Skip to Content

echoviny.sk

Syndikovať obsah
regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Aktualizácie: pred 2 týždne 9 hod

Hnúšťa: Muž sa po zrážke s autom bude liečiť 42 dní

7. október 2014 - 22:07

V Hnúšti došlo 4. októbra k vážnej nehode, pri ktorej 43-ročný Július utrpel vážne poranenia. K nehode došlo v centre meste, pri hotely Robotnícky dom.

Muž ležal pred Robotníckym domov na zemi, pred miestnym výčapom a prešlo ho auto, ktoré mu spôsobilo mnohopočetné zranenia. Vodič motorového vozidla tvrdí, že si ho nevšimol.

Ako pre Echoviny.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková: “K dopravnej nehode došlo v sobotu (4.10.) vo večerných hodinách, na Štefánikovej ulici v Hnúšti. 22-ročný vodič osobného motorového vozidla Škoda Octávia si počas jazdy nevšimol na strede cesty ležiaceho muža a došlo k jeho zrážke. Muž utrpel vážne zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ak 42-dní. Alkohol u vodiča osobného motorového vozidla zistený nebol. U 43-ročného chodca bola na zistenie alkoholu odobratá krv. V súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Dopravná nehoda je stále v štádiu vyšetrovania.”

O ďalšom vývoji vyšetrovania vás budeme informovať.

Video: Koncert Slobodnej Európy už v sobotu, vstupné 5 eur

7. október 2014 - 19:14

V Mestskej športovej hale v Hnúšti sa predstaví slovenská punkrocková legenda v sobotu, 10. októbra.

Legendárna skupina Slobodná Európa vyráža na slovenské turné. Po Zóne A, ktorá hrala v Hnúšti v auguste, sa 10. októbra predstaví v Hnúšti aj táto punková legenda. Na koncerte predstaví svoj najnovší album s názvom „Štvorka“.

„Slobodka“ v zostave so spevákom Whiskym, Jeho Skromnosť Svetozár Korbeľ, Branko “Temo” Černák, Martin “Žumo” Zimanyi a Ďuro Černý , navštívia v priebehu októbra osem slovenských miest. Okrem piesní z najnovšieho albumu na ňom zaznejú aj hity ako „Podvod“, „Unavený a zničený“, „Relatívny pokoj“, či piesne z ešte čerstvého albumu.

Najmenším mestečkom, v ktorom “Slobodka” odohrá koncert je jednoznačne mesto Hnúšťa. Koncert sa uskutoční 10. októbra v Mestskej športovej hale.

Lístky si môžete zakúpiť na vrátnici v Mestskej športovej hale za ZNÍŽENÚ CENU 5 eur! 

Reklama: Exotika znovu otvorená už tento piatok!

7. október 2014 - 18:48

Klub Exotika Vás srdečne pozýva na otváraciu párty!

Chvíľu to trvalo, no po štyroch mesiacoch sa znovu tešíme na Vašu účasť.

V piatok, 10.10.2014, od 21:30 do 04:00 DJ MIMO naservíruje kvalitnú dávku hudby pre každého.

Vtupné bude samozrejme zdarma.

Foto+Video: Najlepšiu kapustnicu navarili Úradníci, no vzdali sa ceny

7. október 2014 - 16:15

Tento rok najlepšiu kapustnicu navarili Úradníci, no ako organizátori podujatia sa vzdali ceny. Echoviny.sk vám prinášajú výsledky súťaže, videozáznam z akcie a fotogalériu.

Každoročne mesto Hnúšťa organizuje a pozýva občanov na varenie kotlíkovej kapusty. Tento rok sa ako novinka predstavila domáca dychová hudba ako aj dychovka z okolitých miest a obcí. Tento rok išlo už o 8. ročník tejto obľúbenej akcie.

Potom ako sa Úradníci vzdali ceny, 1. miesto pripadlo na tím Super boys, volejbalistov pri Základnej škole Klokočova.

Tím Super boys pri príprave svojej špeciality, ktorá získala 1. miesto

2. miesto získala záhradkárska oblasť Majer a 3. miesto obsadili Seniori z Hnúšte spolu s Úradom práce.

