Skip to Content

echoviny.sk

Syndikovať obsah
regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Aktualizácie: pred 1 hod 48 min

Zastupiteľstvo hodnotilo Dni mesta

pred 2 hod 9 min

Hnúšťanské Dni mesta boli reprezentatívne a splnili účel.Poslanci hnúšťanského mestského zastupiteľstva sa na svojom tohtotýždňovom rokovaní zaoberali aj zhodnotením XX. Dní mesta. Tie sa v Hnúšti konali v máji. Podujatia, ktoré boli ich súčasťou, prilákali okolo 3 000 ľudí. Pre Echoviny.sk to uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková. „Poslanci boli s týmito Dňami mesta spokojní. Boli podľa nich reprezentatívne a aj splnili účel,“ doplnila. Náklady spojené so všetkými akciami vyčíslila na 14 434 eur. „Je v tom aj dotácia z vyššieho územného celku vo výške 4 000 eur. Plus sú tam ešte poplatky za predajné stánky počas jarmoku, financie za predpredaj a predaj vstupeniek na koncerty, atď. Keď to všetko spočítame, tak sme zorganizovali Dni mesta za 7 570 eur. Je to teda bez tých príjmov,“ uviedla Maciaková. V rámci Dní mesta sa konali rôzne podujatia. V Hnúšti vystúpil tiež Peter Lipa i Zuzana Smatanová.

Prednostka mestského úradu povedala, že zvažovali aj možnosť, aby sa Dni mesta konali napríklad každý párny rok. „Odporúčanie poslancov však bolo také, aby prebiehali každý rok.“ Začalo sa už hovoriť o tom, kto by mohol koncertovať v Hnúšti na budúci rok. „O tom by som však ešte nerada hovorila. Máme sa rozhodnúť na budúci mesiac, aby sa mohli predbežne zabookovať termíny a niektoré z kapiel,“ vyjadrila sa Oľga Maciaková.

Nočný beh má vyše 120 pretekárov, oceníme 36 + informácie pre bežcov

pred 12 hod 1 min

Online registrácia je predĺžená do 3. septembra do polnoci, registrovať sa bude dať aj na mieste pretekov.
V Hnúšti sa chystá II. ročník Nočného behu a určite bude úspešnejší, ako ten prvý. Kým v prvom štartovalo 81 bežcov, už je ich zaregistrovaných viac ako 120 a registrovať za 5 eur sa dá ešte dnes na tomto odkaze.

Registrovaní bežci majú vstupné na podujatie zdarma, stačí, že pri vstupe do areálu uvedú svoje meno. Ak štartovné nevyplatili prevodom, urobia tak pri prezencii na mieste. Registrácia je možná aj na mieste pretekov, avšak už za cenu 10 eur. Bežci, ktorí sa zaregistrovali a pretekov sa (napr. pre chorobu, či zranenie) a chcú si vychutnať koncert nezúčastnia, musia si rozdiel medzi štartovným a vstupným pri vstupe doplatiť. Všetky informácie vám ochotne poskytnú organizátori podujatia na vstupe na štadión.

Pokyny pre bežcov:

Dostavte sa na štadión medzi 18:00 a 19:00. Pri vstupe na štadión FK Iskra (od Tesca) uveďte že ste bežec a svoje meno
Organizátori vás nasmerujú k miestu prezentácie, kde obdržíte elektronický čip, štartovacie číslo a ďalšie potrebné informácie.
O 19:45 je potrebné byť v mieste štartu, preteky štartujú presne o 20:00. Pobeží sa podľa priloženej mapy v sprievode organizátorov a polície.

Trasa pretekov:

Pretekári odštartujú z areálu futbalového štadióna, kde prebehnú ešte poloblúk, následne vybehnú z areálu a odbočia vpravo smerom na autobusovú stanicu. Cez autobusovú stanicu prebehnú k námestiu, kde pri mestskom úrade zabočia vľavo a pobežia stále po hlavnej ceste smerom na Klenovec po ulici Francisciho. Na križovatke s ulicou 1. mája v miestnej časti Skalica sa trasa pretekov otáča prudko vľavo na cestu č. II/526 smer Rovné (ulica 1.mája), po ktorej sa popri sídlisku Klokočova a sídlisku 1. mája vracia až do priestoru futbalového štadióna.

Oceňovanie pretekárov bude nasledovať bezprostredne po skončení pretekov okolo 20:30 hod., okamžite po oceňovaní vystúpi kapela Iné Kafe.

Radi by sme na tomto mieste poďakovali podnikateľom z Hnúšte a okolia, ktorí do súťaže venovali vecné ceny a poukazy v hodnote 1 500 eur. Dali nám aj z toho mála, čo v našej hladovej doline zarobia. Veľmi si to ceníme. Museli sme vytvoriť nové kategórie, aby sme tie ceny vôbec rozdali a vďaka sponzorom oceníme až 36 pretekárov. Okrem plánovaných kategórií oceníme až 15 najlepších domácich bežcov a najlepších bežcov z neďalekého Klenovca a Tisovca. Zaujímavosťou budú i ceny pre najmladších a najstarších bežcov. Na štart sa postavia tri najmladšie pretekárky, ktoré sa narodili v roku 2002. Najstarší traja bežci sú o celých 50 rokov starší – narodili sa v roku 1952. Udelíme i ďalšie špeciálne ceny.

