Skip to Content

echoviny.sk

Syndikovať obsah
regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Aktualizácie: pred 2 hod 19 min

Hrachovčania prehrali s rezervou Revúcej

30. október 2014 - 20:06

Hnúšťanskí pingpongisti nestačili na Gemerské Dechtáre.

Ján Čipka

V štvrtej stolnotenisovej lige Východ sa hralo druhé kolo. Hráči STK Iskra Hnúšťa podľahli v domácom  prostredí Gemerským Dechtárom. Doma ťahali za kratší koniec aj hráči ŠK Hrachovo, ktorí prehrali s béčkom Revúcej.

Iskra Hnúšťa – STK Gemerské Dechtáre 4:14

V prvom domácom stretnutí Hnúšťania neuspeli.

„Hostia boli lepší a vyhrali zaslúžene. Béčko Revúcej bolo v úvodnom kole priechodnejším súperom ako Gemerské Dechtáre. Nastúpil v našej zostave aj Legén, ktorý pracuje v Česku, ale teraz bol doma,“ uviedol pre Echoviny.sk hnúšťanský hráč Juraj Remeň. Iskra figuruje s dvomi bodmi (dve prehry) na šiestej priečke. V súťaži účinkuje osem tímov. O poradí na šiestom až ôsmom mieste rozhoduje skóre.

Body Hnúšte: Čipka, Legén, Remeň a Bračo po 1.

ŠK Hrachovo – STK Magnezit Revúca B 3:15

Hrachovčania nenadviazali na výhru v Tornali a našli prvého premožiteľa. V tabuľke sa nachádzajú s piatimi bodmi (jedna výhra, jedna prehra) na piatej priečke. Bodovo sú však na úrovni céčka Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktoré je štvrté.

 

 

 

 

Priestor pri pamätníku v Hačave mení svoj vzhľad

30. október 2014 - 0:45

Ihličnany nahradí listnatá Katalpa a Magnólia s bohatým kvetenstvom, pribudnú nové lavičky. Mesto chce vymeniť aj poškodené písmená na pamätníku.
V októbri došlo k rekonštrukcii parku v Hačave, miestnej časti Hnúšte. Napriek tomu, že park v súčasnosti vyzerá opticky prázdny, občania sa o dostatok zelene nemusia báť, pretože došlo k nasadeniu nových stromov. „Základnou zmenou oproti pôvodnej parkovej výsadbe je nahradenie ihličnanov listnatými drevinami,“ hovorí náčelník MsP v Hnúšti Milan Migaľa, ktorý sa výsadbe zelene venuje ako svojmu koníčku a práve on dostal poverenie od primátora, aby navrhol a realizoval obnovu zelene.

Park bude farebný od jari do jesene

„Výber druhov bol zvolený s dôrazom na klimatickú ale aj mechanickú odolnosť rastlín, minimálne nároky na údržbu a sezónnu premenlivosť. Dominantnými solitérmi sú Katalpa a Magnólia, obe s veľkými dekoratívnymi listami, bohatým jarným kvetenstvom a nápadnými plodmi,“ opisuje Migaľa.

Takto by to malo v budúcnosti vyzerať: rozkvitnutá Katalpa a Magnólia

Park zdobí diagonálna pásová výsadba nízkych krov – Tavolník, ktorý na jar sýtožltý, postupne zelený s pekným ružovým kvetenstvom a Dráč, ktorý je dekoratívny purporovým olistením a na jeseň aj nápadnými červenými plodmi. Táto diagonála delí park na tri časti a naopak, jednotiacim prvkom je materiál použitý na povrch chodníka a drobnú záhradnú architektúru: prírodný riečny štrkopiesok a okruhliaky.

Súčasný stav lavičiek v parku

Pribudnú popínavé rastliny a lavičky

„V rámci výsadby v parku pribudnú ešte popínavé druhy, a to Brečtan, ktorý bude ako zjemňujúci prvok vysadený k pňom pôvodných ihličnanov a Pavinič k samotnému pamätníku. Z prvkov záhradnej architektúry pribudnú lavičky. Koncepcia parku bola zvolená tak, aby park pôsobil otvorene a synergicky s ostatnými časťami námestia vytváral jednotný celok a aby bol prístupný. Snahou bolo potlačiť všetky prvky, ktoré park, tak ako tomu bolo pôvodne, izolovali od okolia, vyčleňovali ho zo samotného námestíčka a odrádzali obyvateľov, aby doň vstupovali,“ vysvetlil Migaľa.

Nasledovať bude rekonštrukcia prvkov pamätníka

Primátor mesta Michal Bagačka rekonštrukciu parku víta. „Som rád, že sme ju zverili do rúk Milana Migaľu, pretože nepoznám človeka, ktorý by sa lepšie rozumel okrasnej zeleni. Ja v najbližšej dobe dotiahnem ešte prvky, ktoré treba opraviť na samotnom pamätníku. Možno to priestranstvo vyzerá teraz prázdne, ale som si istý, že keď sa na jar zazelená, bude to ďalšie veľmi pekné miesto, aké pamätníku Mateja Hrebendu prináleží,“ povedal pre Echoviny.sk Bagačka.

Hnúšťania i Tisovčania zaznamenali prehry

29. október 2014 - 16:21

Klenovskí futbalisti sa vrátili z Jelšavy naprázdno.

Jozef Slovák

V štvrtej lige Juh boli na programe stretnutia trinásteho kola. Hráči FK CSM Tisovec sa predstavili na trávniku FK Slovenské Ďarmoty a jesenné účinkovanie zakončili prehrou. Diváci videli poltucet gólových momentov, štyrikrát vypukla radosť v tábore domácich. Partia vedená kormidelníkom Jánom Rosiarom ml. sa nachádza so šestnástimi bodmi (štyri výhry, štyri remízy, päť prehier so skóre 23:16) na desiatom mieste.

FK Slovenské Ďarmoty – FK CSM Tisovec 4:2 (2:1)

Tisovčania dvakrát zmazali náskok domácich, ale napokon im podľahli. Skóre otvoril v 29. min z pokutového kopu Havrila. Na 1:1 vyrovnal v 35. min Slovák. Gólom do šatne dostal Slovenské Ďarmoty druhýkrát do vedenia Havrila (45. min). Krátko po zmene strán ale vyrovnal Marek Hradovský, prebiehala 48. min. Potom však už dávali góly iba domáci. Autorom toho tretieho bol v 60. min Berec a v 82. min skompletizoval svoj hetrik Havrila.

