Skip to Content

12. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte

V sobotu 2.1.2015 sa konal už 12. ročník turnaja o majstra Hnúšte v stolnom tenise. Do bojov na turnaji zasiahlo celkovo 75 hráčov. Súťaž prebiehala v štyroch kategóriách. Turnaj prišiel svojou účasťou podporiť aj primátor mesta Hnúšťa Mgr. Michal Bagačka, ktorý okrem tradičného novoročného blahoželania poprial športovcom aj veľa športových úspechov.

V hlavnej kategórii – v kategórii registrovaných hráčov bojovalo o titul v dvojhre 49 stolných tenistov, ktorí boli v prvej fáze rozdelení do 12 skupín. Podľa umiestnenia v skupine sa určil kľúč na nasadenie do vyraďovacích bojov. Tam už postupovali iba víťazi, každé zaváhanie znamenalo koniec. V najlepšom svetle sa na turnaji predviedol hráč STK Lučenec-Kalinovo Michal Brablec. Získal tak prvýkrát titul Majstra Hnúšte a putovný pohár za rok 2016.
Brablec - Vaculčiak 3:1.

Poradie: 1. miesto Michal Brablec (STK Lučenec-Kalinovo), 2. miesto Jozef Vaculčiak (Mladosť Relax Rimavská Sobota), 3. Juraj Janíček (Mladosť Relax Rimavská Sobota), 4. miesto Dušan Filčík (STK Lučenec-Kalinovo). Najlepší z našich boli najlepší Ján Čipka, Miroslav Bračo a Jakub Filipiak, ktorí postúpili zo skupín ale skončili v prvom vyraďovacom kole a obsadil konečné 15.-32. miesto.

Vo štvorhre registrovaných hráčov štartovalo 23 dvojíc a turnajový primát si vybojovala dvojica Kocúr/Goljan (STK Tomášovce) pred dvojicou Brablec/Gracza (STK Lučenec-Kalinovo) a na treťom mieste skončili Kelich/Ištván (STK Magnezit Revúca).

V kategórii neregistrovaných hráčov sa prezentovalo celkom 26 stolných tenistov. Dvojhra sa v kategórii neregistrovaných hráčov stala korisťou hráča Ivana Držíka z Utekáča, ktorý vo finále porazil Vojtecha Vaszilyho z Rimavskej Soboty. Tretí skončil Miro Barutiak z Utekáča.

Vo štvorhre sa tešili z víťazstva „Soboťania“ Vaszily/Andráš pred dvojicou Barutiak/Liška. Tretí skončili Držík/Klincko. Všetci štyria sú z Utekáča. Vo štvorhre neregistrovaných hráčov sa predstavilo 13 párov.

V kategórii detí vyhral Adam Černecký z Mladosti Rimavská Sobota. V tejto kategórii sa predstavili žiaľ iba sám Adam. Účasť v tejto kategórii ma najviac mrzí a odráža nezáujem detí o šport nielen v Hnúšti, ale aj celom okolí.

Tento rok ženy súťažili samostatne. Do súťaže sa zaregistrovali 4 ženy. Všetky si však zahrali aj medzi mužmi. Nakoniec si zahrali vlastný turnaj. Vyhrala Anna Repková a stala sa tak najlepšie umiestnenou „Hnúšťankou“. Na ďalších miestach skončili Balciarová Gabriela z Hnúšte, Mericová Iveta z Lučenca a Medveďová Romana z Klenovca.

Teší nás zvyšujúci sa záujem a úroveň tohto turnaja, keď v kategórii registrovaných hráčov hralo rekordných 49 hráčov. Mrzí nás však najmä slabšia účasť domácich neregistrovaných hráčov, detí a žien. Veríme, že na budúci rok oslovíme viac domácich športovcov, ktorí si chcú zašportovať a chcú sa porovnať medzi sebou ale aj s bývalými aktívnymi hráčmi.

Organizátormi majstrovstiev Hnúšte v stolnom tenise boli hráči domácej Iskry Bračo, Čipka, Filipiak a Remeň v spolupráci s Mestom Hnúšťa, primátorom mesta Hnúšťa Mgr. Michalom Bagačkom a Mestkou športovou halou. Ako tradične sa podávala novoročná kapustnica, ktorá všetkým veľmi chutila. Organizátori týmto ďakujú aj sponzorom – firmám a osobám z mesta Hnúšťa a okolia, ktorí do súťaže venovali ceny pre víťazov. Menovite ďakujeme primátorovi mesta Hnúšta Michalovi Bagačkovi, Helene Košarníkovej – PROLOG K, Rasťovi Kolesárovi – Prvá stavebná sporiteľňa a Espreso ELEKTRÁREŇ, Adrian Hanes – Pizzeria KAŠTIEĽ, LANKWITZER, Janke Kišovej – reštaurácia KOCKA, Jarovi Obrtancovi JOMKO COMPUTER... Niektorí si však neželali byť ani menovaní ale ďakujeme aj im.