ĎAKUJEME za podporu všetkým sponzorom a všetkým, ktorí poskytli vecné ceny do súťaže, alebo inak pomohli pri organizácii podujatia: Poslanci BBSK za okres R. Sobota, Primátor Michal Bagačka, mesto Hnúšťa a poslanci MsZ v Hnúšti, p. Vojenčiaková – MsKS a p. Baboľ – Technické služby Hnúšťa, M. Petrok – FK Iskra, Rastislav Kolesár – Koler s.r.o., Roman Benčík – Londýn, Jaroslav Benčík – LondonInstall ltd., Reštaurácia Kocka, Tomáš Michálik – ECOVENTI.sk, Miroslav Juhás – MIVE Pek, Zmrzlina Ramadan Saliji, Active Planet outdoor centrum, DoMo-GLASS s.r.o., p. Ďubek – Total Sport s.r.o., p. Šuttová – TOP Economic, p. Kardoš – Ekometal s.r.o., Mobilnet s.r.o., p. Maslen – PMX net, Manželia Plánkovci, Elektro Kováč, Kaderníctvo Colotková, Jazdecký klub Excel Madon, V. Repáková – LR Cosmetics, Autoškola Brádňanský, JUDr. Čipka, Peter Júre, Parfums.sk, Spisovateľ Prema Leo, p. Radič – VR Fitness, Pneuservis Hutka, p. Kiš – Bauki s.r.o., Two Rivers Café, Libra Hnúšťa, Witness Hnúšťa, Reštaurácia Koliba, Kaderníctvo Kormošová, U Sveťa Klenovec, Bar Stará elektráreň, Petra foto, Občerstvenie TRIO, Alwado s.r.o., Izont s.r.o., Ing. Michaela Hroncová, Matúš Golian, MUDr. Farkašovská, Lekáreň Verapharm Hnúšťa, Lekáreň na námestí, Apisek med Divín, p. Andraščík Divín, Kozmetika Maya, Na Hrisku, Espresso Hala, SBS Berkut Jelšava, O.z. Občan pre občana, O.z. Zubačka, o.z. Rodon, MAS Malohont, Sport-timing.sk, Penzión Ráztočné, Zľavomatík.sk a mediálnym partnerom: Rimava.sk, Echoviny.sk, Hnúšťanský hlas, Revuca24.sk, Lucenec24.sk, Brezno24.sk, Stredoslovaci.sk, Dtonline.sk a Bystricoviny.sk.

Ďakujeme!!!

Roman Lebeda a organizátori z o.z. Horná Rimava

Tisovčania schytali nakladačku

2. september 2015 - 8:20

Iskra natiahla negatívnu sériu, Klenovec si podelil body so Sirkom.

Tisovský hráč Tomáš Sudor

Piata liga (skupina D)pokračovala stretnutiami piateho kola. Hráči FK CSM Tisovec cestovali do Tornale, kde však zhoreli, utŕžili na jej pôde sedemgólový výprask. V útoku sa tím z mesta pod Hradovou nepresadil. Futbalisti Iskry Hnúšťa sa predstavili v Radzovciach a bodové konto si tam tiež nevylepšili. Predĺžili šnúru prehier na štyri duely.

FK Mesta Tornaľa – FK CSM Tisovec 7:0 (2:0)
Gólostroj hráčov z Revúckeho okresu odštartoval v 13. min T. Duczman a v 31. min pridal druhý zásah Zs. Balog. Autorom tretieho gólu bol v 54. min Rubint, štvrtý vsietil o päť minút znovu Zs. Balog. O piaty zásah sa postaral v 68. min Farkas, na 6:0 zvýšil v 82. min Kárász a skóre uzavrel v 88. min Cs. Juhász. Po druhej žltej karte uvidel v 86. min červenú Boris Vengrín. Tisovčanom patrí so šiestimi bodmi (dve výhry, tri prehry) deviata priečka.

FK CSM: Košičiar – S. Zelenák (46. Sirota), Slovák, Lipták, Vývlek (46. D. Vengrín) – B. Kriška, Dacho, Kubinec, P. Zelenák – Sudor, B. Vengrín.

OŠK Radzovce – FK Iskra Hnúšťa 2:1 (2:0)
V 15. min vypukla v domácom tábore radosť prvýkrát, skóroval Tőre. Pred odchodom do šatne sa presadil aj Horváth, ten rozvlnil sieť v 44. min. V 87. min Peter Hudec už len znížil stav. Hnúšťania sa nachádzajú s tromi bodmi (jedna výhra, štyri prehry) na dvanástom mieste, pričom v súťaži hrá štrnásť celkov.

Iskra: Dominik – Vetrák (37. Hudec), M. Petrok, Foľko, Černák – M. Prečuch, Kradlák, P. Beňuš, Štefánik, R. Prečuch (77. Šaliga) – Doboš (77. L. Petrok).

TJ Družstevník Klenovec – OFK Sirk 1:1 (0:0)
V piatom kole prvej triedy išli v 62. min do vedenia domáci. Gólmana hostí prekonal Tomáš Medveď. Klenovský mančaft si však najtesnejší náskok nepostrážil a v závere inkasoval. Na 1:1 vyrovnal v 87. min R. Sendrei. V zostave Družstevníka nastúpil aj navrátilec Marek Miháľ, ktorý začal túto sezónu v Iskre Hnúšťa. Klenovčania figurujú s piatimi bodmi (jedna výhra, dve remízy, dve prehry) na ôsmej priečke. V súťaži účinkuje desať tímov.

Družstevník: P. Hruška – Parobek, Boháčik, Miháľ, L. Bálint – Kučerák (46. P. Brndiar), Ištók, L. Brndiar (72. Bútor), Bavala – L. Ulický (31. T. Medveď), T. Brndiar.

Z mládežníckych súťaží
Tretia dorastenecká liga Juh
FK FC Baník Veľký Krtíš – FK CSM Tisovec 10:1(3:0)
Gól hostí dal Ronald Dianiška.
MFK Revúca – FK CSM Tisovec 0:0
Druhá liga starších žiakov Juh
FK Iskra Hnúšťa – FK Sitno Banská Štiavnica 2:0(0:0)
Do streleckej listiny sa zapísali Richard Turoň a Alexander Slabecius.
FK Iskra Hnúšťa – MFK Nová Baňa 0:0
FK Iskra Hnúšťa – MFK Žarnovica 2:1 (1:1)
Góly Iskry strelili Richard Turoň a Alexander Slabecius (z 11 m).