FK CSM: Belica – Giertli (61. Nagaj), Slovák, Tyčiak, Vrabec – Zelenák, Antal, Levický, Hradovský – Šavlík, Gajan (68. B. Kriška).

FK Iskra Hnúšťa – FK Mesta Tornaľa 1:2 (1:1)

V trinástom kole piatej ligy (skupina D) sa predstavili hráči Iskry Hnúšťa na domácej pôde. Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorí sa v 14. min zásluhou Baloga ujali vedenia. Na 1:1 vyrovnal v 37. min Radoslav Doboš. Za nerozhodného stavu mohli misky váh nakloniť na svoju stranu obidva tímy, pričom hosťujúci Cs. Juhász dokonca zahodil penaltu, keď prestrelil bránu. Po akcii do otvorenej hnúšťanskej obrany vsietil víťazný gól Tornale v 65. min Farkas. Iskra klesla s deviatimi bodmi (tri výhry, desať prehier so skóre 15:27) na posledné – štrnáste miesto.

Iskra: Dominik – M. Beňuš, Milan Šagúl, Foľko, Legén – P. Beňuš, Černák, M. Petrok, Šaliga – L. Petrok, Doboš.

MFK Jelšava – TJ Družstevník Klenovec 2:1 (2:0)

V dueli trinásteho kola prvej triedy sa v 5. min presadil Fandák. Druhý gól MFK pridal v 18. min Hyžnaj. Klenovčania sa vrátili do zápasu v 65. min vďaka Marekovi Miháľovi, ktorý premenil pokutový kop. V ďalšom priebehu sa však už stav nezmenil. Zverenci trénera Ondreja Barta figurujú po prvej polovici sezóny s 28 bodmi (deväť víťazstiev, jedna remízy, štyri prehry so skóre 34:20) na štvrtom mieste.

Družstevník: P. Hruška – Hlôška, Boháčik, Miháľ, Oláh – Ulický, Bavala, P. Brndiar, T. Medveď – M. Hruška, Pláštik.

Z mládežníckych súťaží

Tretia dorastenecká liga Juh

FK CSM Tisovec – FK Slovan Kúpele Sliač 1:2 (1:0)

Gól domácich dal Boris Vengrín.

Druhá liga starších žiakov Juh

FK LAFC Lučenec – FK Iskra Hnúšťa 2:0 (1:0)

 

                    

PR: Halloweenska súťaž o najlepšiu masku v Infinity 22

29. október 2014 - 15:14

Najlepšia halloweenska párty vás čaká tento víkend v klube Infinity 22 v Tisovci. Najlepšia maska vyhráva!

UPOZORNENIE: Ak odmietnete túto výzvu, niečo strašidelné sa môže stať… S najväčšou pravdepodobnosťou môžete prísť o všetku tú zábavu, ktorú by ste zažili!

S maskou VSTUP ZADARMO!

Pridajte sa k nám na vašu Halloween Scary Party, príďte v maske a získajte vstup ZADARMO!! A k tomu, ak tvoja maska bude práve tá najkrajšia či najstrašidelnejšia, získaš pre seba a tvoju partiu fľašu Captain Morgan!!!

Halloweena oslavujeme v Infinity 22 v piatok, v sobotu a v nedeľu!

Strašidelné piesne zahrá dj Age B.

 

Kyjatický archeopark nie je jediným lákadlom turistov

29. október 2014 - 11:05

Slovenské rudohorie je plné prírodných krás, ale ukrýva aj poklady dejín. Typickým príkladom kombinácie oboch týchto lákadiel je obec Kyjatice v okrese Rimavská Sobota. V dedinke neďaleko Hnúšte žije len sedemdesiat ľudí, no tí sa majú čím chváliť. Najmä archeologickým skanzenom, ktorý je pripomienkou, že tu bolo v minulom storočí objavených a odkrytých takmer dvesto hrobov žiarového pohrebiska z rokov 1100 až 700 pred naším letopočtom.
Do Kyjatíc zavedú návštevníkov turistické tabule predstavujúce Gotickú cestu so všetkými jej pamätihodnosťami a zaujímavosťami. Tie každého nasmerujú aj k miestu vykopávok nad obcou. Výskum na mieste, kde sa náhodou pri prácach v teréne objavili zvyšky hrobov, sa začal ešte v roku 1941 a pokračoval v ňom Václav Furmánek z archeologického ústavu SAV v Nitre v rokoch 1983 až 1985.

„Našli sa tu hroby ľudí lužickej kultúry, ktorí v týchto miestach žili. Okrem samotných hrobov boli nájdené dobové nádoby, do ktorých ukladali popol mŕtvych, a rôzne iné predmety. Väčšina z nich je v depozite archeologického ústavu v Nitre,“ hovorí starosta Kyjatíc Marián Šulek.

Ako uvádza pamätná tabuľa na mieste pohrebiska, nositelia spomínanej kultúry osídlili v tom čase súčasný juh stredného Slovenska a sever stredného Maďarska. Zaoberali sa poľnohospodárskou výrobou, mali rozvinutú metalurgiu bronzu, zvládli výrobu železa a budovali mohutné hradiská. Osídľovali jaskyne a mŕtvych pochovávali na rozsiahlych žiarových pohrebiskách.

V Kyjaticiach objavené pohrebisko nepripomína len informačná tabuľa. Obec tam v prvej polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia vybudovala archeopark, ktorého súčasťou sú tri mohylové násypy, dva skrinkové hroby a aj pohrebná hranica.

„Chodí sem veľa turistov. Boli tu už aj Američania, Japonci a návštevníci z ďalších kútov sveta. Tí si u nás môžu pozrieť nielen pohrebisko, ale aj spoznávať okolitú prírodu z turistického chodníka. Začína sa pri altánku s kozubom v blízkosti archeoparku, je dlhý asi dva kilometre a končí sa pri ďalšom altánku pri osade Kadlub. Z tohto miesta je nádherný výhľad do širokého okolia,“ zdôrazňuje starosta Kyjatíc.