O výsledkoch súťaže rozhodovala porota. Tento rok to mala naozaj ťažké!

Tento rok sa konala súťaž aj o najkrajšiu vyrezávanú varechu, o ktorej mohli svojim hlasom rozhodnúť návštevníci a víťazom sa stala Hôrka.

Súťaž vo varení kotlíkovej kapusty v Hnúšti sa už tradične konala v priestoroch za kultúrnym domom, 4. októbra (sobota).Tento rok sa do súťaže prihlásilo 14 družstiev.

Obľúbená akcia bola tento rok obohatená o ďalšie podujatie, ktoré spríjemnilo ochutnávku kotlíkovej špeciality, a to Nultý ročník Memoriálu Ladislava Tokolyho, dlhoročného hnúšťanského kapelníka dychovej hudby. Na podujatí vystúpia dychové hudby z Revúcej, Tisovca, Kokavy a Hnúšte.

Minulý ročník súťaže vo varení kotlíkovej kapusty si môžete pripomenúť TU!

Pozrite si videozáznam z akcie:

Foto+Video: Parný vláčik sa predstavil v plnej paráde!

5. október 2014 - 22:26

Dlho očakávané predstavenie parnej zubačky na železničnej trati z Tisovca do sedla Zbojská úspešne prebehlo dňa 4. októbra. Echoviny.sk vám prinášajú exkluzívne video a fotogalériu z jazdy na tomto unikátnom parnom stroji!

Túto sobotu šlo o prvú jazdu historickým vlakom pre širokú verejnosť a redakcia Echoviny.sk pri tejto príležitosti nechýbala s kamerou.

Ozubnicová železničná trať Tisovec – Pohronská Polhora vznikla v roku 1896. Od ukončenia parnej prevádzky na tejto železničnej trati uplynulo už viac ako 50 rokov. Dnes sa táto ozubnicová železničná trať s rozchodom 1 435 mm stáva vďaka parnej prevádzke európskym unikátom.

Primátor Tisovca Peter Mináč verí, že práve unikátny parný vláčik pomôže oživeniu regiónu vďaka rozvoju turistického ruchu.

Viac informácii o cene lístkov, kapacite miest a trati sa dozviete TU!

Ako to vyzeralo na predstavení parnej zubačky si pozrite vo videu!

Zajtra si na vás opäť posvietia na cestách policajti!

5. október 2014 - 14:22

Zajtra bude prebiehať v okrese Rimavská Sobota osobitná kontrola vozidiel, polícia môže poslať rozhodnutie o uložení sankcie aj poštou.

Osobitná kontrola v Rimavsko-sobotskom okrese

“Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti dňa 6. októbra vykonajú na území okresu Rimavská Sobota osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt  pošle držiteľovi vozidla poštou,” informovala portál Eechoviny.sk hovorkyňa KRPZ BB Mária Faltániová.

Hubertova jazda sa odložila o týždeň kvôli počasiu

5. október 2014 - 13:52

7. ročník Hubertovej jazdy, ktorú každoročne organizuje Maďov mlyn v Rimavskom Brezove sa presúva o týždeň kvôli nepriaznivému počasiu.

Aj napriek tomu, že sa túto sobotu akcia nekonala, mnohí milovníci koní prišli, deti si aj zajazdili a varil sa aj guľáš.

Hospodársky dvor Maďov mlyn a Jazdecký klub EXCEL MADON pozýva verejnosť na 7.ročník Hubertovej jazdy. Tá sa uskutoční v sobotu, 11. októbra 2014.

Ako Echoviny.sk informoval organizátor podujatia Miloš Hronček, na návštevníkov čaká dobrá nálada, rôzne súťaže pre deti, občerstvenie, guláš a mnoho ďalšieho v peknom prostredí Hospodárskeho dvora Maďov mlyn v Rimavskom Brezove.

Slávnostný nástup Hubertovej jazdy sa uskutoční o 11:00 hod.

Podujatie je organizované vďaka finančnej podpore MAS MALOHONT z Grantového programu 2014 – Región občanom – Občania regiónu v rámci podporeného projektu – Prázdniny s koňmi.

