Skip to Content

Deti z Hnúšte "dobyli" stovežatú Prahu!

Aj tento víkend sa pre Anetku Lukáčovú,Miroslava Frgolca a Damiena Pavla Frgolca niesol v duchu taekwonda. V piatok vycestovali všetci traja spolu s trénerom Ing. Jaroslavom Dóbim na prestížnu medzinárodnú súťaž pod názvom Praha open 2015. Po piatkovom večernom vážení sa ráno v hale Slávia Praha stretlo viac ako 320 pretekárov, z 27 klubov a 7 štátov, ako napr. Česko, Slovensko, Bielorusko,Lotyšsko, Slovinsko...
Ako prvý nastúpil na zápasisko v kategórii A detí -27 kg najmladší Damien. Jeho zápas sa od začiatku vyvíjal v jeho prospech a hladko zdolal súpera z Čiech. Obsadil tak krásne 1. miesto a obhájil zároveň prvenstvo na tomto turnaji z minulého roku.
Anetka v kategórii deti B -30 kg krásne zabojovala. Obe súperky z Čiech zdolala bez problémov i napriek tomu,že jej zápasy prišli na rad až v neskorých popoludňajších hodinách. Prvú súperku zdolala vysoko 18:1 a druhú 2:0, nakoľko po 1.zápase mala zdravotné problémy s členkom. No nevzdala sa a bojovala ďalej. Zaslúžene obsadila krásne 1. miesto.
Až večer mohol svoju šikovnosť predviesť Mirko v kategórii žiaci A - 36 kg,nakoľko na zápasisko sa dostal ako posledný. I napriek pokročilému času porazil v prvom zápase súpera z Čiech a postúpil do finále,kde sa stretol s chlapcom z Bieloruska. Na oddych mal len cca. 2 minúty, no svoj finálový zápas dotiahol s pomocou skvelých rád trénera Ing. J. Dóbiho do víťazného konca. Získal tiež pekné 1. miesto.
Anetka , Mirko a Damko si domov do Hnúšte priniesli pekné zlaté medaily a ešte krajšie zlaté poháre a veľa nových skúseností a zážitkov. Tieto deti opäť raz úspešne reprezentovali svoj klub Falcon Rimavská Sobota i svoje mesto Hnúšťa ako aj Slovensko.
Tento turnaj bol pre nich o to náročnejší, že nasledoval hneď po 3. kole ligy SR v poomsae, ktoré sa konalo v nedeľu 25.10.2015 v Liptovskom Mikuláši. Aj tejto súťaže v predvádzaní foriem sa zúčastnili všetci traja. Anetke Lukáčovej, ktorá postúpila do druhého kola z prvého miesta, sa nakoniec po drobnom zaváhaní nepodarilo umiestniť na medailovej pozícii a skončila na peknom 4. mieste. Súrodenci Frgolcovci spolu so sestrou Kristínkou podali skvelé výkony a umiestnili sa nasledovne: Kristínka Frgolcová v kategórii kadetky B skončila na 2. mieste, Miroslav Frgolec v kategórii žiaci A tiež na 2. mieste. Damien Pavel Frgolec, ktorý získal najvyššie hodnotenie zo všetkých získal 1. miesto.
Poďakovanie za skvelú reprezentáciu patrí samozrejme Kristínke, Mirkovi , Damkovi a Anetke a v neposlednom rade trénerovi Ing. J. Dóbimu za skvelé rady pri zápasoch . Za sponzorskú pomoc, ktorá pomohla zmierniť náklady spojené s týmto turnajom ďakujeme Ing. J. Dóbimu, Phdr. Romanovi Lebedovi a Ing. P. Košarníkovi.

img_20151031_190559.jpg
20151031_1906061.jpg
falcon4.jpg
img_20151031_103035.jpg
img_20151031_174704.jpg
img_20151031_190529.jpg

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Fiha ti Frgolcovci su fakt

Fiha ti Frgolcovci su fakt dobri. Blahozelam!!!!!

Zdravím vás chlapci.

Zdravím vás chlapci. Gratulujem. Ste najlepší Damien a Miroslav!!!!!X