Skip to Content

Pozvánka na výstavu obrazov

Pozývame vás na výstavu obrazov Mgr. Anny Černákovej PhD. z Hnúšte.
Výstava bude sprístupnená v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti od 11. novembra 2015 do 11. decembra 2015.
Autorka obrazov:
Pochádzam z Hnúšte, mám 36 rokov, 2 synov, manžela a skvelú prácu. Okrem 5-tich rokov štúdia na UMB BB, kde som vyštudovala filozofiu a výtvarnú výchovu a jedného roka vyučovania nádejných módnych návrhárov na strednej škole v Púchove, žijem a pôsobím tu, v rodnom meste.
Od roku 2003 učím v Základnej umeleckej škole v Hnúšti a ZŠ JFR.
Svoju túžbu po vedeckom bádaní som popri práci a vlastne najmä vďaka nej, mohla naplniť v roku 2009, kedy som získala titul PhD.
Prestávkou v mojej profesionálnej pedagogickej dráhe sa na 4 roky stali moje dve deti. Pre moju výtvarnú tvorbu boli práve tieto roky novým začiatkom.
Tvorím odkedy si pamätám, no až keď sa mi narodili synovia, objavila som to, čo ma skutočne baví a napĺňa. Milujem detský farebný svet, detské motívy, detskú tvorbu. Preto som najprv pre mojich synov začala maľovať veselé farebné obrázky na tričká, háčkovať a šiť hračky a tým trávim dnes väčšinu „voľného“ času. Každá nová požiadavka niečo vytvoriť a každý bláznivý nápad je pre mňa výzva a teším sa, keď sa mi podarí. :-)
Vystavené práce sú akýmsi malým prierezom mojej tvorby. Sú staršieho dáta a preto som rada, že som dostala takúto príležitosť, pretože príprava expozície vo mne vyvolala veľa spomienok.
Anna Černáková
Tešíme sa na vás.
knihovníčky Knižnice prof. Štefana Pasiara v Hnúšti
Výstava sa realizuje vďaka finančnej podpore BBSK, z ktorej sa zakúpil závesný systém.

info_o_autorke.jpg
vystava_obrazov_anny_cernakovej_1.jpg


X