Vstupenky na Iné Kafe odovzdáme tejto pätici

31. august 2015 - 14:18

Vieme, kto pôjde na koncert zadarmo.

Dnes sme spoznali výhercov súťaže o vstupenky na koncert skupiny Iné Kafe, ktorý sa uskutoční v piatok 4. septembra na hnúšťanskom futbalovom štadióne. Ten bude súčasťou podujatia Nočný beh mesta Hnúšťa. Okrem kapely Iné Kafe sa predstavia publiku aj ďalšie skupiny (Pohľad zblízka, Lifesense, Horkýže Slíže revival a Vestis Kabát revival). Vstupenky, samozrejme, platia aj na ne. Šťastie sa usmialo na toto kvinteto výhercov, ktorí získavajú po dva lístky: Jaroslav Deutschmann, Viera Lengová, Janka Sviteková, Miroslav Šagúl, Ivona Zubáková.

Koncertovala už v Hnúšti skupina Alphaville? Takúto súťažnú otázku sme položili. Stačilo odpoveď áno, alebo nie. Správna odpoveď znie áno. Pre úplnosť ešte dodávame, že to bolo v roku 2009.

Výhercom srdečne gratulujeme. Budeme ich kontaktovať telefonicky. Už teraz zároveň dávame do pozornosti, že čoskoro spustíme ďalšiu súťaž.

INÉ KAFE smeruje do Hnúšte a nemá hviezdne maniere

31. august 2015 - 12:06

O týždeň sa v Hnúšti predstaví jedna z najúspešnejších slovenských hudobných skupín – INÉ KAFE.

Na scéne sú už 20 rokov a slávnymi sa stali na prelome tisícročí. V roku 1999 vyhlásili kapelu v ankete Slávik za Objav roka. Nasledujúce 3 roky získala kapela platinové platne za predaj – predaj albumov Čumil, Je tu niekto?, Príbeh, či Bez udania dôvodu presiahol 100 tisíc kusov. V roku 2000 kapela získala titul Skokan roka a v roku 2001 celkové 3. miesto v ankete Slávik. V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke v činnosti, pretože frontman Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve. Skupina oznámila comeback v roku 2010, odkedy vydala už tri albumy – Best of, Právo na šťastie a Nevhodný typ.

V Hnúšti kapela zahrá tie najväčšie hity v histórii kapely, najmä z obdobia rokov 1999 – 2002. Aj keď sa najmä o spevákovi Vratkovi hovorí a píše kadečo, organizátori tvrdia, že kapela nemá hviezde „maniere“. „Nemajú výnimočné požiadavky, požiadali o stráženú šatňu s bežným vybavením, uterákmi a občerstvením. Žiadny alkohol, iba káva, neperlivé minerálky a jedlo,“ informoval organizátor podujatia Roman Lebeda z občianskeho združenia Horná Rimava.

Ako dodal, náročnejšie sú požiadavky na ozvučenie a svetelný park. „V tom sú zmluvné podmienky náročné. Na tom pódiu a s tou technikou, čo sme mali na tejto akcii minulý rok, by kapela nevystúpila. Spolu s kapelou prídu zvukári a technici, ktorý budú zabezpečovať vystúpenie kapely, aby všetko bolo na sto percent,“ povedal Lebeda.

Koncert má podľa neho aj neprajníkov. “Niekto volal do firmy, ktorá nám zabezpečuje zvuk, predstavil sa ako organizátor a informoval, že koncert sa ruší, že techniku na ten dátum môžu prenajať niekomu inému. To by nám mohlo narobiť veľké problémy, lebo tento svetelný park pre nás špeciálne zostavovali. Ale našťastie sa na to prišlo a všetko je už v poriadku,” povedal Lebeda.

Podujatie Nočný beh mesta Hnúšťa, v rámci ktorého INÉ KAFE vystúpi, sa začína v piatok, 4. septembra o 18:00 hod. na futbalovom štadióne v Hnúšti. Na návštevníkov čakajú bežecké preteky, laserová show a 5 hudobných skupín. Koncert odštartujú domáce kapely Lifesense a Pohľad zblízka aj s domácou speváčkou Betkou Kobyljakovou, po nich bude nasledovať hviezda večera – INÉ KAFE. Následne vystúpi Horkýže slíže revival a koncert ukončí kapela Vestis Kabát revival.

Vstupenky v predpredaji sa dajú zakúpiť do utorka, 1. septembra v Mestskom kultúrnom stredisku v Hnúšti, predajni Libra a reštaurácii Kocka.  Organizátori upozorňujú, že vstupné na mieste bude vyššie, ako v predpredaji. Pre návštevníkov z iných miest odporúčajú organizátori využiť sieť Ticketportal, cez ktorú sa dajú lístky zakúpiť online, alebo aj na každej pošte.

Viac informácií o podujatí, pretekoch, zľavnených lístkoch a súťažiach nájdete na Facebooku: INÉ KAFE (Nočný beh Hnúšťa 2015)