Meno Kyjatíc sa spájalo aj v minulosti so známymi výrobkami z dreva, najmä hračkami. Vyrábali ich miestni majstri a známymi sa stali najmä ich drevené koníky a vozíky, s ktorými sa hrávali deti v širokom okolí. Vyrábali aj krásne zdobené stoličky či stolíky, no aj táto výroba je už minulosťou. V Kyjaticiach ešte možno nájsť domácnosti, kde majú uloženého dreveného koníka s vozom alebo aj kusy nábytku. Obec však nemá múzeum, kde by tieto tradície predkov prezentovala. Výroba typických kyjatických hračiek upadla do zabudnutia. Ich posledným výrobcom bol Rudolf Stehlík z Veľkých Teriakoviec, no aj ten už pred niekoľkými rokmi umrel.

Obec neďaleko Hnúšte má však ešte jeden unikát. Jej dominantou je románsko-gotický evanjelický kostol z 13. storočia, ktorý bol prestavaný v 15. storočí a renesančne upravený v roku 1637. Historické poklady, ktoré ukrýva, prezentuje kurátor miestnej cirkvi Milan Cikrai. Po otvorení chrámu veľkým kľúčom, ktorý má viac ako päťsto rokov, sa návštevník ocitne v dávnej minulosti.

“Kostolu dominujú maľovaný kazetový drevený renesančný strop z roku 1637, renesančný oltár z roku 1678, organ vyrobený v roku 1867 v Banskej Bystrici, no aj ďalšie románske prvky z konca 10. storočia. Tiež stará kazateľnica s vyobrazením Ježiša Krista a štyroch evanjelistov Marka, Matúša, Jána a Lukáša. Veľmi vzácne sú maľby na stenách od neznámeho autora, pochádzajúce zo stredoveku. Vyobrazenia znázorňujú biblické javy ako Podobenstvo o piatich múdrych a piatich pochybných pannách, Judášov bozk. Zajatie Krista či Piety.

PR: 31.10 Halloween party v Exotice

28. október 2014 - 18:06

Klub Exotica Vás pozýva na Halloween party 31.10.2014 so začiatkom o 21:30 hod.

Od 23:30 dostane každý desiaty zákazník darček.

 

Klenovec: Kúpalisko vyťahuje eurá z obecnej pokladnice

28. október 2014 - 11:40

Obec Klenovec v okrese Rimavská Sobota rieši dilemu, ako v budúcnosti naloží s kúpaliskom, ktoré prevádzkuje. Aby mohlo v lete slúžiť obyvateľom, obec ho musí dotovať.
V súčasnosti preto hľadajú niekoho, kto by si kúpalisko prenajal a prevádzkoval, resp. by v jeho areáli poskytoval aspoň služby, čím by obec finančne odbremenil. Kúpalisko s tromi bazénmi postavili v Klenovci ešte v päťdesiatych rokoch minulého storočia, poslednou rekonštrukciou prešlo roku 1992. V súčasnosti je v schátranom stave a funkčný je iba jeden, veľký, plavecký bazén. Okrem neho je už na kúpalisku iba bazén pre deti, ten nie je v prevádzke z technických dôvodov. Obec financovanie kúpaliska, ktoré býva otvorené iba počas prázdnin, zaťažuje.

„Náklady na prevádzku počas mesiacov júl a august sú 8 až 10-tisíc eur. Tie platíme z rozpočtu obce. Kúpalisko na seba veľa nezarobí. Jeho zisky v čase otvorenia dosahujú okolo 1 000 až 1 500 eur za oba letné mesiace spolu,“ konštatuje starostka Klenovca Zlatica Kaštanová. Investované peniaze zhltnú platby za energie, vodu i platy dvoch plavčíkov a dve pracovníčky v pokladnici.

Pokladníčka na Obecnom úrade v Klenovci Magdaléna Moncoľová dopĺňa, že tento rok bude vzhľadom na zisky ešte horší ako tie minulé. „Finančne to ešte nemáme uzavreté, no na príjmy z kúpaliska sa tešiť určite nemôžeme,“ prízvukuje.

Obec chce kúpalisko zachovať, vníma ho ako službu obyvateľom, zároveň však hľadá riešenie, ako znížiť jeho nákladnosť. Privyrábať si nemôže ani poskytovaním reštauračných služieb v areáli kúpaliska, keďže nemá živnosť. Už mesiace preto hľadá podnikateľov, ktorí by jej s prevádzkou kúpaliska pomohli. Riešením by bolo úplne ho prenajať, ale schodnejšou cestou je nájdenie niekoho, kto by v areáli kúpaliska už v budúcom roku poskytoval služby. „Zatiaľ hľadáme márne. O kúpalisko ani o poskytovanie služieb nik nejaví záujem,“ podotýka starostka obce. Zdôrazňuje, že hľadať budú aj ďalej. Klenovčania by sa radi vyhli najhoršiemu, aby kúpalisko museli z technických či finančných dôvodov zavrieť, resp. vôbec neprevádzkovať.

Situáciu s kúpaliskom komplikuje aj jeho technický stav. Vedúci kúpaliska Ján Sihelský hovorí, že okrem malého bazéna ich trápi aj zničený solárny systém. „Aby sa niektoré problémové veci dali do poriadku, potrebujeme odhadom minimálne 70-tisíc eur,“ podčiarkuje Sihelský. Peniaze na opravu samospráva nemá.

Stav kúpaliska mrzí aj obyvateľov. Tridsaťročný Róbert Komenda spomína, že na kúpalisku prežil svoje detstvo. „Boli časy, keď kúpalisko bývalo plné. Dnes je, žiaľ, situácia iná. Už tam nechodím. Je na škodu veci, že vyzerá tak, ako vyzerá,“ dodáva Komenda.

Volejbalistky Hnúšte druhýkrát vyhrali

27. október 2014 - 20:29

Trénerka Radka Národová chce s Tatranom Banská Bystrica postúpiť do prvej triedy kadetiek.

Radka Národová

Hráčky VK Iskra Hnúšťa hostili v treťom kole prvej ligy Východ vo volejbale junioriek družstvo KV MŠK Oktan Kežmarok. V prvom stretnutí boli úspešnejšie východniarky. Druhý duel vyústil do tajbrejku, ktorý lepšie zvládla Iskra. Zverenky trénera Igora Pasiara a asistentky Ivety Slivkovej majú na konte štyri body (dve výhry, štyri prehry) a nachádzajú sa priebežne na siedmom mieste.

VK Iskra Hnúšťa – KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (21,-21, -13, -13), 3:2 (21, -18, 23, -7, 11)

Prvý duel začala Iskra dobre, ale postupne sa čoraz viac presadzovali východniarky. Tretí a štvrtý set si ukoristili  hravo. V druhom stretnutí viedli hnúšťanské dievčatá 1:0 i 2:1 a skrátený piaty set dotiahli do víťazného konca. Domáci tím si pripísal do tabuľky dva body, kým Kežmarčanky štyri.

