac zaujal porotcov a získal skvelé 1 miesto. Anetka Lukáčová po malej chybičke v prevedení obsadila pekné 4.miesto. Deti napriek dlhej ceste, náročnému a vyčerpávajúcemu dňu podali skvelé výkony a nestratili sa v silnej konkurencii pretekárov z celého sveta.
Poďakovanie patrí hlavne trénerom klubu Falcon taekwondo Rimavská Sobota a sponzorom, ktorí zmiernili náklady spojené so súťažou a to: p.primátorovi Mgr.M.Bagačkovi, Ing.J.Dóbimu, PhDr.R.Lebedovi a p.E.Roškovi.