Skip to Content

Čítačka správ

Johan Cruyff by mal 70 rokov, štadión Ajaxu ponesie meno futbalovej legendy

Zo športu - 25. apríl 2017 - 20:36
Z Amsterdam Areny sa stane Johan Cruijff Arena.
Kategórie: Šport

Gašpar z funkcie policajného prezidenta odstúpiť nemieni

Udalosti - 25. apríl 2017 - 16:48
Pokiaľ sa zmení spôsob výberu policajného prezidenta, napríklad prostredníctvom konkurzov, Gašpar nemá v úmysle sa Čítať ďalej
Kategórie: Napísali iní

Obvinený z usmrtenia cyklistky na súd prišiel, odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier

rimava.sk - 25. apríl 2017 - 16:33

Pojednávanie v prípade tragickej nehody cyklistky pri Rimavskom Brezove v júni 2015, bolo opäť odročené. Na dnešnom pojednávaní, 25. apríla, to navrhol prokurátor. Jeho dôvodom je vypočutie znalca z odboru psychiatrie, ktorý svoju neúčasť na súde kvôli pracovným povinnostiam ospravedlnil. Sudca tak ďalší termín stanovil na 13. júna o 10:00 hod.

S prokurátorovým návrhom súhlasila aj druhá strana. Okrem toho, obhajca obvineného Mareka Š. navrhol vypočuť i jeho otca ako majiteľa auta, ktoré obvinený v deň nehody viedol. Otec sa na pojednávanie nedostavil z dôvodu návštevy u lekára. Hoci znalec z odboru psychiatrie ako aj otec obvineného na dnešnom pojednávaní neboli prítomní, tentoraz sa tam už ukázal aj samotný obvinený Marek Š. Odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier. V závere pojednávania sa ale obvinený ospravedlnil celej rodine poškodenej „Ospravedlňujem sa celej rodine za to, čo sa stalo. Pred uplynulým pojednávaním som spanikáril a ľutujem svoje konanie. Ospravedlňujem sa všetkým z rodiny poškodenej,“ povedal.

Súd tak v prípade tragickej nehody mladej cyklistky bude pokračovať až v júni. Ide už tak o štvrté odročenie pojednávania. Prvé bolo odročené v novembri 2016, kvôli nastúpeniu Mareka Š. na protialkoholické a zrejme aj protitoxikomanické liečenie na Prednú horu. V druhom prišiel obvinený na pojednávanie bez advokáta, ktorého si podľa jeho slov nemohol dovoliť z finančných dôvodov a tretie, marcové, odročil sudca za účelom doplnenia dokazovania.

Tragická dopravná nehoda, pri ktorej zomrela 35-ročná cyklistka Janka Kršáková, sa stala v júni 2015 pri Rimavskom Brezove. Vodič Marek Š. podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa zranili aj traja spolujazdci, 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou.

U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej bolo vyšetrovanie ukončené návrhom na podanie obžaloby. Z prečinu usmrtenia bol obvinený vtedy 30-ročný Marek z Rimavského Brezova. Podľa trestného zákona za tento čin spáchaný závažnejším spôsobom konania hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Súd tragickej nehody cyklistky znova odročili, dôvodom je dokazovanie
Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena

Kategórie: Napísali iní

Klientsky pracovník - Tornaľa

profesia.sk - 25. apríl 2017 - 16:23
Tornaľa, Banskobystrický kraj, Rimavská Sobota, Košický kraj, Rožňava, OTP Banka Slovensko, a.s.