Organizátori ďakujú sponzorom podujatia a všetkým, ktorí poskytli vecné ceny do súťaže, alebo inak pomohli pri organizácii podujatia: Poslanci BBSK za okres R. Sobota, Primátor Michal Bagačka, mesto Hnúšťa a poslanci MsZ v Hnúšti, p. Vojenčiaková – MsKS a p. Baboľ – Technické služby Hnúšťa, M. Petrok – FK Iskra, Rastislav Kolesár – Koler s.r.o., Roman Benčík – Londýn, Jaroslav Benčík – LondonInstall ltd., Reštaurácia Kocka, Tomáš Michálik – ECOVENTI.sk, Miroslav Juhás – MIVE Pek, Zmrzlina Ramadan Saliji, Active Planet outdoor centrum, DoMo-GLASS s.r.o., p. Ďubek – Total Sport s.r.o., p. Šuttová – TOP Economic, p. Kardoš – Ekometal s.r.o., Mobilnet s.r.o., p. Maslen – PMX net, Manželia Plánkovci, Elektro Kováč, Kaderníctvo Colotková, Jazdecký klub Excel Madon, V. Repáková – LR Cosmetics, Pavel Parobek, JUDr. Čipka, Peter Júre, Parfums.sk, Spisovateľ Prema Leo, p. Radič – VR Fitness, Pneuservis Hutka, p. Kiš – Bauki s.r.o., Two Rivers Café, Libra Hnúšťa, Witness Hnúšťa, Reštaurácia Koliba, Kaderníctvo Kormošová, U Sveťa Klenovec, Bar Stará elektráreň, Petra foto, Občerstvenie TRIO, Alwado s.r.o., Izont s.r.o., Ing. Michaela Hroncová, Matúš Golian, MUDr. Farkašovská, Lekáreň Verapharm Hnúšťa, Kvetinárstvo Tulipán, Kozmetika Maya, Na Hrisku, Espresso Hala, SBS Berkut Jelšava, O.z. Občan pre občana, O.z. Zubačka, o.z. Rodon, MAS Malohont, Sport-timing.sk, Penzión Ráztočné, Zľavomatík.sk a mediálnym partnerom: Rimava.sk, Echoviny.sk, Hnúšťanský hlas, Revuca24.sk, Lucenec24.sk, Brezno24.sk, Stredoslovaci.sk, Dtonline.sk a Bystricoviny.sk.

Memoriál M. Lumnitzera sa stal korisťou Košičaniek

30. august 2015 - 22:23

Zverenky trénera Igora Pasiara obsadili v domácom prostredí tretie miesto.

Hráčka Iskra Lívia Knechtová

V Hnúšti sa v sobotu uskutočnil jedenásty ročník Memoriálu Michala Lumnitzera vo volejbale junioriek. Zápolilo na ňom päť družstiev. Hralo sa systémom každý s každým. Turnajový primát si vybojovali hráčky VK Slávia TU Košice. Východniarky kraľovali v každom zo štyroch duelov. Stratili len jeden set, vzali im ho hráčky MVK Poltár. Tie sa umiestnili napokon na druhej priečke. Okrem spomínanej prehry si pripísali poltárske dievčatá na konto tri výhry. Hráčky VK Iskra Hnúšťa A obsadili tretie miesto. Zverenky kouča Igora Pasiara dosiahli bilanciu dve víťazstvá a rovnaký počet prehier. Ten mal k dispozícii aj Kristínu Šulyokovú, ktorá sa vrátila z hosťovania vo VK Slovan Rimavská Sobota, kde získala skúsenosti v prvoligovej súťaži žien. Na štvrtej priečke skončili volejbalistky ŠKM Liptovský Hrádok, tie raz zvíťazili a trikrát ťahali za kratší koniec. Posledné miesto obsadilo béčko VK Iskra Hnúšťa. Tím, ktorý viedol Pavel Polčáni, prehral všetky štyri duely a neukoristil si ani jeden set.

Účinkovanie Iskry Hnúšťa A:
Pre Hnúšťanky bol memoriál druhou previerkou v prípravnom období. Tou prvou bolo podujatie v Liptovskom Hrádku. V drese Iskry nebudú v novom ročníku prvej juniorskej ligy Východ hrávať Michala Mrnková, Nikola Klembuszová či Júlia Pásztorová, ktoré už nespadajú vekom do mládežníckej kategórie. Veľmi pravdepodobne sa na palubovke neobjaví ani Stanislava Vetráková, tá toho odohrala kvôli zdravotným problémom málo aj v minulej sezóne. Všetky tieto štyri hráčky sa predstavili v roku 2014 na majstrovstvách Slovenska kadetiek i junioriek. Navyše, otáznik visí nad ďalším pôsobením Miroslavy Hochmannovej v hnúšťanských farbách.
Hnúšťanské áčko sa predstavilo na domácom turnaji v zložení: Ivana Belicová, Tereza Štefániková, Lenka Tokárová, Kristína Šulyoková, Lívia Knechtová, Lenka Tomengová, Tamara Vetráková. Iskra zdolala Liptáčky 2:1 na sety, nad svojím béčkom zvíťazila 2:0, Poltárčankám podľahla 0:2 a tiež s Košičankami prehrala 0:2.

Konečné poradie: 1. VK Slávia TU Košice – 8 bodov, 2. MVK Poltár – 7 bodov, 3. VK Iskra Hnúšťa A – 4 body, 4. ŠKM Liptovský Hrádok – 3 body, 5. VK Iskra Hnúšťa B – 0 bodov.

Sympatickú Tisovčanku nahradila na tróne Ukrajinka

28. august 2015 - 7:30

Svobodová: Na Slovensku si nikto nevšíma a neakceptuje úspechy zdravotne postihnutých.

Lýdia Svobodová (vľavo)

Pozornosť vzbudila vlani. V českej metropole zaznamenala veľký úspech. V Prahe sa stala víťazkou súťaže Miss Deaf World 2014 Tisovčanka Lýdia Svobodová. Má za sebou rok v pozícii najkrajšej nepočujúcej na svete. Čo zažila za toto obdobie si môžeme prečítať v rozhovore, ktorý poskytla pre Echoviny.sk. Okrem iného tvrdí, že popularita je pre ňu cudzie slovo. Hovorí, že zostala sama sebou, čo sa niekde nenosí.

Mohli by ste čitateľom priblížiť bežný deň kráľovnej krásy?
Musím sa zasmiať, ale môj deň je úplne obyčajný. Chodím do práce, venujem sa priateľovi, záľubám, domácnosti a maznáčikovi jazvečíkovi, ako každá iná žena.