Hnúšťanky sa musia stále zaobísť bez Stanislavy Vetrákovej, ktorá má zdravotné problémy s kolenom a v ich drese sa doteraz neobjavila ani vysokoškoláčka Michala Mrnková.

Iskra: Hochmannová, Klembuszová, Štefániková, Belicová, Lenka Tokárová, Tomengová (Pásztorová, Knechtová, Balciarová).

Národová trénuje banskobystrické kadetky

Vlani kormidlovala Radka Národová prvoligové juniorky ŠVK Tatran Banská Bystrica. Teraz trénuje táto bývalá hráčka Hnúšte banskobystrické kadetky, ktoré účinkujú v druhej triede v oblasti Stred.

„Chceme sa vrátiť do prvej triedy. Našim cieľom je postup. Dúfam, že sa nám ho podarí naplniť. Urobíme všetko pre to, aby sme sa znovu prebojovali o súťaž vyššie. S výnimkou jednej hráčky mám družstvo, ktoré tvoria vlaňajšie staršie žiačky. Káder sa mi pozdáva, na základe toho sme si aj stanovili cieľ postúpiť. Pracujem so šikovnými dievčatami. Ak budú pokračovať tak, ako je tomu v súčasnosti, môžu dosiahnuť veľmi dobré výsledky,“ povedala pre Echoviny.sk dvadsaťsedemročná Národová. ŠVK Tatran B. Bystrica nemá v prebiehajúcom ročníku zastúpenie v juniorskej kategórii. „Prvá trieda kadetiek má bližšie k juniorskej lige, ale táto druhá trieda má k nej výkonnostne dosť ďaleko,“ poznamenala odchovankyňa Iskry Radka.

 

 

 

Hnúšťa: Petrivaldského vilu mesto opäť nepredalo

26. október 2014 - 20:24

Poslanci odmietli ponuku spoločnosti, ktorá sa zaoberá prevádzkou zábavných centier.
O osude historickej vilky v širšom centre Hnúšte rokovali poslanci mesta už po niekoľkýkrát. Na júnovom rokovaní rozhodli o tom, že chátrajúci objekt ponúknu na predaj. Kúpna cena bola stanovená znalcom na 14 103 eur.

Primátor Michal Bagačka ešte v auguste pre Echoviny.sk vysvetlil tento krok. “Keďže samotná budova je v stave, v ktorom je potrebná vysoká investícia na opravu a získanie financií zo štátu alebo iných fondov je dosť nereálna, pristúpili sme k priamemu predaju. Aj takýmto spôsobom sa snažíme zachrániť túto kultúrnu pamiatku pred ďalším chátraním. Jedna zo základných vecí, ktorých sa pri predaji budeme držať je aj zámer investora. Ja preferujem, aby slúžila vilka ľuďom, na spoločenské či kultúrne akcie. Bol by som nerád keby sa z nej stala herňa,” povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka.

V prvom termíne sa neprihlásil žiadny záujemca. V ďalšom termíne dostalo mesto ponuku od súkromnej spoločnosti z Rimavskej Soboty za 15-tisíc eur. Táto spoločnosť už v minulosti poslancom prezentovala svoje zámery – vilku chcela premeniť na zábavné centrum s hracími automatmi, šípkami a plánovala aj bowlingovú dráhu.

Poslanci nakoniec po krátkej diskusii odpredaj neschválili, jej osud ostáva naďalej otáznikom.

Jedným z plánov  samosprávy bolo aj využiť budovu ako turisticko-informačné centrum aj pamätnú izbu rodáka Jána Francisciho, vzdelávacie študovne a priestor pre prácu miestnych občianskych združení a mikroregiónu, mesto však nezískalo potrebné financie.

Petrivaldského vilu postavil v roku 1830 podnikateľ Petrivald, ktorý v jej zadnej časti zriadil sódovkáreň. Túto netradičnú budovu navrhli stavitelia z Rožňavy, jej dominantou je malá vežička a červený tehlový obklad.

Rozhovor: Hnúšťanský spisovateľ Prema Leo vydal už štvrtú knihu

26. október 2014 - 14:14

Spisovateľ z Hnúšte Prema Leo vydal tento rok dve nové knihy a redakciu Echoviny.sk zaujímalo aké projekty ďalej pripravuje a o čom je nová kniha Oko bojovníka.

Matej Kubaliak, ktorý vydáva svoje knihy pod pseudonymom Prema Leo, prichádza tieto dni s novinkou. Matej vydal už dva motivačné romány Taru a Reštart (Až dotyk smrti ma naučil žiť) a zbierku pozitívnych afirmácii Srdce leva (Kniha zázračných slov).

Tento týždeň prichádza s knižnou novinkou Oko bojovníka.

Leo, o čom je tvoja nová kniha Oko bojovníka?

Priznám sa, že na tejto knihe som pracoval najdlhšie a je to zároveň moja najväčšia srdcovka. Je to asi preto, že cesta bojovníka mi učarovala ako doposiaľ nič na tomto svete. Mám rád umenie a najväčším umením pre mňa je sám život. A o tom to celé je, žiť život ako umelecké dielo, nie ako nejakú povinnosť plnú trápenia a problémov. Na tejto Zemi má človek len dve možnosti: alebo bude žiť ako bojovník alebo ako obyčajný človek. Táto kniha nieje pre mňa taká hodnotná preto, že som nad ňou strávil veľa hodín. Vážim si to, čo zo mňa spravila. Keď som chcel byť  úprimný k svojim čitateľom, musel som sa ja sám stať bojovníkom a až potom túto cestu odovzdať druhým. Poviem vám, že to bola najväčšia výzva v mojom živote. Uvedomil som si, že urobiť zo seba hlupáka či zbabelca je rovnako náročné ako stať sa hrdinom. O všetkom rozhoduje len naša vlastná voľba, žiadne veľké tajomstvá či mágia v tom nieje. Život je v skutočnosti veľmi jednoduchý, všetky komplikácie si vytvárame sami našou nepokojnou mysľou. Bojovník v skutočnosti nebojuje proti niečomu alebo niekomu, bojuje so svojou vlastnou slabosťou a falošnou sebadôležitosťou. Nepriateľ nieje nikdy tam vonku! Netvrdím, že táto cesta je pre každého, ale inšpirovať sa môže každý.

