Skip to Content

Pozvánka Kina RIMAVA

V nedeľu 13.12.2015 o 15:00 hod. obsadia najväčšiu obrazovku v meste MIMONI z animovanej komédie, na ktorú vás srdečne pozývame. A na záver vás čaká žrebovanie o skvelé darčeky - ako inak - s Mimoňmi :)
Vstupné: 2,- €.
Ak si chcete zabezpečiť najlepšie miesto, kúpte si vstupenky v predpredaji v kanceláriách MsKS už dnes.

Réžia: Kyle Balada, Pierre Coffin
Hrajú (v slovenskom znení): Lucia Hurajová, Přemysl Boublík, Peter Rúfus, Zdena Studenková, Stano Král, Vanda Ružičková a ďalší
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2015
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu.
Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadenéhonemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu.
Našťastie sa našli traja hrdinovia - hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu Scarlett Zbesilá. „Tá a žiadna iná!“ povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin, Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu.

13-12-2015_mimoni.jpg


X