Navštívili ste počas roka niektorú zaujímavú destináciu?
Áno, až jednu. Ešte v októbri 2014 som bola pozvaná ako porotkyňa na Miss Czech Slovak America do New Yorku. S finalistkami, ktoré som pomáhala pripravovať na súťaž a s organizátormi celej akcie som strávila krásny týždeň. Spoznala som úžasných ľudí, ktorí sa mi neskutočne venovali a vážili si ma ako Miss sveta. To som na Slovensku nezažila. Neskôr som už nikde do zahraničia necestovala. Nuž a na Slovensku som akurát poskytla krátky rozhovor v Teleráne TV Markíza, potom v Trnavskej televízii a naposledy so mnou urobili rozhovor študenti Evanjelického gymnázia v Tisovci pre svoj projekt Album príbehov.
V marci tohto roka som sa prezentovala v Košiciach pri príležitosti Medzinárodného dňa žien ako Miss sveta i ako mažoretka a bola som modelkou pre značku VYVA a pre svadobný salón Princess. O mesiac som v Dunajskej Strede fotila svadobné šaty pre Natasha Azariy. Potom som sa sama prihlásila ako modelka spoločenských účesov pre kurzistov kaderníkov v Košiciach, pričom všetky náklady na tieto akcie som si hradila sama.
V máji som sa zúčastnila netradičnej akcie na Vígľašskom zámku, kde Združenie Zborov pre občianske záležitosti Človek-človeku organizovalo celoslovenskú prehliadku svadobných obradov. Súčasťou tejto tematickej prehliadky bola i módna prehliadka svadobných šiat, ktoré poskytol svadobný salón Shania z Banskej Bystrice. Zároveň som absolvovala, spolu s ostatnými modelkami, fotenie v interiéroch zámku. Bolo to veľmi romantické.
Poslednou mojou aktivitou v úlohe úradujúcej Miss sveta bola účasť v porote na Miss Deaf World 2015 v Prahe, kde som aj odovzdávala korunku mojej nasledovníčke. Víťazkou súťaže sa stala krásna Ukrajinka. Súčasťou tejto akcie boli i módne prehliadky v českých mestách (v Prahe, Přelouči a v Jindřichovom Hradci), kde som predvádzala spoločenské šaty, slovenský národný kroj, mala som ho z Klenovca a spoločenské i športové oblečenie od módnych návrhárov.

Zvykli ste si na popularitu?
Popularita? Je to pre mňa cudzie slovo. Žiadna neprišla. Nikto zo Slovenska, okrem mojich blízkych, sa o mňa nezaujímal, aj napriek môjmu snaženiu, keď som oslovovala rôzne agentúry. Bolo to úplne márne. Nenamáhali sa mi ani odpovedať. Na Slovensku je to, bohužiaľ, tak. Nikto si nevšíma a neakceptuje úspechy zdravotne postihnutých ľudí, len sa na nás pozerajú ako na retardovaných, ktorí nič nedokážu. No a že som Miss sveta? Veď je to nič, taká Miss sveta je iste na každom kroku.

Zažili ste teda aj nejaké negatívne skúsenosti?
Samozrejme a nie jednu. Bola som napríklad pozvaná na jedno fotenie svadobných šiat. Boli tam aj účastníčky Miss Universe SR, či Miss tuning carat, kde sa im fotografi venovali aj hodinu a mňa odbili za päť minút s pár zábermi a sprostými, impertinentnými poznámkami na margo získania titulu. Bolo cítiť, že som bola pre nich iba nula. O hlupákoch, ktorí ma posudzovali iba podľa toho, že som bola len jemne nalíčená a neobliekala som sa ako … Radšej ani nebudem hovoriť. Dodnes som zostala sama sebou, a to sa, bohužiaľ, „vo veľkom svete nenosí“.
Ale aj takéto zákernosti ma posunuli dopredu. Uvedomila som si naplno, že som stále človekom a nie prázdnou schránkou. Aj napriek nepriazni osudu a totálnej ignorácii celého Slovenska som predsa spoznala aj fantastických ľudí, ktorí si vážia skromnosť, prirodzenú krásu a úprimnosť. A takto sa mi otvorili oči vo vzťahu k ľuďom, získala som zážitky, skúsenosti, no, bohužiaľ, aj bolesti.

Mali ste čas na svojich blízkych?
Keďže som nedostala žiadne ponuky, ako to býva väčšinou na súťažiach Miss Slovensko alebo Miss Universe SR,
mala som veľa času na každého, veď som v podstate bola stále doma.

Takže vám zostal čas aj na záľuby….
Koľko ho chcete? Mám ho dosť aj pre vás.

Splnili ste si svoj sen?
V podstate áno. Bola som chvíľu najkrajšou princeznou, dokonca princeznou princezien. Čo však z toho, keď o mňa nikto nestojí? Ale zároveň som pochopila, čo naozaj prežívajú missky, aké je to v skutočnosti stresujúce a náročné, hoci víťazky iných súťaží predsa len dostanú nejakú satisfakciu v podobe bytu, auta alebo nejakej zahraničnej dovolenky. Ja som na rozdiel od ostatných účastníkov Miss sveta, ktorí sú všetci, okrem mňa, zamestnaní v modelingových agentúrach, nezískala materiálne absolútne nič. No nie som smutná, lebo moja rodina je stále so mnou a pre nich budem vždy tá najkrajšia.

Tadiaľto vedie cesta k vstupenkám na Iné Kafe

26. august 2015 - 21:45

Ak vás láka blížiaci sa koncert známej kapely, tak súťažte s portálom Echoviny.sk.

 V piatok 4. septembra vystúpi na hnúšťanskom futbalovom štadióne skupina Iné Kafe. Jej koncert bude súčasťou  podujatia Nočný beh mesta Hnúšťa. Okrem hudobnej formácie, ktorá vznikla v roku 1995, sa na tomto podujatí ďalej predstavia skupiny: Pohľad zblízka, Lifesense, Horkýže Slíže revival a Vestis Kabát revival.