Odkiaľ pochádza tvoja životná filozofia?

Nieje to moja životná filozofia, nieje to ani žiadna múdrosť, na ktorú som prišiel. Životné princípy nikto nevymyslel, oni tu boli od počiatku sveta a vždy budú. A je úplne jedno, či im veríme alebo neveríme, či im rozumieme alebo nie. Oni fungujú stále. Ja v skutočnosti nemám rád filozofiu, ani zbytočné filozofovanie nad životom, omnoho radšej proste žijem. Rozdiel je len v tom, že keď poznáte životné princípy a žijete podľa nich, Život vás obklopí šťastím, zdravím, láskou, múdrosťou a hojnosťou. Keď žijete v nesúlade, narazíte na problémy a choroby. Ja kráčam po toltéckej (šamanskej) ceste, lebo má pre mňa srdce. A po ceste, ktorá má srdce je skutočne radosť kráčať. Tých ciest však existuje nekonečné množstvo a každý z nás je výnimočný, to, čo je vhodné pre mňa, nemusí byť vhodné pre teba. Treba sa nechať viesť vlastnou intuíciou a človek nemôže zablúdiť. Keď cítite, že je to pre vás dobré a máte z toho radosť, choďte za tým. Ale ak si myslíte, že by ste to mali spraviť, lebo vám to niekto iný poradil, ale cítite sa pri tom zle, vykašlite sa nato… Ako som začal byť sám k sebe úprimný, spoznal som skutočné šťastie. Na tejto planéte ste príliš krátko, aby ste si mohli dovoliť strácať čas robením vecí, ktoré vás netešia.

Milujem prírodu a jazdu na koni

Máš aj nejaké plány do budúcna?

Ak je to otázka smerovaná na moju ďalšiu literárnu tvorbu, tak prezradím, že mám niečo rozpísané, ale momentálne si na nejaký čas dávam pauzu od kníh. Chcem sa venovať teraz aktivitám, na ktoré som kvôli písaniu kníh nemal čas. Budem sa opäť venovať aktívnejšie hudbe a prijal som pred pár dňami novú životnú výzvu – pripravujem sa na fitness súťaž v novej mužskej kategórii physique men. Ide o estetickú kategóriu, ktorá nekladie dôraz na veľké svaly, ale na krásu ľudského tela a to je mi sympatické. Trénuje ma Dušan Ďubek, takže jemu ďakujem za nakopnutie a motiváciu. Posledné roky som sa veľa venoval svojmu vnútru a teraz to chcem vynahradiť aj svojmu telu. A milujem prírodu, takže určite budem viac času tráviť v lese a na koni.

Čo by si chcel odkázať čitateľom portálu Echoviny.sk?

Proste, buďte sami sebou. Často vidím, že ľudia sa boja byť sami sebou, pretože majú pocit, že ich potom ľudia nebudú mať radi. Ale koho máte radi vy? Vždy sú nám sympatickí ľudia, čo sa na nič nehrajú a sú úprimní a sami sebou, no nie? Byť sám sebou však vyžaduje spoznať sa. Nájdite si každý deň pár minút len pre seba a sadnite si na tiché miesto a počúvajte svoj vnútorný hlas. Keď ho spoznáte, už viac nebudete potrebovať čítať múdre knihy, nebudete potrebovať kňazov ani guruov, nájdete ten najspoľahlivejší kompas na svete – svoje srdce. A potom pochopíte, že to nie sú len pekné prázdne slová o srdiečku a láske, ale majú skutočne ten najhlbší význam. A ďakujem Echovinám za priestor, rovnako ďakujem všetkým tým úžasným ľuďom, čo ma podporujú, píšu mi svoje podnety a stoja pri mne. ĎAKUJEM!

Viac o Leovi a jeho tvorbe nájdete na www.PremaLeo.sk

Pozitívnu myšlienku na každý deň nájdete TU!

Hnúšťa opäť získala akreditáciu organizovať veľkolepé Mr. SR fitness-kulturistika

24. október 2014 - 11:51

Hnúšťa po úspešných dvoch ročníkoch organizovania populárnej fitness súťaže, dostala opäť akreditáciu federácie SAKFST, a tak sa môžeme tešiť na ďalší ročník tejto súťaže v Hnúšti.

Hnúšťa sa už po tretíkrát stane hosťujúcim mestom veľkolepej kulturistickej a fitness show Mr. SR.

Ako Echoviny informoval federálny majster ČSFR Dušan Ďubek, tento rok vyhodnotila SAKFST na svojej schôdzi, že len dve súťaže na Slovensku boli pripravené na profesionálnej úrovni a to Mozolani klasik a fitness súťaž v Hnúšti. Na základe dobre zvládnutej organizácie dostala Hnúšťa príležitosť organizovať túto stále populárnejšiu súťaž aj po tretíkrát.

Do Hnúšte zavítajú svetové mená! Príde Jablonický aj Horváth!

Do Hnúšte zavítajú svetové mená, hostia, vďaka ktorým si diváci odnášajú zo súťaže skutočný športový zážitok. Už tradične príde majster sveta a profesionálny kulturista Pavol Jablonický, svoju účasť potvrdil aj svetoznámy Jaroslav Horváth, exibične vystúpi Peter Kováč, ktorý na Európe získal bronz a z profesionálov príde Marián Čambal alebo Štefan Havlík.

Do Hnúšte by mala prísť aj Zora Czoborová

Členka fitness výboru Anna Šuttová je v jednaní s prominentným hosťom, ktorým je Zora Czoborová. Tá by sa mala zúčastniť fitness súťaži v Hnúšti a pomôcť odovzdávať ceny. O tom, či Zora navštívi Hnúštu vás budeme informovať.

Na obrázkoch: Vľavo: Mr. vo fitness Zora Czoborová, v strede: profesionálny kulturista Mr. sveta P. Jablonický, vľavo: profesionálny kulturista Mr. sveta J. Horváth

Novinkou bude stan s občerstvením

Našou snahou je udržať profesionálnu úroveň podujatia a prípadne ju ešte zvýšiť. Budúci ročník chceme zabezpečit cateringový spôsob občerstvenia pre divákov a pribudne aj možnosť občerstvenia vo forme stanu, ktorý bude stáť pred budovou haly,” povedal pre Echoviny.sk organizátor súťaže Juraj Šutta.

Ako to vyzeralo na minulom ročníku si môžete pripomenúť TU!