Žiaci SOŠ v Hnúšti pripravili pre seniorov týždeň aktivít

4. október 2014 - 14:21

Žiaci SOŠ Hnúšťa v rámci rozvoja svojich zručností pripravili celotýždenný program pre seniorov z nášho regiónu v rámci mesiaca úcty k starším.

V rámci slávnostného otvorenia čakal na seniorov kultúrny program, v ktorom vystúpili žiaci strednej školy, a tak odštartovali týždeň aktivít, ktorý prebiehal od 29. septembra do 3. októbra.

V rámci edukácie seniorov o zdravej výžive podávali aj zdravé jedlo.

Otvorenie projektu prebehlo v pondelok, 29, septembra v priestoroch Strednej odbornej školy a ďalej pokračovalo v priestoroch MsKS.

“V rámci odboru sociálno-výchovný pracovník  pripravili študenti SOŠ projekt, v ktorom si mohli v praxi osvojiť organizačné, komunikačné a prezentačné zručnosti a taktiež sa naučiť projekt zabezpečiť po ekonomickej stránke. Projekt bol orientovaný pre širokú verejnosť, boli pozvaní seniori z Hnúšte, Tisovca, Klenovca a obcí až po Teriakovce. Poradenstvo a edukácia bola v oblasti fyzického a psychického zdravia a taktiež v sociálnej a právnej oblasti,” povedala o projekte viac pre Echoviny.sk Ing. Jana Paučová zo SOŠ Hnúšťa.

Návštevníci si mohli vypočuť viacero kvalitných prednášok, napríklad v utorok prednášala MUDr. Vladimíra Ostricová na tému výživa seniorov, bežné ochorenia, diagnostika a preventívne prehliadky. MUDr. Júlia Krnáčová poradila ako žiť s cukrovkou a po psychickej stránke rozdal praktické rady MUDr. Peter Korcsog v prednáške s názvom – Každá zmena je výzva. Ako sa orientovať v novinkách zákona a sociálnej pomoci vysvetlila Ing. Beáta Sihelská a pred “šmejdami” varovala JUDr. Danuša Repčoková. Informácie ako podať žiadosť do domova dôchodcov podala Bc. Andrea Bálintová a zaujímavým hosťom bol aj spisovateľ MUDr. Peter Dragijský.

Hlavnými organizátormi projektu boli žiaci: Magda Kubaliaková, Jana Ďurásová, Jana Jakabšicová, Zuzana Filkorová. Tieto žiačky už v júni organizovali projekt pre deti Deň patrí nám v stacionári DeDeso.

Pingpongisti Iskry pred novou sezónou

4. október 2014 - 13:54

Hnúšťanskí stolní tenisti sa chcú umiestniť do šiesteho miesta.

Miroslav Bračo

Štart nového ročníka štvrtej stolnotenisovej ligy Východ sa blíži. Predstaví sa v nej osem tímov, pričom jedným z nich bude Iskra Hnúšťa. V jej farbách už nebude hrávať skúsený Ján Kizek, ktorý si to namieril do STK Magnezit Revúca. „Odišiel nám najlepší hráč. Jeho odchod nás zaskočil. Kizeka bude ťažké nahradiť, veď patril medzi najlepších hráčov súťaže. Ale zase hrať vyššiu súťaž je predsa len lepšie,“ uviedol pre Echoviny.sk hrajúci prezident STK Iskra Hnúšťa Miroslav Bračo. Okrem neho by mali tvoriť základnú zostavu hnúšťanského družstva Ján Čipka, Juraj Remeň a Jakub Filipiak. „Keď bude niekto z nás chýbať, tak povoláme niekoho z ďalších hráčov, ktorých máme na súpiske. Sú na nej aj hráči z Klenovca Kováč či Ďurík. Eventuálne môžeme zapojiť do nášho účinkovania aj Annu Repkovú. Prvýkrát v histórii by tak za nás nastúpila žena.“

Hnúšťania začali s prípravou neskoršie. „Máme ambície skončiť do šiesteho miesta,“ povedal Miroslav Bračo. Iskru čaká aj zápolenie s ŠK Hrachovo. Dva najlepšie tímy postúpia do play off. „Pripravili sme pre súperov nové osvetlenie, aby sa nemohli sťažovať,“ podotkol hnúšťanský hráč.