Ak ste fanúšikom skupiny Iné Kafe, alebo sa chcete iba zabaviť, prípadne ak chcete urobiť radosť niekomu blízkemu, dávame vám na to príležitosť. Portál Echoviny.sk pre vás pripravil súťaž. V hre je desať lístkov na koncert Iné Kafe. Piati z vás získajú po dve vstupenky. Ak o ne máte záujem, je potrebné správne odpovedať na položenú otázku, vyplniť kontaktný formulár a mať potrebnú dávku šťastia. Upozorňujeme, že každý súťažiaci môže poslať iba jednu odpoveď.

Koncertovala už v Hnúšti skupina Alphaville? Do odpovede uveďte iba áno, alebo nie.

Odpovede posielajte do soboty (29. augusta), do 9.00 h. Výbercov vyžrebujeme a ich mená v pondelok na portáli Echoviny.sk následne zverejníme.

Podujatie Nočný beh mesta Hnúšťa organizuje OZ Horná Rimava. Záštitu nad ním prevzal primátor Michal Bagačka, ktorý aj venoval do súťaže desať lístkov.

Kontaktný formulár

Čas vypršal

 

Osobné údaje a osobnostné práva
S osobnými údajmi sa bude narábať v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších zmien.
Každý účastník svojou účasťou v súťaži udeľuje organizátorovi na vopred neurčenú dobu súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely preverenia totožnosti účastníka súťaže a odovzdania výhry, ak o isúhlas k tomu, že v prípade, ak sa účastník stane výhercom, jeho meno, priezvisko a názov obce/mesta bydliska výhercu budú zverejnené na internetovej stránke organizátora www.echoviny.sk a na stránke organizátora na internetovej sociálnej sieti Facebook (https://www.facebook.com/portal.echoviny), s čím účastník svojou účasťou v súťaži a „odkliknutím“ políčka „S podmienkami súhlasím“ súhlasí. Osobné údaje výhercov, ako aj prejavy osobnej povahy výhercu budú uverejnené a použité organizátorom v súvislosti len s touto súťažou.

 

Hladové doliny chce štát zvýhodniť oproti ostatným

25. august 2015 - 21:21

Do okresov s najvyššou nezamestnanosťou chce vláda prilákať investorov prostredníctvom odpustenia daní a odvodov, či dotácií. Je medzi nimi aj Rimavská Sobota.

Priemyselný park v Hnúšti by sa mohol dočkať ďalších investorov. Foto: I. Garláty

Dôležitým opatrením druhého sociálneho balíčka súčasnej vlády je špeciálny program pomoci pre okresy s nezamestnanosťou nad 20 percent. “Bude zákonom vytvorený automatický mechanizmus nárokovateľnej podpory týchto regiónov formou zvýhodnenia verejných a súkromných investícií, budovania cestnej infraštruktúry a podpory zamestnávania a budovania verejných inštitúcií,” oznámil premiér Robert Fico. Pomoc pre okresy s vysokou mierou nezamestnanosti by mala znamenať dotácie na budovanie infraštruktúry, projekty zamestnávania, príspevok zamestnávateľovi na úhradu či podporu na cestovanie za prácou pre zamestnancov alebo stimuly napríklad v podobe daňových úľav.

Premiér Fico na stretnutí s predstaviteľmi samospráv v Rožňave

Opatrenie sa dotkne aj okresu R. Sobota, platiť by malo od začiatku decembra

Opatrenie sa určite dotkne okresov Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok, Rožňava a Sobrance a pravdepodobe aj okresov Veľký Krtíš, Trebišov a Poltár. „Ak tam príde investor, bude mať iné podmienky. Ak zamestná dlhodobo nezamestnaného, nebude mať odvodovú úľavu rok, ale napríklad až tri roky,“ vysvetlil na tlačovej konferencii premiér Fico. „Tento návrh zákona bude vo vláde prerokovaný 26. augusta a pôjde okamžite na septembrovú schôdzu NR SR, aby čo najrýchlejšie začal zákon fungovať v reálnej praxi,“ povedal premiér. Ako dodal, má záujem, aby tento zákon nadobudol účinnosť už začiatkom decembra.

Podpora aj pre menších domácich podnikateľov

Spomínané opatrenie sa nebude týkať len veľkých, či zahraničných investorov, ale aj menších domácich investorov. „V takýchto okresoch bude postačovať investícia vo výške 100-tisíc eur a a okamžite začne fungovať mechanizmus rôznych stimulov. Hovoríme o daňových a odvodových prázdninách o príspevkoch na pracovné miesta a ďalších,“ povedal Fico. Investor sa bude musieť zaviazať k vytvoreniu minimálne 10 pracovných miest.

Primátor Hnúšte a poslanec NR SR Michal Bagačka v priemyselnom parku

Bagačka: Presne takýto impulz potrebujeme

Na augustovom stretnutí s predstaviteľmi samospráv v Rožňave Robert Fico deklaroval, že do 15. októbra sa na tvorbe konkrétneho návrhu zákona budú podielať aj pracovné skupiny z najchudobnejších regiónov. Okrem zástupcov samospráv v nich budú aj zástupcovia miestnej štátnej správy a zástupcovia tretieho sektora. „Som presvedčený, že samosprávy v dotknutých okresoch pripravili pre príchod investorov všetko, čo bolo v ich silách. Bojujeme o každého investora, ale aj tak sa nám nedarí v konkurencii s regiónmi, ktoré majú napríklad diaľničné napojenie. Preto teraz potrebujeme presne takýto impulz, toto je rozhodujúci krok pre zlepšenie situácie nášho okresu a budem pri jeho presadzovaní vyvíjať maximálnu iniciatívu aj v Národnej rade,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte a poslanec NR SR Michal Bagačka.