Fitness klub Hnúšťa pripravuje silný tím, pozrite si pretekárov

Fitness klub v Hnúšti, ktorý má za sebou dlhé roky úspešného pôsobenia, pripravuje opäť pomerne značné množstvo pretekárov na súťažné pódium 2015, o ktorých sa po trénerskej stránke stará Dušan Ďubek.

Na MS sa predstavia v kategórii bikiny fitness Lenka Slatinská a Dagmar Gembická.

Za ženy bude 1. krát účinkovať v kategórii bikiny fitness Zuzana Šafáriková a v kategórii body fitness súťaží Branislava Spodniaková. Za mužov sa na jarných súťažiach postaví na pódium Jakub Prokop a Marián Urva.

V novej estetickej kategórii physique men bude domáce farby reprezentovať Denis GarlátyMatej Kubaliak (Prema Leo).

Majster sveta  Peter Medveď  sa pripravuje na súťaž v kategórii mužov, rovnako ako Eduard Cigáň, ktorý je už skúseným pretekárom, získal 4. miesto na MS Európy.

V dorasteneckej kategórii Lukáš Bálint a Peter Martinský.

Pozrite si fotogalériu pretekárov:

 

Tisovčania pokorili Hriňovú

23. október 2014 - 20:39

Futbalisti Iskry „nakúpili“ v Buzitke, Klenovčania zdolali béčko Jesenského.

Matúš Levický prispel k výhre FK CSM

V štvrtej lige Juh boli na programe stretnutia dvanásteho kola. Hráči FK CSM Tisovec privítali MFK Spartak Hriňová a nováčikovi súťaže pribalili na spiatočnú cestu trojgólový prídel. Zverenci kormidelníka Jána Rosiara ml. sa nachádzajú so šestnástimi bodmi (štyri víťazstvá, štyri remízy, štyri prehry so skóre 21:12) na ôsmej priečke.

FK CSM Tisovec – MFK Spartak Hriňová 3:0 (1:0)

V 10. min zabezpečil domácim vedenie Matúš Levický. Po druhej žltej karte bol v 65. min vylúčený hráč hostí. V 70. min Marcel Tyčiak prekonal gólmana Michalíka. Triumf FK CSM prikrášlil v 77. min Peter Gajan.

FK CSM: Belica – Dacho (79. Nagaj), Tyčiak, Slovák, Vrabec – Zelenák, Antal (71. B. Kriška), Levický, Hradovský – Gajan (81. Melicher), Šavlík.

1.FK Buzitka – FK Iskra Hnúšťa 6:0 (2:0)

V dvanástom kole piatej ligy (skupina D) schytali Hnúšťania debakel. Úvodný gól dal v 15. min Jackuliak, na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 31. min z penalty Vilhan. Autorom tretieho presného zásahu bol v 47. min Jačmeník a štvrtého v 53. min Juráš. O tri minúty skóroval tiež Adamec a ten istý hráč mal v 89. min aj posledné slovo. Iskra, ktorá dohráva jesennú časť pod vedením hrajúceho trénera Mariana Petroka, figuruje s deviatimi bodmi (tri výhry, deväť prehier so skóre 14:25) na dvanástom mieste. Trinásta Buzitka sa však na ňu bodovo dotiahla.

Hnúšťa: Dominik – M. Beňuš, Foľko, Milan Šagúl, Miroslav Šagúl  – P. Beňuš, Černák, Doboš, Legén (46. M. Petrok) – Kolesár, Šaliga.

TJ Družstevník Klenovec – FK Jesenské B 3:1 (1:1)

V stretnutí dvanásteho kola prvej triedy nariadil hlavný arbiter až tri pokutové kopy. Skóre otvoril v 23. min z penalty Marek Miháľ. Hostia vyrovnali v 42. min. Pokutový kop premenil brankár P. Fazekaš. Aj tretí gól padol z penalty, vedenie strhol v 49. min na klenovskú stranu Tomáš Brndiar. Gólový účet duelu uzavrel v 82. min opäť T. Brndiar. Zverenci trénera Ondreja Barta majú na konte 28 bodov
(deväť víťazstiev, jedna remíza, tri prehry so skóre 33:18) a patrí im priebežne štvrté miesto v tabuľke.

Družstevník: I. Hruška – Bavala, Boháčik, Miháľ, Oláh – Ulický, Lipták, T. Brndiar (90. Vančík), Hlôška (72. Pavlík) – T. Medveď (57. P. Brndiar), M. Hruška.

Z mládežníckych súťaží

Tretia dorastenecká liga Juh

TJ Tatran Čierny Balog – FK CSM Tisovec 2:2 (2:2)

Góly hostí dali Denis Vengrín a Boris Vengrín.

Druhá liga Juh starších žiakov

FK Iskra Hnúšťa – MFK Žarnovica 4:1 (3:0)

Dva góly víťazov vsietil Alexander Slabecius a rovnako dvakrát rozvlnil sieť Koloman Dani.

 

 

Foto: Deň jabĺčka v Materskej škole Nábrežie Rimavy

23. október 2014 - 10:30

Detičky z Materskej školy Nábrežie Rimavy v Hnúšti zažili oslavu jabĺčka, na ktorej sa dozvedeli rôzne zaujímavosti, zahrali sa a potešili svojich starých rodičov pri príležitosti mesiaca Úcty k starším.

„Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené…..“ spieva sa v pesničke, ktorú deti z  Materskej školy NR v Hnúšti vedia krásne zaspievať. A nie len to – dozvedeli  sa aj to, aké je jabĺčko zdravé, aké maškrty sa z neho dajú napiecť,  pretože šikovné staré mamy napiekli z jabĺčka mnoho koláčov na rôzne spôsoby, a tety kuchárky pripravili z jabĺčka všelijaké šaláty.   

Všetky tieto dobroty ochutnali deti z  NR v Hnúšti spoločne s rodičmi a starými rodičmi v utorok – 7. októbra v školskej záhrade.

