Skip to Content

Gladiátori na najväčšom florbalovom turnaji v Čechách

V dňoch 3.-5. júla 2016 sa hráči Športového klubu GLADIATORS zúčastnili najväčšieho florbalového turnaja pod šírim nebom OPEN AIR CUP, ktorý sa konal v Čechách, v meste Dobruška.
Konal sa už 3. ročník, na ktorom sa po predchádzajúcich rokoch zúčastnilo rekordný počet tímov a to 94 mužských a 20 ženských, čo tvorilo vyše 800 hráčov. Celkove sa odohralo 392 zápasov! (roku 2014 - 44 len mužských tímov, v roku 2015 - 76 mužských a 10 ženských).
Mesto Hnúšťa vytvorilo pred rokom partnerstvo s mestom Dobruška, čo vo veľkej miere uľahčilo florbalistom z Hnúšte sa prihlásiť a zúčastniť sa tohto prestížneho turnaja. Len náhradných tímov, ktoré sa prihlásili, ale nakoniec nezasiahli do bojov bolo vyše 30. Na turnaji sa okrem hnúšťanov predstavili ešte dva slovenské tímy a to IBK Prešovský betón a Team Klátov. Mužské družstvá boli rozdelené do 6-členných skupín, kde sa našim nedarilo a prehrali všetkých päť zápasov. Ale do ďalších vyraďovacích bojov postupovali všetky družstvá. V prvom predkole playoff sa podarilo gladiátorom konečne zvíťaziť, ale to bol pre nich jediný víťazný zápas. V ďalších vyraďovacích bojoch už nestačili na českého súpera a po prehre boli vyradení z turnaja. Celkove sa tak gladiátori umiestnili medzi 32-64 miestom. Ukázalo sa, že kvalita bola jednoznačne na strane českých tímov, ktoré majú celkove dlhšiu tradíciu v hraní tohto športu a na medzinárodnej úrovni patria tiež medzi svetovú triedu. Pre našich hlavne mladých hráčov to bola obrovská skúsenosť, na ktorej môžu hlavne do budúcna stavať. V septembri by práve títo hráči mali nastúpiť ako družstvo Gladiators vôbec prvýkrát do okresnej florbalovej ligy, kde všetky zápasy sa odohrajú v Rimavskej Sobote.
Výsledky tímu: skupina A:
Sršni - Gladiators 7:4
Antiplayers Dobruška - Gladiators 6:4
Ašanti v delíriu - Gladiators 13:6
FBC Slavoj - Gladiators 8:3
IBK Čuláci - Gladiators 11:2
playoff:
Gladiators - Mladá krv 5:4
Namazaný Luboši - Gladiators 4:2

zdroj: Matúš Golian

9.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
35.jpg
35.jpg
34.jpg
33.jpg
31.jpg
30.jpg
3.jpg
27.jpg
25.jpg
24.jpg
21.jpg
20.jpg
2.jpg
19.jpg
18.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
12.jpg
11.jpg
10.jpg

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Ste oficiálna stránka mesta!

Ste oficiálna stránka mesta! Myslím si, že pred zverejnením článkov by bolo vhodné sledovať ich pravopisnú úpravu, pretože tento článok určite písal v oblasti pravopisu analfabet!X