 

 

 

 

Okres otriasol prípad pokusu o vraždu, muž bol dobodaný

3. október 2014 - 14:07

K pokusu o vraždu malo dojsť v stredu 1. októbra v obci Stránske, okres Rimavská Sobota. Dobodali 42-ročného muža, ktorý skončil v nemocnici. 

Kriminalisti z Banskej Bystrice vyšetrujú zločin v štádiu pokusu o vraždu.

Echoviny.sk o prípade informovala hovorkyňa KZPZ mjr. PhDr. Petra Kováčiková:” Odbor kriminálnej polície v Banskej Bystrici vyšetruje obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu, ku ktorému malo dôjsť ešte v stredu (1.10.) vo večerných hodinách.

Podľa doteraz získaných informácii sa mal doposiaľ neznámy páchateľ skutku dopustiť v unimobunke na pozemku pri rodinnom dome v obci Stránska v Rimavskosobotskom okrese. Páchateľ tu spôsobil 42-ročnému mužovi viacero bodných rán, pričom zranenia poškodeného si vyžiadali hospitalizáciu a následný operačný zákrok.

V súčasnosti v prípade prebieha vyšetrovanie. Tím vyšetrovateľov pracuje na získavaní bližších okolností a informácii k prípadu. V súvislosti so zločinom sa nám v krátkom čase podarilo zadržať dve podozrivé osoby. Vzhľadom na to, že aj v týchto chvíľach naďalej prebiehajú procesné úkony, nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne ďalšie podrobnejšie informácie.”

Vinica získala skalp Tisovca

2. október 2014 - 21:08

Klenovčania triumfovali nad Ožďanmi, Hnúšťa prehrala v Leseniciach.  

Tisovský dorastenec Lukáš Bálint

V štvrtej lige Juh boli na programe stretnutia deviateho kola. Hráči FK CSM Tisovec sa predstavili na pôde Vinice, kde sa im však nepodarilo uspieť. Zverenci trénera Jána Rosiara ml. utrpeli najtesnejšiu prehru, našli druhého premožiteľa a figurujú s dvanástimi bodmi (tri víťazstvá, tri remízy, dve prehry so skóre 17:7) na šiestej priečke.

ŠK Vinica – FK CSM Tisovec 1:0 (0:0)

Autorom víťazného zásahu bol v 48. min Sz. Tóth. Po dvoch žltých kartách bol v 63. min vylúčený tisovský kapitán Matúš Levický.

FK CSM: Belica – Giertli (60. B. Kriška), Slovák, Tyčiak, Vrabec – Nagaj, Antal, Levický, Hradovský – S. Zelenák, Gajan.

FK Lesenice – FK Iskra Hnúšťa 2:1 (2:0)

V deviatom kole piatej ligy (skupina D) zaknihovali domáci, ktorí uzatvárajú tabuľku, prvú výhru v prebiehajúcom ročníku. Ich úvodný gól vsietil v 35. min Radoš. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 39. min z pokutového kopu Galčík. Hnúšťu vrátil do hry v 65. min Radoslav Doboš, lenže jej hráčom sa už vyrovnať nepodarilo. Hnúšťanské mužstvo sa nachádza so šiestimi bodmi (dve výhry, šesť prehier so skóre 12:16) na dvanástom mieste.

Iskra: Dominik – M. Beňuš, Foľko, Milan Šagúl, Černák – Kolesár, M. Petrok, Jakubec (30. P. Beňuš), Tavarský – Šaliga, Doboš.  

TJ Družstevník Klenovec – TJ Ožďany 3:1 (1:0)

V zápase deviateho kola prvej triedy otvoril gólový účet v 22. min Miroslav Kubinec. Hostia vyrovnali v 60. min zásluhou Juhásza. Strojcom troch bodov pre Družstevník bol napokon Tomáš Brndiar. V 78. min poslal domácich do vedenia a v 90. min aj spečatil ich výhru. Klenovčania figurujú s devätnástimi  bodmi (šesť víťazstiev, jedna remíza, dve prehry so skóre 21:14) v neúplnej tabuľke na piatej priečke. Čaká ich ešte aj dohrávka domáceho duelu s ŠK Bastav Revúca – Revúčka.

