Skip to Content

Nič nečiní človeka ľudskejším ako láska k zvieratám

Tento nápis sme našli na zvieracom cintoríne pri Lučenci v časti Ľadovo. Pri ňom sa nachádza aj psí útulok. Vedie ho p. Katka Ferenczová. V stredu popoludní, 4. novembra 2015, sme sa autobusom vybrali za psíkmi, ktoré z nejakého dôvodu stratili svoj domov a teraz bývajú v psom útulku. Nijaký luxus.

105 psíkov v opatere úžasných ľudí. Starostlivosť a láska opatrovateľov presviedča tieto nemé tváre, že ešte môžu skúsiť ľuďom veriť. Každý psík tu dostane svoje meno a stane sa členom veľkej rodiny. Júlia, Ogi a všetci ostatní, ktorí dostali vodítko, s nami, celí vytešení, vykročili na takmer hodinovú vychádzku v nádherný slnečný novembrový deň. Vnútri oddychovala matka s dvoma šteniatkami, ktoré priviezli práve včera. Jedno z nich zrazila, našťastie len ľahko, motorka. Byť tam a nepohrať sa s nimi, určite by nás to mrzelo. Počas našej návštevy priviezli dvaja pracovníci Slobody zvierat dva nové prírastky. O pár minút prišla rodina s malým dieťatkom, ktorí si chceli adoptovať psíka. Človek by si myslel, že je "na konci sveta" a hľa aké rušno. Toto podujatie bolo pre nás krásnym zážitkom. Teplo sálajúce z oblohy sa prelínalo s teplom sálajúcim z očí našich štvornohých priateľov. Zohrialo aj naše srdcia a ostane v nich ešte dlho ukryté.Veríme, že takmer 60 kg krmiva, nekonečné množstvo piškót, iné dobroty a hračky spríjemnia nasledujúce dni obyvateľom útulku.
Som hrdá že sa medzi našimi študentmi nájde dosť takých, ktorí dokážu myslieť aj na iných. Dnes sa to "nenosí" a práve o to to má väčšiu cenu.
Ing. Jana Paučová, ENVIRO koordinátor

pb040044.jpg
pb040059.jpg
pb040063.jpg
pb040066.jpg


X