Skip to Content

Trojlístok detí získal na Majstrovstvách SR v taekwonde až šesť titulov a dve prestížne ocenenia!

V sobotu 19.12. 2015 konečne nastal deň, ktorý pre Miroslava Frgolca, Anetku Lukáčovú a Damiena Pavla Frgolca patril k tým najvýznamnejším. V tento deň sa v športovej hale v Liptovskom Jáne konali Majstrovstvá SR v taekwonde v disciplíne športový zápas (kyorugi) a v predvádzaní foriem (poomsae).
Anetka Lukáčová nastúpila na svoj veľký zápas v kategórii deti - 32 kg proti skúsenej a silnej súperke. Anetka však neskutočne bojovala, využila všetky svoje skúsenosti a jej snaha a bojovnosť jej nakoniec priniesla očakávaný výsledok. Po svojom vynikajúcom výkone a výsledku 3:1 právom získala 1. miesto a už druhý krát titul Majsterky SR v kyorugi!
Damien Pavel Frgolec nastúpil v troch zápasoch v kategórii deti - 26 kg. Vo všetkých troch bojoch bolo vidieť jeho talent a technickú zručnosť. Zápasy Damien priviedol do víťazných koncov a tiež obsadil 1. miesto a získal tak opäť titul Majster SR v kyorugi!
Miroslav Frgolec v kategórii žiaci - 36 kg v prvom zápase svojím výkonom s ľahkosťou zvládol svojho súpera. Druhý zápas bol už oveľa napínavejší. Stretol sa s chlapcom s vyšším technickým stupňom, no aj napriek tomu bojoval až do konca. Mirko podľahol súperovi vo finále tesne 4:5 a obsadil tak pekné 2. miesto a získal po druhý raz titul Vicemajster SR v kyorugi!
Na tomto turnaji prebiehala v tento deň aj súťaž v poomsae, ktorej sa však môžu zúčastniť len športovci s technickým stupňom od 4.kupu vyššie.
V tejto disciplíne sa predstavili bratia Damien a Miroslav Frgolcovci. Mladší Damien vo svojej kategórii suverénne obsadil 1. miesto a získal ďalší titul Majster SR v poomsae!
Jeho brat Miroslav v silnej konkurencii 8 súťažiacich po skvelom cvičení obsadil pekné 3. miesto. Bratia sa v tejto disciplíne predstavili aj v kategórii synchro páry, kde svojím cvičením natoľko oslovili porotcov, že sa umiestnili na krásnom 1. mieste a získali obaja titul Majstri SR v synchro páry v poomsae!
Po skončení zápasov i súťaže v poomsae prebieha na Majstrovstvách SR každoročne vyhlásenie najúspešnejších športovcov v disciplínach poomsae i kyorugi.
Damien Pavel Frgolec tieto ocenenia za obe disciplíny už má za rok 2014. No aj tento rok sa mu to opäť podarilo! Damien bol vyhlásený za Najúspešnejšieho chlapca SR za rok 2015 v kyorugi a rovnako aj Najúspešnejšieho chlapca SR za rok 2015 v poomsae!
Celý turnaj bol pre tieto deti zavŕšením ich športového roka. Anetka , Mirko i Damien si po náročnom dni priniesli domov do Hnúšte celkovo 5 zlatých, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu, 5 titulov Majstrov SR, titul Vicemajstra SR , 5 pohárov a dve vzácne ocenenia.
Týmto by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí deťom držali prsty, trénerom klubu Falcon Rimavská Sobota, ale najmä pánovi primátorovi Mgr. M. Bagačkovi a pánovi viceprimátorovi PhDr. R. Lebedovi a predsedovi klubu Falcon RS Ing. J. Dóbimu za finančnú podporu detí počas celého roku 2015.
Anetke , Mirkovi a Damkovi prajeme krásne prežitie vianočných sviatkov, aby nabrali dostatok síl do ďalšieho roku. Ďakujeme im za fantastickú reprezentáciu svojho klubu,ale aj mesta Hnúšťa.