Klenovec: I. Hruška – Bavala, Boháčik, Miháľ, Oláh – Ulický, Barto (17. B. Bálint, 65. M. Medveď), T. Brndiar, M. Hruška – Pláštik (90. Vančík), Miroslav Kubinec.

Z mládežníckych súťaží 

Tretia dorastenecká liga Juh

FK CSM Tisovec – FK Sokol Braväcovo 2:1 (1:0)

Na triumfe Tisovčanov sa presnými zásahmi podieľali Peter Zelenák a Ján Rosiar junior.

Druhá liga starších žiakov Juh

FK Iskra Hnúšťa – MFK Strojár Krupina 0:3 (0:2)

FK Iskra Hnúšťa – FK Mesta Tornaľa 1:6 (1:3)

Gól domácich dal Adam Bobrovský.

 

 

Foto: Autobusová stanica v Hnúšti dostane po rokoch novú podobu

2. október 2014 - 11:55

Ako si mnohí cestujúci všimli, na autobusovej stanici v Hnúšti zmizli staré plechové zastávky a začali sa stavať nové. Koľko budú stáť a ako budú vyzerať?

Po rokoch sa v Hnúšti odstránili staré plechové zastávky a začalo sa s montážou nových.

Plech nahradí kvalitnejšia murovaná stavba a novinkou bude aj osvetlená tabuľa príchodov a odchodov, ktorá pomôže v orientácii cestujúcich aj počas noci a v zimnom období.

Výstavba prebieha, dúfame, že sa týmto skvalitní čakanie na autobusové spoje,” povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka.

Projekt je spolufinancovaný Miestnou akčnou skupinou MAS MALOHONT sumou cca 17.000 eur, mesto vyčlenilo cca 4800 eur, Ministerstvo financii 4000 eur a SAD Lučenec prisľúbilo osvetlenie a tabuľu príchodov a odchodov.

BBSK ukončil anketu o prítomnosti vojsk NATO

2. október 2014 - 0:15

Na stránke samosprávneho kraja sa objavila anketa o prítomnosti vojsk NATO na Sliači a Lešti. Drvivá väčšina hlasujúcich bola proti.

Banskobystrický samosprávny kraj spustil na svojej webovej stránke www.bbsk.sk hlasovanie o tom, či sú občania za to, aby na území Banskobystrického samosprávneho kraja, vo výcvikovom priestore Lešť a na letisku Sliač, pôsobili vojaci USA a iných armád NATO. Echoviny.sk o tom informoval hovorca BBSK Miroslav Belička. Samosprávny kraj zverejnil anketu na svojom webe 11. septembra 2014. Hlasovalo v nej 1622 ľudí. Proti pôsobnosti vojakov USA a iných armád NATO bolo 88% opýtaných, 10% bolo za a 2% to bolo jedno.

Samosprávny kraj pod vedením Mariána Kotlebu zaútočil na NATO už v mesiaci august. V predvečer centrálnych osláv SNP sa objavil na priečelí historickej budovy Úradu BBSK čierny transparent so žltým nápisom „YANKEES GO HOME, STOP NATO!“. Po medializácii z priečelia budovy zmizol. Krajský pamiatkový úrad avizoval, že samosprávny kraj bude musieť za tento transparent zaplatiť finančnú pokutu.

Občania v internetových diskusiách sa síce v polemike o pôsobení armád NATO na našom území vyjadrujú zväčša negatívne, negatívne mnohí vnímajú aj aktivity župana Kotlebu. Samosprávny kraj má podľa mnohých dôležitejšie úlohy, ktoré pod vedením Mariána Kotlebu nenapĺňa a kritika NATO podľa niektorých slúži na odpútanie pozornosti od iných problémov v kraji, ktoré Kotleba nerieši.

 

Prvý ozubnicový parný vlak z Tisovca vyjde na trať v sobotu!

1. október 2014 - 19:12

Dlho očakávané predstavenie parnej zubačky na železničnej trati z Tisovca do sedla Zbojská sa blíži. Dňa 4. októbra 2014 pôjde ozubnicový parný rušeň 40.006 s historickým vlakom prvý krát pre širokú verejnosť.