Tisovčania pokorili Kamenné Kosihy

25. august 2015 - 13:43

Iskra prehrala tretí duel v sérii, Klenovec podľahol Jelšave.

Hráči FK CSM Pavel Lipták a Severín Zelenák

V piatej lige (skupina D) sa hrali cez víkend stretnutia štvrtého kola. Hráči FK CSM Tisovec zdolali doma Družstevník Kamenné Kosihy. V dvoch z troch domácich zápasov zabrali naplno. Futbalisti Iskry Hnúšťa prehrali aj v druhom domácom stretnutí. Zahrali slabšie a nestačili na OFK Olováry, priebežného lídra súťaže.

FK CSM Tisovec – TJ Družstevník Kamenné Kosihy 3:1 (2:1)
Zverenci kouča Róberta Huráka zaznamenali druhú výhru v prebiehajúcom ročníku. Úvodný gól vsietil v 19. min Severín Zelenák. Dvojgólové vedenie zabezpečil Tisovčanom v 27. min Branislav Kriška. Nováčika súťaže však vrátil o sedem minút do zápasu Kotian, ktorý premenil pokutový kop. Triumf FK CSM napokon spečatil v 86. min Tomáš Sudor. Mančaft z mesta pod Hradovou figuruje so šiestimi bodmi (dve víťazstvá, dve prehry) na šiestej priečke.

FK CSM: Košičiar – S. Zelenák, Lipták, Slovák, Vývlek – B. Kriška (66. Stasík), Dacho, Kubinec, P. Zelenák (88. D. Vengrín) – Sudor, B. Vengrín (70. Sirota).

FK Iskra Hnúšťa – OFK Olováry 0:3 (0:2)
Hostí nasmeroval na víťaznú cestu v 13. min Dobra. Ich náskok zveľadil v 42. min Varholák a gólový účet uzavrel v 54. min Žingor. Iskra sa nachádza s tromi bodmi (jedna výhra, tri prehry) na jedenástej priečke. Jej premožiteľ si zatiaľ udržiava stopercentnú úspešnosť. Hnúšťania prehrali tretie stretnutie v sérii.

Iskra: Dominik – Vetrák, Tavarský, M. Petrok, Foľko – R. Prečuch, Kradlák (46. Šaliga), Štefánik, L. Petrok (83. M. Šagúl), M. Prečuch – Hudec.

MFK Jelšava – TJ Družstevník Klenovec 1:0 (0:0)
V štvrtom kole prvej triedy Klenovčania neuspeli. O výhre domácich rozhodol v 49. min z pokutového kopu Fandák. Družstevník sa nachádza so štyrmi bodmi (jedna výhra, jedna remíza, dve prehry) na siedmom mieste.

Klenovec: I. Hruška – Oláh, Boháčik, Parobek, L. Bálint – L. Ulický, Bavala, P. Bálint, T. Brndiar, Kučerák – T. Medveď (53. M. Hruška).

Z mládežníckych súťaží
Tretia dorastenecká liga Juh
MFK Strojár Krupina – FK CSM Tisovec 8:2 (4:1)
Góly hostí dali Gyurcsík a Rosiar najml. V 61. min prišiel Tisovec o vylúčeného Michala Mesiara.
FK CSM Tisovec – FTC Fiľakovo 0:4 (0:1)

FK CSM Tisovec

 

Foto: Pellegrini a Kaliňák odovzdávali T. Vrchu a R. Bani hasičskú techniku

24. august 2015 - 18:19

V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku.

Predseda parlamentu SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák odovzdali počas víkendu ďalšie hasičské autá pre dobrovoľných hasičov na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostali vozidlá Iveco Daily a protipovodňový vozík.

V sobotu 22. augusta predseda parlamentu SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák odovzdali dobrovoľným hasičom v obci Teplý Vrch plne vybavené zásahové vozidlo Iveco Daily. Ešte lepšie obišli dobrovoľní hasiči v obci Rimavská Baňa kde doviezli spolu s vozidlom Iveco Daily aj protipovodňový vozík.

„Ak Slovensko má nejaký poklad, tak je to 100.000 dobrovoľných hasičov, ktorí sú pripravení pomôcť svojim obciam a obyvateľom. Je to zvláštna skupina ľudí, ktorí bez ohľadu na odmenu a na úkor svojho voľného času pomáhajú svojim blízkym. Prijatím zákona o dobrovoľnej požiarnej ochrane sa nám podarilo presadiť, aby sme dobrovoľné požiarne zbory dovybavili aj technicky vo forme nových a zrepasovaných vozidiel. Za prijatie zákona patrí vďaka aj tu prítomnému Miškovi Bagačkovi, ktorý spolu s ostatnými poslancami spomínaný zákon v NR SR schválili. Som veľmi rád, že v obciach dobrovoľníci dokázali udržať túto krásnu históriu aj v časoch, keď neboli takto podporované zo strany štátu,“ zdôraznil Kaliňák. Kaliňák v príhovore zaspomínal na svoje mladé časy, keď ako študent chodil v rámci aktivít na polia v okolí Kraskova zbierať zemiaky. V závere dodal, že do regiónu sa v septembri ešte vráti s ďalšou technikou určenou pre dobrovoľných hasičov.
V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostanú v priebehu roka dohromady 800 nových vozidiel Iveco Daily alebo zrepasovaných Tatier a viac ako 600 obcí dostane tzv. vozíky prvej pomoci vybavené protipovodňovou technikou.

Toto kvinteto získalo vstupenky na Lola s Piškótom

24. august 2015 - 8:28

Vieme, kto má možnosť ísť na detské predstavenie.

Avizovali sme, že v pondelok zverejníme mená výhercov súťaže o desať vstupeniek na divadelno – hudobné predstavenie pre deti. Škriatkovia Lolo & Piškót zavítajú do Hnúšte v piatok 28. augusta. Ich vystúpenie sa začne v Dome kultúry o 10.00 h.