Oslava jabĺčka bola venovaná predovšetkým starým rodičom pri príležitosti mesiaca Úcty k starším. Deti potešili svojich starých rodičov i rodičov tančekom o „Jabĺčku“, p. učiteľky zahrali deťom divadielko o tom, ako sa spravodlivo dá jabĺčko rozdeliť medzi všetky zvieratká a potom spoločne v tvorivých dielňach na tému jabĺčko deti spolu so starkými a mamkami zhotovili všelijaké práce – modelovali, vystrihovali, lepili, kreslili…

Aj keď toto krásne popoludnie bolo skúpe na teplé lúče slniečka, sme presvedčení, že sme potešili všetkých, ktorí v ten deň prijali pozvanie do MŠ, pretože spoločné strávené chvíle sú neoceniteľnou hrejivou spomienkou do ďalších dní života. Touto cestou  veľmi pekne ďakujeme všetkým starým mamám, aj maminkám za „jabĺčkové dobroty“. Nechýbala ani výstavka produktov z jabĺk, ochutnávka ovocných šalátov, teplý jablkový čaj, ktoré nám pripravili tety kuchárky,” povedala pre Echoviny.sk riaditeľka Materskej školy NR v Hnúšti Mgr. Beata Tokárová.

Stálu ľadovú plochu by chceli aj v Hnúšti

22. október 2014 - 19:07

Podľa primátora mesta Michala Bagačku by mesto vedelo utiahnuť chod menšieho zimného štadióna, keďže po športovaní na ľade je v Hnúšti a okolí zvýšený dopyt. Alternatívou by mohla byť aj umelá ľadová plocha, na ktorej sa dá korčuľovať celoročne.

Od septembra je po letnej technickej prestávke opäť v prevádzke zimný štadión v Rimavskej Sobote. 40 hodín týždenne je vyhradených pre verejnosť, popoludní ho využívajú na tréningy mladí rimavskosobotskí hokejisti, vo večerných hodinách hokejové mužstvo mužov, ktorých dopĺňajú hráči Rimavskej amatérskej hokejovej ligy (RHAL), ktorí sem dochádzajú z Kokavy nad Rimavicou, Klenovca, Hnúšte, Tisovca, ľad využívajú i organizované skupiny z Buzitky, Poltára, či Tornale. Okrem toho sa tu v piatok večer sa hrávajú súťažné zápasy RHAL, v soboty a nedele zápasy hokejového klubu mesta Rimavská Sobota.

Primátor Hnúšte Michal Bagačka by rád videl ľadovú plochu aj v Hnúšti. „Od začiatku som podporoval vznik hokejového klubu v Hnúšti a sledoval som ich ťažké začiatky. Potešila ma informácia, že vyhrali úvodný zápas sezóny a prekvapilo ma, aký je o hokej v regióne záujem,“ povedal pre Echoviny.sk primátor.

Prečítajte si aj: Hnúšťa má po polstoročí hokejový tím i nové dresy

V rozhovore spomenul, že v roku 2009 dostal od premiéra Roberta Fica otázku, či by v Hnúšti bol záujem o malý zimný štadión, pretože vláda uvažovala nad projektom výstavby štadiónov v menších mestách. „Podstatné bolo aj to, či by sme dokázali znášať náklady na prevádzku, ktorá nie je lacná,“ povedal Bagačka. „Dnes to vidím tak, že ak by plochu využívali aj ďalšie tímy amatérskej ligy, naše školy a verejnosť, ale aj verejnosť z okolitých miest a obcí, tak by sme to zvládli,“ pokračoval Bagačka.

Po zmene vlády v roku 2010 sa projekt malých hokejových štadiónov nerealizoval, avšak myšlienka v hlave primátorovi zostala. „Niekoľko krát sme o ľadovej ploche hovorili s mladými poslancami Romanom Lebedom a Matúšom Golianom. Uvažujeme nad odkúpením nejakej staršej technológie, alebo alternatívne aj nad umelým ľadom. Ten je síce ešte drahší, ale využívať sa dá celoročne,“ dodal Bagačka. Počas minulej zimy sa v Hnúšti pokúsili vytvoriť aspoň provizórnu ľadovú plochu za Mestskou športovou halou, pre slabú zimu sa však využívala len krátko.

Prečítajte si aj: V Hnúšti pribudne túto zimu prírodné klzisko

„Bolo by super, keby sme derby s Klenovcom mohli hrať v Hnúšti a ak budeme mať nejakú možnosť mať vlastnú ľadovú plochu, určite ju v budúcnosti využijeme,“ uzavrel primátor s tým, že s každým víťazstvom hnúšťanských hokejistov je jeho motivácia hľadať finančné prostriedky na hokejový štadión vyššia.

Na záver už len treba dodať, že najbližšie derby s Klenovcom sa uskutoční v piatok, 14. novembra.

V piatok v Hnúšti zaspieva spevácky zbor Crystal Voices

22. október 2014 - 9:07

Tento piatok, 24- októbra, vystúpia v MsKS Hnúšťa domáci spevácky zbor Crystal Voices aj s hosťami.

V Hnúšti vystúpi hnúšťanský spevácky zbor Crystal voices a ich hostia, ktorí prispeli svojím umením do programu koncertu Daniel Iskra a Band- pop-rocková kapela.

Koncert sa uskutoční pri príležitosti 1. výročia založenia zboru v Hnúšti o 18:30 v MsKS Hnúšťa.

Členmi kapely sú: bicie,vokály – Paľo Balčak, gitara – Miloš Humeník, basgitara – Tomáš “Durky” Durkáč, gitara, spev – Daniel iskra, speváka Slávka Jenny Olahová, Jakub Čonka spolu s tanečnou skupinou Bzučo. Teší sa na vás a Marika Halászová, zakladateľka detského speváckeho zboru Crystal voices.

 

Veľké Teriakovce: Mitrovanie ukončí pastiersku sezónu

21. október 2014 - 22:07

Ukončenie pastierskej sezóny nazývané mitrovanie sa viaže k 26. októbru, na svätého Demetera alebo Mitra. Ide o starý zvyk, na ktorý pred tromi rokmi nadviazali v obci Veľké Teriakovce podujatím Slovenské mitrovanie, počas ktorého čakajú na verejnosť ukážky prác na salaši, tance a hudba pastierskej valaskej kultúry, baranie špeciality, výstava a ďalšie sprievodné aktivity.
Po dvoch rokoch nabralo podujatie celoslovenský rozmer, čoho dôkazom je piatkový program (24.10.) určený pre členov Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku, ktorí ukončia sezónu odborným seminárom a ocenením najúspešnejších chovateľov tohto roka.

