Skip to Content

V Hnúšti vyrastajú mladé talenty!

V nedeľu 1.3.2015 sa v ďalekom Srbsku, v meste Belehrad, konala medzinárodná súťaž 11.th Omega cup 2015 v taekwonde. Tohto turnaja sa zúčastnili aj mladí športovci z Hnúšte: Miroslav Barto, Anetka Lukáčová a Damien Pavel Frgolec. Počas súťaže si deti opäť overeli svoje schopnosti, nakoľko sa turnaja zúčastnilo 535 pretekárov, z 12 krajín a 49 klubov. V silnej konkurencii sa však nestratili. Anetka Lukáčová po vynikajúcom výkone v oboch zápasoch, kde bez problémov zdolala súperky zo Srbska, získala zaslúžené 1. miesto. Miroslav Barto sa úspešne dostal do boja o medailové umiestnenie, avšak chybou rozhodcov a ich „nerozhodnosťou“ nakoniec obsadil pekné 3. miesto. Damien Pavel Frgolec napriek výškovej nevýhode bez problémov vysoko zvíťazil v dvoch zápasoch a vo finále so skúseným chlapcom zo Srbska využil svoje skúsenosti a obsadil krásne 1.miesto. Zároveň bol vyhlásený za najúspešnejšieho účastníka turnaja v kategórii B do 8 rokov. Deti sa zapojili aj do disciplíny v poomsae, kde sa umiestnili nasledovne: Damien Pavel Frgolec po skvelom výkone ho dokázal prekonať len brat Mirko obsadil 2.miesto a Miroslav Barto svojím cvičením najviac zaujal porotcov a získal skvelé 1 miesto. Anetka Lukáčová po malej chybičke v prevedení obsadila pekné 4.miesto. Deti napriek dlhej ceste, náročnému a vyčerpávajúcemu dňu podali skvelé výkony a nestratili sa v silnej konkurencii pretekárov z celého sveta.
Poďakovanie patrí hlavne trénerom klubu Falcon taekwondo Rimavská Sobota a sponzorom, ktorí zmiernili náklady spojené so súťažou a to: p.primátorovi Mgr.M.Bagačkovi, Ing.J.Dóbimu, PhDr.R.Lebedovi a p.E.Roškovi.

fotka1.jpg
fotka3.jpg
fotka2.jpg
fotka14.jpg
fotka10.jpg
fotka13.jpg
fotka4.jpg
fotka5.jpg
totka11.jpg
fotka9.jpg
fotka8.jpg
fotka6.jpg
fotka7.jpg
11046947_391612634353032_5224569657625684465_n.jpg

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Z toho maleho Damiena rastie

Z toho maleho Damiena rastie poriadny taekwondista! Len tak dalej Damien. Aj jeho brat je super.

Máte pravdu,videl som ho na

Máte pravdu,videl som ho na Majstrovstvách Slovenska v Rožňave a bol neporaziteľný. Takéto deti,ako je on s bratom,by malo mesto podporovať.

Ten malý Damien je talent čo

Ten malý Damien je talent čo turnaj to výhra sledujem ho a držim mu palce na dalších turnajoch.Teším sa čo predvedie v Rakusku pytal som sa jeho oca na aky turnaj ide tak ak budu peniaze tak TNT CUP v rakusku drzte mu palce. Rastie S neho velký talent,treba ho podporovať.

Damien aj s bratom sú naozaj

Damien aj s bratom sú naozaj dobrí. Treba si však všimnúť, že v Hnúšti nám vyrastajú aj dievčatá, ktoré sa venujú tomuto športu ako napr. aj Anetka. Tá tiež ako sledujem donesie z každej súťaže keď nie zlatú, tak striebornú, alebo bronzovú medailu. Super dievča držíme Ti palce, len tak ďalej!X