Gemer spoznávajú zástupcovia štyroch krajín

rimava.sk - 25. apríl 2017 - 16:00

Okresy Rimavská Sobota a Revúca spoznávajú v týchto dňoch zástupcovia verejných a súkromných subjektov z Fínska, Nemecka, Španielska a Slovenska. V rámci projektu Socent Spa, ktorého zámerom je medziregionálna spolupráca, navštívili dnes Rimavskú Sobotu, obec Jesenské, Rakytník a Zbojská. „Boli to milí ľudia. Zápasia s podobnými problémami ako máme my. Tak isto sa zapájajú aktívne do riešenia tých problémov a preto riešia aj tento projekt,“ priblížil pre Rimava.sk starosta obce Gabriel Mihályi, u ktorého sa niekoľkočlenná skupinka zastavila v rámci svojho dnešného programu. Ako spomenul, zaujímavosťou je, že pochádzajú z podobných odľahlých vidieckych regiónov ale vyspelých štátov a takisto majú podobné problémy ako my. „Viac sa však sťažujeme a viac si závidíme, ako v okolitých krajinách,“ skonštatoval starosta po stretnutí, na ktorom návšteve predstavil región ako aj napríklad Akčný plán rozvoja. „Starostovia a podnikatelia vlastnia podnikateľské zámery a rozvojové projekty tak či tak ich robia a je to v súlade s akčným plánom. Sú to klasické výzvy,“ tvrdí Mihályi a dodáva, že táto forma manažmentu zmeny nerieši všetko, ale mala by práve harmonizovať všetky veci, ktoré sa robia v okrese. „Pre naše deti by sme už mali viac robiť ako plakať a kritizovať vládu,“ uzavrel.
V rámci trojdňovej návštevy pod názvom Meet Gemer navštívia samosprávu v Revúcej a aj Muránsku Dlhú Lúku, kde sa stretnú so starostom Marekom Noskom. Stretnutia sa zúčastňujú aj členovia Miestnej akčnej skupiny Malohont. Súčasťou Socent Spa na Slovensku je projekt Sociálne podnikanie v riedko osídlených oblastiach, ktorý realizuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Jeho cieľom je zlepšiť účinnosť regionálnych politík, aktívne podporovať viditeľnosť a akceleráciu sociálnych podnikov v riedko osídlených oblastiach.

Zdroj: Rimava.sk

Kategórie: Napísali iní

Čepelová zdolala Bouchardovú, v Istanbule postúpila do osemfinále

Zo športu - 25. apríl 2017 - 15:55
Momentálne 97. žena svetového rebríčka Čepelová bude v osemfinálovom 2. kole čeliť úspešnej z duelu Čítať ďalej
Kategórie: Šport

Bora-Hansgrohe sa predstaví na Giro d´Italia bez Slovákov aj klasického lídra

Zo športu - 25. apríl 2017 - 15:39
V deväťčlennej zostave nemeckého tímu figurujú Rakúšania Patrik Konrad, Lukas Pöstlberger a Gregor Mühlberger, Čech Čítať ďalej
Kategórie: Šport

Ďalšia rana pre trénera Cígera, na svetový šampionát nechce ísť ani Graňák

Zo športu - 25. apríl 2017 - 15:11
Obranca Dominik Graňák sa nepredstaví na majstrovstvách sveta v hokeji.
Kategórie: Šport

Mladí kreatívci, pozor! Vyhrajte cestu na festival Cannes Lions 2017

Udalosti - 25. apríl 2017 - 15:04
Ako na to? Zapojte sa do súťaže Young Lions Slovakia 2017. Bratislava, 25.4.2017 ( WBN/PR Čítať ďalej
Kategórie: Napísali iní

Matovič vyjadrením o listoch podľa Bugára len odpútava pozornosť od daňového podvodu

Udalosti - 25. apríl 2017 - 15:03
Igor Matovič podľa Bélu Bugára len potrebuje rýchlo vyrobiť škandál, aby sa hovorilo o ňom Čítať ďalej
Kategórie: Napísali iní

Na Hradovej sa stretli turisti všetkých klubov z okresu Rimavská Sobota

rimava.sk - 25. apríl 2017 - 14:54

Na Hradovej pri Tisovci sa stretli turisti z troch klubov Rimavskosobotského okresu. Podľa plánovaných kalendárov jednotlivých oddielov ide o jednu z mála spoločných akcií. Ako pre Rimava.sk uviedol Dušan Kojnok, predseda KST KOS Rimavská dolina Tisovec, išlo o ich tradičnú oddielovú akciu, 34. výstup, ktorej sa zúčastnilo 14 členov klubu. Takmer dvadsať ďalších sa zúčastnilo z Hnúšte, Rimavskej Soboty. Výstupu na majestátnu Hradovú sa zúčastnili aj turisti z okolia Lučenca či Banskej Bystrice, ktorí prišli autobusom. „Počasie akcii opäť prialo a po predpovediach, nie príliš nakloneným turistike, nás napokon príjemne prekvapilo. Všetci účastníci akciu zvládli bez ujmy na zdraví a v príjemnej atmosfére,“ povedal Kojnok. Záverečný zostup spod Okrúhlej skaly si podľa Kojnoka zvolil každý podľa svojej vôle a tak okrem tradičnej okružnej žltej značky ponad Kordove lúčky, kam smerovala väčšina turistov, zišli niektorí aj na opačnú stranu nad Rejkovo a cez Krivú do mesta. „Kolegovia z Hnúšte sa vydali spod Hradovej dokonca až na Ráztočné,“ spomenul Kojnok a dodal, že Hradová je naozaj ich najväčší magnet pre turistov a sú na ňu právom aj hrdí.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Milan Slabej

