Skip to Content

Nové časopisy v našej knižnici

Knižnica prof. Štefana Pasiara rozšírila od októbra ponuku časopisov. Okrem týždenníkov Slovenka, Život a Plus 7 dni ponúka mesačníky, ktoré predkladajú kvalitné články nie len po obsahovo-odbornej stránke - Moja psychológia, Maminka, F.o.o.d. a Šikovníček. Takže ak nie si ešte našim čitateľom, príď sa registrovať! Ponúkame ti kvalitné čítanie kníh aj časopisov.

MOJA PSYCHOLÓGIA - lifestylový časopis pre všetkých, ktorí chcú porozumieť svojim pocitom i pocitom ostatných ľudí, chcú rozpoznať možné úskalia vzťahov so svojimi partnermi, priateľmi, deťmi či kolegami a nájsť návod na ich riešenie, chcú lepšie poznať sami seba, využiť svoje možnosti a zbaviť sa slabostí.
Ponúka novinársky i odborne spracované články, predkladá i nový, netradičný pohľad na módu a kozmetiku, dizajn, gastronómiu a cestovanie, pretože aj všetky zmyslové pôžitky sú súčasťou našej psychickej kondície. Nechýba ani kultúrny servis.
„Ružové“ októbrové číslo je venované boju proti rakovine prsníka a dosiahnutiu lepšej prevencie a liečby tohto ochorenia. Časťou výťažku z predaja inzercie v tomto čísle Moja psychológia podporuje aktivity Ligy proti rakovine, ktoré pomáhajú ženám postihnutým týmto ochorením.
V novembrovom čísle nájdete ďalšie zaujímavé články, napríklad o českej herečke Vilme Cibulkovej, o psychoterapeutoch, ktorí sa taktiež starajú o vonkajšiu krásu i mnoho iných.

MAMINKA - časopis, ktorý sa na svojich stranách venuje problematike plánovaného tehotenstva, jeho priebehu, pôrodu, zdraviu a výchove detí až do školského veku. Zároveň sleduje súčasné trendy v pôrodníctve, psychológii a pediatrii. Vďaka vhodnému výberu odborných konzultantov a stálych spolupracovníkov redakcie sú články písané zrozumiteľnou, zábavnou a príťažlivou formou.
Časopis je nielen o deťoch, ale je určený predovšetkým matkám - ženám. Preto v ňom nájdete strany venované móde, kozmetike, zdraviu a kráse, cestovaniu, využitiu voľného času, bývaniu a finančnému zabezpečeniu rodiny, ale i rozhovory so známymi a zaujímavými osobnosťami. Pravidelné miesto v časopise Maminka majú špeciálne prílohy: výbava dojčiat, detská výživa, výber hračiek, kočíkov, vhodné a bezpečné vybavenie domácnosti a pod.
Novembrové číslo prináša rozhovor o materstve so Zdenkou Prednou, zaujímavé články ako účinne bojovať so zimnými chorobami, ako zvládnuť dieťa aj kariéru, cviky proti celulitíde či chudnutie po pôrode a mnoho iných.

F.O.O.D - Ako rýchlo a chutne navariť do 30 minút? Aj na túto otázku vám zodpovie tento mesačník. Je zameraný na informácie z oblasti kulinárstva a gastronómie. Je praktickým sprievodcom pre každého, kto rád varí s nápadom, jednoducho, rýchlo a z čerstvých surovín. Časopis ponúka viac receptov z ľahko dostupných ingrediencií, nezabúda na našu tradičnú kuchyňu ani názorné postupy na prípravu zložitejších receptov. Vezme vás do rôznych kútov sveta a objavíte s ním čaro a vôňu cudzokrajných receptov. Nájdete tu však aj absolútne novinky, tipy, trendy, ktoré hýbu svetom súčasného varenia, ale i rôzne rubriky ako napríklad variť so sezónnymi potravinami, naučíte sa pripravovať zložitejšie pokrmy a mnoho iných. Časopis sa venuje okrem jedla aj dizajnu, kuchyniam, nábytku, doplnkom a spotrebičom.
V novembri vám časopis F.O.O.D. prináša Svätomartinské menu , Lovecká sezóna (rubrika Sezóna), ako pripraviť domáce pečivo a mnoho ďalších chutných receptov.

ŠIKOVNÍČEK – časopis pre všetky hravé a zvedavé deti. Je určený (ne)čitateľom od troch do desať rokov. Hlavnou ideou časopisu je deti pobaviť a niečomu naučiť. Časopis využíva prirodzenú detskú zvedavosť a túžbu poznávať nové veci. Preto prináša okrem zábavného čítania i veľké množstvo hádaniek, doplňovačiek, hlavolamov, omaľovánok, vystrihovačiek a množstvo ďalších úloh. Celým časopisom sprevádzajú čitateľov veselé zvieratká.

Milí čitatelia, príďte si spríjemniť jesenné a čoskoro už zimné večery . Knihy či časopisy si môžete prečítať aj v našich priestoroch knižnice alebo si ich zoberiete k vám domov.
Tešíme sa na vás! Vaša Knižnica prof. Štefana Pasiara v Hnúšti

4-food.jpg
4-maminka.jpg
4-psycho.jpg
4-sikovnik.jpg


X