V sobotu (25.10.) bude areál Salaša pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach, ktorý je dejiskom tohto podujatia, otvorený pre širokú verejnosť. Deň začína o 10.00 hod. ukážkami prác na salaši ako napríklad pasenie oviec s ovčiarskymi psami, strihanie oviec, výroba syrov, odváranie žinčice či spracovanie ovčej vlny. Nebude chýbať ani predaj syrov a syrových výrobkov z partnerského regiónu Hont. Spracovanie baranieho mäsa na rôzne spôsoby predvedú družstvá v súťaži vo varení baraních špecialít a atmosféru celého dňa obohatí niekoľko remeselníkov, heligonkári a ľudová hudba.

Pre návštevníkov podujatia sú pripravené aj ďalšie sprievodné aktivity. Okrem výstavy oviec a kôz či drevených atrakcií pre deti v areáli salaša, bude v teriakovskom mlyne prebiehať výstava venovaná tradičným i netradičným podobám spracovania ovčej vlny. V doobedňajších hodinách budú v jej pozadí znieť tóny píšťaliek a fujár v rámci hudobnej tvorivej dielne v hre na pastierske hudobné nástroje.

Valaské hody nazývané mitrovanie sa spájali s ukončením pastierskej sezóny, kedy sa bačovia a valasi vracali do dedín vo sviatočných šatách a v kostole obetovali syr a oštiepky. Potom nasledovalo vyúčtovanie sa s majiteľmi oviec a spoločná hostina, ktorej neodmysliteľnou súčasťou bola hudba, tanec a spev.

Podobným spôsobom vyvrcholí aj toto podujatie. Pásmo hudby, tanca a spevu vyskladajú svojimi vystúpeniami hostia z Folklórnej skupiny Kýčera z Čierneho Balogu a z Folklórneho súboru Poľana zo Zvolena. V programe vystúpi aj Mužská spevácka skupina a heligonkári pri FS Vepor z Klenovca, fujaristi Murínovci z Kotošky, Milan Katreniak a Roman Košičiar z Tisovca, Dušan Ceber z Pokoradze, Andrej Babiar z Príbeliec a heligonkári Jaroslav Petrinec z Antalky a Andrej Kamenský z Kružna.

Záver podujatia bude patriť posedeniu a voľnej zábave pri ľudovej hudbe Folklórneho súboru Vepor z Klenovca.
Hlavnými organizátormi podujatia sú Miestna akčná skupina MALOHONT, Salaš pod Maginhradom Veľké Teriakovce, Gemersko – malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota a Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku. Odborným garantom podujatia je Katedra životného prostredia Fakulty prírodných vied UMB Banská Bystrica. Spoluorganizátormi podujatia sú Občianske združenie OZVENY Hrachovo a Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora Rimavská Sobota.

Realizácia podujatia je spolufinancovaná z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013. Okrem toho podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR, Banskobystrický samosprávny kraj a obec Veľké Teriakovce.

Podujatie sa koná za každého počasia.

Ing. Miroslava Vargová
manažérka MAS MALOHONT

Iskra si priviezla z Brusna dva body

21. október 2014 - 6:30

Petra Ďurišová zmenila klub. Očakáva, že v Paneurópe bude viac hrávať.

Petra Ďurišová ešte v drese Pezinka

V prvej lige Východ vo volejbale junioriek sa hrali stretnutia druhého kola. Hráčky VK Iskra Hnúšťa sa predstavili v Brusne, kde získali prvé body v tomto ročníku. Zverenky trénera Igora Pasiara a asistentky Ivety Slivkovej zdolali nováčika súťaže v prvom päťsetovom dueli. V druhom stretnutí následne neuspeli. Hnúšťanky sa nachádzajú s dvomi bodmi na predposlednom – ôsmom mieste.

VK Kúpele Brusno – VK Iskra Hnúšťa 2:3 (-24, 20, -24, 11, -9), 3:0 (17, 16, 18)

O prvé tohtosezónne víťazstvo museli hnúšťanské dievčatá tuho zabojovať. Pomohla im k nemu aj kapitánka Miroslava Hochmannová, ktorá pred pár dňami oslávila osemnáste narodeniny. V druhom stretnutí kraľovali hráčky Brusna.

Iskra: Hochmannová, Klembuszová, Belicová, Len. Tokárová, Štefániková, Tomengová (Pásztorová, Balciarová).

Ďurišová prestúpila do Paneurópy 

Odchovankyňa VK Iskra Hnúšťa Petra Ďurišová zmenila dres. V súčasnosti jediná zástupkyňa hnúšťanského volejbalu v extralige žien prestúpila z VTC Pezinok do VŠK Paneurópa Bratislava. „Tie dva roky v Pezinku boli skvelé, dali mi veľa. Bolo s nimi spojených množstvo zážitkov. Spoznala som veľa nových ľudí, na ktorých budem spomínať celý život,“ povedala pre Echoviny.sk dvadsaťjedenročná univerzálna hráčka Ďurišová. V Pezinku hrávala počas prvej sezóny prvú ligu junioriek a popritom začala zbierať aj skúsenosti v najvyššej súťaži žien. Vlani však toho veľa neodohrala, v juniorskej kategórii už nemohla nastupovať. „Cítila som, že je čas na zmenu, keďže som v Pezinku veľa príležitostí nedostávala. Keď sa mi na to naskytla možnosť, tak som ju využila,“ doplnila Petra. Letnú prípravu začala s Pezinčankami, ale potom sa pripojila k družstvu Paneurópy Bratislava. Poznamenala, že najskôr išlo o skúšku.

Jej výsledkom však bolo, že napokon v tomto klube zakotvila. „Pre mňa bolo kľúčové, aby som zostala na extraligovej scéne, pretože viem, že môžem ešte niečo dosiahnuť. Som len na začiatku. Po dvoch rokoch, počas ktorých som extraligu poriadne nehrala, som to nechcela len tak zabaliť.“

Študentka Ekonomickej univerzity v Bratislave bola súčasťou pezinského tímu, ktorý v minulej sezóne získal bronzové medaily. „Bronzová medaila je stále to najcennejšie, čo som kedy získala. Dúfam, že sa nám v Paneurópe podarí podobný úspech zopakovať, alebo možno dosiahnuť aj väčší.“ Na prvé kolo tohto ročníka ešte nebola novému trénerovi VŠK Igorovi Prieložnému k dispozícii. „Nakoniec sa predstavitelia klubov dohodli na prestupe, pretože to bolo výhodnejšie najmä pre mňa. Od pôsobenia v Paneurópe si sľubujem, že si konečne viac zahrám. Dúfam, že budem nastupovať v zápasoch pravidelne,“ vyjadrila sa Petra Ďurišová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 



X