Kategórie: Napísali iní

Kristína Kučová utŕžila kanára a skrečovala zápas v Istanbule

Zo športu - 25. apríl 2017 - 14:51
Kristína Kučová po 29 minútach za stavu 0:6, 0:1 vzdala súboj prvého kola na turnaji Čítať ďalej
Kategórie: Šport

Ani komunisti to nerobili, hovorí Kollár o otváraní listov v parlamente

Udalosti - 25. apríl 2017 - 14:36
Poslanec Peter Pčolinský dostal v parlamente otvorenú obálku už v januári.
Kategórie: Napísali iní

Obchodný zástupca

profesia.sk - 25. apríl 2017 - 14:24
Brezno, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ingrid Výborná - Výborný

Podbrezová mení trénera, Fabuľu strieda Praženica

Zo športu - 25. apríl 2017 - 14:23
Karol Praženica bol prvým Slovákom, ktorý sa predstavil v skupinovej fáze Ligy majstrov.
Kategórie: Šport

Aktuálne - Skladník/čka v sklade s oblečením pri Plzni, mzda až 26.000 Kč/mesačne

profesia.sk - 25. apríl 2017 - 14:14
Malacky, Pezinok, Senec, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou, Gelnica, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Plzeň - jih, Plzeň - město, Plzeň - sever, CentralWork s.r.o.

Jednoduchá práca - Pracovník výroby (Lozorno pri Bratislave), Mzda až 1.000€/mesačne

profesia.sk - 25. apríl 2017 - 14:09
Bratislava, Malacky, Pezinok, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Trenčín, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín, Žilina, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Svidník, Vranov nad Topľou, Gelnica, Košice, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Hodonín, Znojmo, Uherské Hradiště, Nový Jičín, CentralWork s.r.o.

Obchodný zástupca pre PSS, a.s. - novovytvorené pracovné miesta

profesia.sk - 25. apríl 2017 - 14:03
Liptovský Mikuláš, Brezno, Revúca, Kežmarok, Levoča, Poprad, Rožňava, Spišská Nová Ves, Prvá stavebná sporiteľňa, a.s., regionálna pobočka Košice

Rusi budú na svetovom šampionáte bez Radulova, Bobrovského, Kovaľčuka aj Daciuka

Zo športu - 25. apríl 2017 - 14:02
Tréner ruskej hokejovej reprezentácie už má k dispozícii prvých hráčov z NHL a aj finalistov play-off Čítať ďalej
Kategórie: Šport

Kino ORBIS: Film spojený s diskusiou priblíži cestu zo sociálne znevýhodneného prostredia

rimava.sk - 25. apríl 2017 - 14:00

Aká je cesta zo sociálne znevýhodneného prostredia? Aké majú šance dostať sa z neho ľudia, žijúci v takomto prostredí. Na tieto a iné otázky si kladie za úlohu odpovedať film v réžii Petra Václava s názvom Cesta ven, ktorý v stredu, 26. apríla o 17:00 hod. premietnu v rimavskosobotskom kine Orbis. Po ňom bude nasledovať diskusia na túto tému, ktorú organizuje Komunitné centrum Úsmev ako dar v Rimavskej Sobote.

Medzi pozvanými je Štefan Vavrek z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity, Milan Hronec z Nadácie Ekopolis, Alexander Daško zo Súkromnej základnej umeleckej školy a z OZ Lavuta, a umelec Vladimír Sendrei z OZ Lačho drom. Diskusiu bude moderovať Maroš Balog z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Boj o obyčajne šťastný život

Film Cesta ven je príbehom mladej rómskej ženy, ktorá bojuje o obyčajne šťastný život. Naráža však na predsudky spoločnosti a s nimi spojené prekážky. Ťažko sa jej darí obstáť v dnešnom svete, v ktorom vďaka globalizácii a finančnej kríze zmizla najmä pre Rómov ako vyhliadka na prácu, tak aj na dôstojné bývanie. Hrdinka filmu bojuje s materiálnymi problémami, s pocitom opovrhovania, ale taktiež s vlastnou determinanciou. Kde hľadať pomoc? Úrady nastavili v mene úspor pravidlá vylučovania zo systému sociálnych podpôr.

Zdroj: Komunitné centrum Úsmev ako dar v Rimavskej Sobote

Kategórie: Napísali iní
Syndikovať obsah


X