Ozubnicová železničná trať Tisovec – Pohronská Polhora vznikla v roku 1896. Od ukončenia parnej prevádzky na tejto železničnej trati uplynulo už viac ako 50 rokov. Dnes sa táto ozubnicová železničná trať s rozchodom 1 435 mm stáva vďaka parnej prevádzke európskym unikátom.

Lístky sa budú predávať pre každý vlak len ako spiatočné a len do vyčerpania kapacity vlakov (prvý vlak má kapacitu 90 miest, druhý vlak 150 miest). Cestujúci s rezerváciou majú prednosť. Rezervácia je možná do 18.00 hod dňa 2.10.2014 na mailovej adrese pavlova.martinka@gmail.com. Rezervácia bude viazaná na meno a telefónne číslo alebo mailovú adresu.

Spiatočné cestovné pre jeden vlak 12.- EUR dospelý, 6.- EUR deti 6 – 15 rokov, ISIC, ZŤP, ZŤP-S.  Cestovný lístok zakúpený na prvý vlak neplatí pre druhý vlak (a naopak). Deti do 6 rokov cestujú zdarma bez nároku na miesto; s jedným dospelým môže takto cestovať jedno dieťa do 6 rokov. Cestové lístky možno zakúpiť v deň jazdy vlaku od 7.30 v železničnom múzeu Tisovec (na stanici v Tisovci). Rezervované lístky je potrebné prevziať si v deň jazdy v železničnom múzeu Tisovec do 8.30 hod (inak budú predané). Vo vlaku neplatia žiadne zľavy.

Hnúšťa: Varenie kapustnice obohatí tento rok aj dychovka

1. október 2014 - 9:47

Každoročne mesto Hnúšťa organizuje a pozýva občanov na varenie kotlíkovej kapusty. Tento rok sa ako novinka predstaví domáca dychová hudba ako aj dychovka z okolitých miest a obcí.

Súťaž vo varení kotlíkovej kapusty v Hnúšti sa už tradične bude konať v priestoroch za kultúrnym domom, 4. októbra (sobota).

Tento rok sa do súťaže prihlásilo 14 družstiev.

Obľúbená akcia bude tento rok obohatená o ďalšie podujatie, ktoré spríjemní ochutnávku kotlíkovej špeciality, a to Nultý ročník Memoriálu Ladislava Tokolyho, dlhoročného hnúšťanského kapelníka dychovej hudby.

Na podujatí vystúpia dychové hudby z Revúcej, Tisovca, Kokavy a Hnúšte.

Hudba vám bude hrať v čase od 10:00 do 12:00.

Tento rok ide už o 8. ročník tejto obľúbenej akcie.

Minulý ročník súťaže vo varení kotlíkovej kapusty si môžete pripomenúť TU!

Príďte sa zabaviť a ochutnať kapustnicu do Hnúšte aj vy!

Súťaž: Vyhrajte 10 lístkov na koncert Slobodnej Európy

30. september 2014 - 18:45

Legendárna skupina Slobodná Európa v rámci svojho turné zahrá aj v Hnúšti. Odpovedzte na jednoduchú otázku a vyhrajte 10 vstupeniek na toto podujatie.

Prečítajte si aj: Do Hnúšte príde v októbri ďalšia legenda – Slobodná Európa

Najmenším mestečkom, v ktorom “Slobodka” odohrá koncert v rámci svojho turné s názvom „Štvorka“ je mesto Hnúšťa. Koncert sa uskutoční 10. októbra v Mestskej športovej hale. Predkapelou bude skupina Walter Schnitzelson. Lístky na „Štvorka Tour“ skupiny Slobodná Európa je možné zakúpiť na vrátnici v Mestskej športovej hale v Hnúšti (info na t.č.: 0903 749 626), v sieti Ticketportal za 7 € v predpredaji alebo za 9 € priamo na mieste konania koncertu.

S portálom Echoviny.sk môžete súťažiť o 10 vstupeniek na toto kultúrne podujatie, ktoré do súťaže zakúpil a venoval primátor mesta Hnúšťa Michal Bagačka.