Kto dostal Cenu mesta počas tohtoročných Dní mesta Hnúšťa? Tak znela otázka, ktorú sme položili. Správna odpoveď mala byť Eva Farkašovská.

Jeden lístok pre dospelú osobu a k tomu jeden lístok pre dieťa odovzdáme tomuto kvintetu výhercov: Alena Juríková, Drahomíra Krnáčová, Martina Rastocka, Bianca Balciarová, Andreas Slanina. Gratulujeme, budeme vás kontaktovať telefonicky.

Už teraz dávame do pozornosti, že v najbližších dňoch spustíme ďalšiu súťaž. Sledujte portál Echoviny.sk.

 

Žiaci Iskry chcú byť do desiateho miesta

24. august 2015 - 8:25

Hnúšťanskí dorastenci hodlajú hrať o špicu tabuľky.

Starší žiaci FK Iskra Hnúšťa obsadili v minulom ročníku druhej ligy (skupina Juh) dvanáste miesto. Zverenci lodivoda Mariana Petroka nazbierali osemnásť bodov (šesť víťazstiev, dvadsať prehier). Iskra skončila horšie, než boli jej ciele. V priebehu leta sa aj teraz káder obmenil. „Čaká nás veľmi ťažká sezóna. Do prvej ligy odišli traja naši chlapci (Adam Bobrovský a Tomáš Ridzoň – Jupie Podlavice Badín, Filip Bobrovský – Podbrezová), niekoľkí prešli vekom do dorasteneckej kategórie. Uvidíme, ako sa s touto situáciou chlapci vysporiadajú. Každopádne mohli by sme skončiť do desiateho miesta,“ uviedol pre Echoviny.sk Petrok. V súťaži účinkuje štrnásť mužstiev.

Hnúšťania sa chystajú tentokrát hrať o vyššie méty v dorasteneckej kategórii. Iskra je účastníkom štvrtej ligy (skupina D), čo je najnižšia krajská súťaž. Hnúšťanskí dorastenci sa umiestnili predvlani na siedmej a vlani na šiestej priečke. Do klubu sa vrátil z Tisovca brankár Alex Pavlov. „Ostatní hráči zostali, do mužstva teda prešli aj chlapci zo žiackej kategórie. Chceme skončiť minimálne do tretieho miesta, a keď sa to bude dať, tak aj postúpiť do tretej ligy. Tie ambície vyplývajú z toho, že chlapci majú svoju kvalitu. Už hrali spolu v minulej sezóne a skončili na šiestom mieste. Teraz by to malo byť podstatne lepšie. Kľúčovými postavami by mali byť Kršák a Pavlov. Chlapci tvoria dobrú partiu. Trénerom mužstva je Miroslav Šagúl, ja som jeho predĺženou pomocnou rukou,“ povedal mládežnícky kormidelník a manažér FK Iskra Hnúšťa Marian Petrok. Štvrtá dorastenecká liga (skupina D) má trinásť účastníkov.

 

Lolo s Piškótom prídu do Hnúšte

21. august 2015 - 8:27

Máte možnosť súťažiť s portálom Echoviny.sk o vstupenky na detské predstavenie.

Dom kultúry v Hnúšti bude v piatok 28. augusta od 10.00 h dejiskom divadelno – hudobného predstavenia pre deti. Zavítajú tam škriatkovia Lolo & Piškót. „Obišli už skoro celé Slovensko, ale v Hnúšti ešte neboli. Bude to aj rozlúčka s prázdninami,“ uviedla pre Echoviny.sk riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Diana Vojenčiaková. Predpokladá, že toto vystúpenie pritiahne divákov.

Lolo s Piškótom si už dokázali podmaniť detí a zapísať sa do ich povedomia. Počas hodinového programu, pozostávajúceho z pesničiek, scénok a hier s deťmi, predstavia svojich zvieracích kamarátov, ktorých sa deti boja. Samozrejme, že to bude aj o smiechu.

Echoviny.sk pripravili pre svojich čitateľov v súvislosti s týmto predstavením pre deti súťaž. V hre je desať lístkov, piati z vás môžu získať jednu vstupenku pre dospelých a k tomu jednu vstupenku pre deti. Stačí správne odpovedať na položenú otázku, vyplniť kontaktný formulár a mať potrebnú dávku šťastia. Upozorňujeme, že každý súťažiaci môže poslať iba jednu odpoveď. Lístky do súťaže venoval hnúšťanský primátor Michal Bagačka.

Kto získal Cenu mesta počas tohtoročných Dní mesta Hnúšťa? Uveďte meno i priezvisko.

Odpovede posielajte do nedele (23. augusta), do 15.00 h. Piatich výhercov vyžrebujeme v pondelok a následne ich mená na portáli Echoviny.sk aj zverejníme.

Kontaktný formulár

Časový limit uplynul.

Osobné údaje a osobnostné práva
S osobnými údajmi sa bude narábať v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších zmien.
Každý účastník svojou účasťou v súťaži udeľuje organizátorovi na vopred neurčenú dobu súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely preverenia totožnosti účastníka súťaže a odovzdania výhry, ak o isúhlas k tomu, že v prípade, ak sa účastník stane výhercom, jeho meno, priezvisko a názov obce/mesta bydliska výhercu budú zverejnené na internetovej stránke organizátora www.echoviny.sk a na stránke organizátora na internetovej sociálnej sieti Facebook (https://www.facebook.com/portal.echoviny), s čím účastník svojou účasťou v súťaži a „odkliknutím“ políčka „S podmienkami súhlasím“ súhlasí. Osobné údaje výhercov, ako aj prejavy osobnej povahy výhercu budú uverejnené a použité organizátorom v súvislosti len s touto súťažou.


X