Súťaž trvá do 7.10.2014, výhercovia budú kontaktovaní telefonicky.

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Ktorá aktivita samosprávy Vás v meste Hnúšťa v uplynulých rokoch potešila najviac? (Môžte napísať čokoľvek – kultúrne, alebo športové podujatie, rekonštrukcie, výstavba atď).
[contact-form-7]

V R.Brezove ukončia jazdeckú sezónu Hubertovou jazdou

30. september 2014 - 12:56

Hospodársky dvor Maďov mlyn a Jazdecký klub EXCEL MADON pozýva verejnosť na 7.ročník Hubertovej jazdy. Tá sa uskutoční v sobotu, 4. októbra 2014. 

Ako Echoviny.sk informoval organizátor podujatia Miloš Hronček, na návštevníkov čaká dobrá nálada, rôzne súťaže pre deti, občerstvenie, guláš a mnoho ďalšieho v peknom prostredí Hospodárskeho dvora Maďov mlyn v Rimavskom Brezove.

Slávnostný nástup Hubertovej jazdy sa uskutoční o 11:00 hod.

Podujatie je organizované vďaka finančnej podpore MAS MALOHONT z Grantového programu 2014 – Región občanom – Občania regiónu v rámci podporeného projektu – Prázdniny s koňmi.

 

Foto: Sprievod počas Dňa polície viedli policajti z nášho okresu

30. september 2014 - 10:59

Pochod policajných zložiek viedli príslušníci Odboru poriadkovej polície z Rimavskej Soboty.

Banská Bystrica zažila v piatok, 26. septembra veľkolepé oslavy Dňa polície pod Pamätníkom SNP a v priestore  pred hotelom LUX. Malí i veľkí  návštevníci  sa mali na čo pozerať po celý deň.

Začalo to veľkolepým  sprievodom služieb Policajného zboru s koňmi, vpredu s veliteľom sprievodu a čestnou jednotkou s vlajkonosičom, mažoretkami a policajnými zložkami z Dolnej ulice cez Námestie SNP, Kapitulskú až pod Pamätník SNP, kde sa po 10:00 hod. konalo slávnostné otvorenie.

Toho sa zhostil prezident PZ generál Tibor Gašpar: „Chceme sa priblížiť občanovi. Máme záujem, aby sme mohli s občanom priamo hovoriť, aby videli bezprostredne aj najvyšších predstaviteľov polície. Aby zistili, že sú to takí istí ľudia, ako oni.“

Čitateľov Echoviny.sk určite zaujme fakt, že veliteľom pochodu bol Hnúšťan, riaditeľ Odboru poriadkovej polície v Rimavskej Sobote, Pavel Žigo, ktorý podával prezidentovi PZ hlásenie. Za ním nasledovali ďalší príslušníci polície z nášho okresu. Na fotografii si môžete všimnúť, že štandardu Policajného zboru nesie Hnúšťan Emil Longauer, vedúci policajnej stanice v Tisovci, za ním nasledujú členovia čestnej jednotky, Klenovčania Martin Štefánik a Ján Chudic z PMJ Banská Bystrica.

“Bol som poctený, keď mi krajský riaditeľ Policajného zboru Marián Slobodník ponúkol možnosť, aby sme spolu s mojimi kolegami viedli slávnostný sprievod, v ktorom by boli zúčastnené všetky zložky Policajného zboru,” povedal pre Echoviny.sk riaditeľ Odboru poriadkovej polície v  Rimavskej Sobote Pavel Žigo. Za účasti ďalších vysokých predstaviteľov PZ zo Slovenska i zahraničia, s množstvom divákov zo škôlok, škôl a dospelých to bola parádna prehliadka majstrovstva príslušníkov polície a nimi používanej techniky, nechýbali ani štvornohí pomocníci.

Organizátori pripravili zaujímavé statické a dynamické ukážky policajnej techniky na zemi i vo vzduchu, výstavu historických vozidiel a uniforiem polície i ďalšie zaujímavosti. Pred Luxom pokračovali dynamické ukážky činnosti polície, neskôr aj s hercami zo seriálu Profesionáli. Kultúrny program uzavrel koncert Petra Cmoríka.

Tisovec: Zoznam kandidátov na primátora a poslancov

29. september 2014 - 17:58

V Tisovci sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách budú o post starostu uchádzať štyria kandidáti, o 11 miest poslancov zabojuje celkovo 35 kandidátov. Jedného kandidáta volebná komisia nezaregistrovala z dôvodu nesprávne podanej kandidátnej listiny.

O znovuzvolenie do funkcie sa v novembri bude uchádzať súčasný primátor Peter Mináč, kandidujúci za stranu Smer-SD. Druhým kandidátom je Pavel Cibuliak za Ľudovú stranu Naše Slovensko. O post primátora sa budú uchádzať aj dve nezávislé kandidátky, Irena Milecová a Irena Vetráková.

Vo volebnom obvode č.1, ktorý tvorí mesto Tisovec, kandiduje 33 kandidátov na desať miest v mestskom zastupiteľstve. Ako Echoviny.sk informovala zapisovateľka miestnej volebnej komisie Ing. Katarína Mešková, komisia nezaregistrovala jedného politického kandidáta za politickú stranu ÚSVIT z dôvodu nesprávne podanej kandidátnej listiny. Kandidátna listina obsahovala splnomocnenca a náhradníka politickej strany, ktorou bol zároveň aj kandidát politickej strany. V zmysle § 16 ods. 3 písmeno c) zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí kandidát nemôže byť splnomocnencom, ani náhradníkom.

Kompletný zoznam zaregistrovaných kandidátov je nasledovný:

Vo volebnom obvode č.2, ktorým je Rimavská Píla, sú zaregistrovaní dvaja kandidáti, ktorí sa budú uchádzať o jedno miesto poslanca v mestskom zastupiteľstve.

Juniorky Iskry s cieľom skončiť do piateho miesta  

29. september 2014 - 12:57

Hnúšťanky povedie z pozície kapitánky Miroslava Hochmannová.

Miroslava Hochmannová

V minulej sezóne sa predstavili hráčky VK Iskra Hnúšťa na majstrovstvách Slovenska v kategóriách kadetiek i junioriek. Pred štartom nového ročníka sa však postup na M- SR nespomína v súvislosti so žiadnou vekovou kategóriou. Pre Echoviny.sk to uviedol športový riaditeľ VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Juniorky Iskry sú účastníčkami prvej ligy Východ. V nej bude štartovať deväť tímov. „Chceli by sme skončiť do piateho miesta, hoci to bude veľmi ťažké,“ povedal hnúšťanský volejbalový funkcionár. Štyri najlepšie celky z tejto súťaže si zabezpečia miestenku na republikový šampionát. Tréner Igor Pasiar a asistentka Iveta Slivková nemôžu z vlaňajšieho kádra počítať so smečiarkou Patríciou Kvetkovou. Do tímu pribudli mladšie dievčatá. „Platí, že pokiaľ bude môcť, nastúpi za družstvo aj Michala Mrnková,“ podotkol Majeský. Mrnková začala študovať na vysokej škole v Bratislave.

Novou kapitánkou Hnúšťaniek sa stala blokárka Miroslava Hochmannová. „Vážim si to. Som rada, že posledný rok môjho pôsobenia v Iskre budem jej kapitánkou,“ vyjadrila sa sedemnásťročná študentka na hnúšťanskom gymnáziu. Jej predchodkyňou na tejto pozícii bola spomínaná Kvetková. „Dúfam, že sa dobre umiestnime, aj keby sme sa nedostali na M – SR,“ doplnila Hochmannová. Tá bude niesť na pleciach veľké bremeno zodpovednosti. Tri hráčky sú v maturitnom ročníku – Nikola Klembuszová, Júlia Pásztorová a Miroslava Hochmannová.

„V kategórii kadetiek sa chceme vyhnúť zostupu do druhej triedy,“ povedal Štefan Majeský. Ako dodal, cieľom starších žiačok je prebojovať sa do prvej triedy. Či to bude splniteľné, ukážu zápolenia na palubovke. Iskra bude mať tradične zastúpenie aj medzi mladšími žiačkami.

 

 

 

 

 

 X