Skip to Content

echoviny.sk

Syndikovať obsah
regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Aktualizácie: pred 3 min 23 s

Krňačkové preteky v areále SKI Zbojská

26. február 2015 - 20:10

Krne club Rohozná, Chata Zbojská a obec Pohronská Polhora Vás pozývajú zapretekať si na krňačkách.

Venujte 2% z dane združeniu HORNÁ RIMAVA

26. február 2015 - 10:36

Koncert skupiny INE KAFE a iných kapiel v našom regióne? Bežecké preteky? Galavečer bojových športov, oddychové zóny, detské ihriská? To všetko môžete podporiť, ak venujete svoje 2% z daní združeniu Horná Rimava.

Sme partia mladých ľudí od 16 do 35 rokov a naše združenie funguje už od roku 2007. Počas tohto obdobia sme zorganizovali desiatky kultúrnych a športových podujatí, vyčistili priestranstvá, postavili detské ihriská a oddychové zóny. Snažíme sa z nášho regiónu urobiť krajšie miesto pre život mladých, i starších.

Nie sme organizáciou, ktorej činnosť dotuje štát. Nevyplácame si mzdy, ani odmeny, všetko robíme dobrovoľne a zadarmo – ba dokonca okrem času venujeme aktivitám aj svoje peniaze. Každý mesiac všetci platíme členské príspevky, ktoré sú jediným našim zdrojom príjmu. Príspevky nám slúžia ako základ pri organizácii podujatí, alebo verejnoprospešných projektov. Peniaze sa snažíme získavať aj z rôznych malých projektov – aj tie však musíme spolufinancovať z vlastných zdrojov. Ak nám venujete 2% z Vašich daní, uľahčíte nám prácu a rozšírite naše možnosti na ďašie zaujímavé aktivity pre Vás, Vaše deti, či vnúčatá.

Vaše 2 % neplatíte navyše, iba ich namiesto toho, aby prepadli štátu, venujete na zmysluplný účel. Peniaze žiadame v mestách a obci, kde pôsobíme – v Klenovci, Tisovci a Hnúšti. Následne ich rozdelíme na projekty podľa toho, odkiaľ sme peniaze dostali. 2% od občanov Hnúšte venujeme na projekty v Hnúšti, od Klenovčanov do Klenovca a od Tisovčanov do Tisovca.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2 % z Vašich daní, údaje, ktoré potrebujete o nás vedieť pre vyplnenie príslušného formulára, sú nasledovné:

Názov organizácie: Občianske združenie Horná Rimava
Adresa/sídlo: Hačava 30, 981 01 Hnúšťa
IČO: 42012635
Právna forma: Občianske združenie
Číslo účtu: 0381988218/0900 (Sl. sporiteľňa)

Postup je jednoduchý – odovzdajte tieto údaje Vášmu zamestnávateľovi/účtovníkovi a povedzte, že svoje 2% chcete venovať nám. Ak si daňové priznanie podávate sami, v oddieli VIII len vyplníte do kolónky vyššie uvedené údaje.

Za Vašu priazeň a podporu Vám ďakujú predseda o.z. Roman Lebeda a mladí ľudia z Hornej Rimavy

Päťdesiatšesťročný Hnúšťan pandemickej chrípke podľahol

25. február 2015 - 14:14

Štvrtá obeť aktuálnej chrípkovej sezóny je 56-ročný muž z Hnúšte.

Muž, ktorý bol hospitalizovaný 6. februára najskôr v hnúšťanskej nemocnici a neskôr prevezený na oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v Rimavskej Sobote, chorobe podľahol. „Pacient dnes o 14.28 umrel na multiorgánové zlyhanie v dôsledku preukázaného ťažkého obojstranného zápalu pľúc spôsobeného vírusom chrípky typu H1N1,“ informoval utorok 24. februára hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Mužovi pre podozrenie z vírusového ochorenia urobili v rimavskosobotskej nemocnici odbery, na základe ktorých sa uňho potvrdil vírus “prasacej” chrípky typu A (H1N1). Podozrenie na pandemickú chrípku je aj u 42-ročného muža, ktorý prišiel do kontaktu so zosnulým v nemocnici v Hnúšti a v súčastnosti leží na už spomínanom oddelení v Rimavskej Sobote. Výsledky jeho testov na “prasaciu” chrípku budú známe do piatku 27. februára.

SOŠ v Hnúšti zahájila projekt podporovaný nadáciou VÚB

24. február 2015 - 12:22

OZ SOŠka pri SOŠ v Hnúšti slávnostne zahájila svoj projekt OBJAVOVANIE DREVA, ktorý je podporovaný Nadáciou VÚB.

Cieľom nášho projektu je naučiť mladých ľudí, že aj zmysluplnejšie, ako za počítačom, sa dá stráviť čas.

Prvá aktivita tohto projektu s názvom Spoznávam sa s drevom úspešne prebehla v sobotu 7.2.2015 v priestoroch SOŠ. Ako už jej názov prezrádza – išlo o spoznávanie rôznych druhov drevín a základné spôsoby opracovania dreva. Účastníkom sa s nadšením venoval Ing.Pavel Ostrica a svoju lásku k drevu preniesol na všetkých nás, ktorí sme drevu vdýchli nový život výrobou rôznych produktov.

Mgr. Diana Vojenčiaková

Potvrdený prípad pandemickej chrípky v rimavskosobotskom okrese

24. február 2015 - 11:37

V rimavskosobotskej nemocnici je hospitalizovaný 56-ročný pacient s potvrdeným vírusom chrípky typu A (H1N1).

Tzv. prasacia chrípka sa potvrdila u 56-ročného pacienta hospitalizovaného v nemocnici v Hnúšti, odkiaľ bol prevezený do rimavskosobotskej nemocnice. „Pacient bol od 6. februára hospitalizovaný s teplotami a nálezom pneumonie v nemocnici v Hnúšti. Zhoršený stav s rozvojom kardiorespiračného zlyhávania a potreba umelej pľúcnej ventilácie si vyžiadali 12. februára jeho prevoz do nemocnice Svet zdravia v Rimavskej Sobote na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Pre podozrenie z vírusového ochorenia mu boli realizované odbery, na základe ktorých bola potvrdená prítomnosť vírusu prasacej chrípky typu A (H1N1),“ uviedol pre TASR Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj nemocnica v Rimavskej Sobote.

Kráľ taktiež informoval, že na oddelení je hospitalizovaný aj ďalší pacient s rovnakými príznakmi, ktorý bol v kontakte s 56-ročným mužom v nemocnici v Hnúšti. Stav tohto pacienta je stabilizovaný. Boli mu vykonané odbery, no ich výsledky ešte nie sú známe.

Ako hovorca siete nemocníc Svet zdravia uviedol, nemocnica spravila všetky protiepidemické opatrenia a zdravotnícky personál dodržiava prísnu bariérovú ošetrovateľskú techniku. „Nemocnica všetky svoje kroky koordinuje s hlavným epidemiológom siete Svet zdravia a s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Rimavská Sobota (RÚVZ RS),“ uzavrel hovorca.

„Môžem potvrdiť laboratórne potvrdený prípad výskytu prasacej chrípky v nemocnici v Rimavskej Sobote,“ uviedol pre TASR aj regionálny hygienik a vedúci služobného úradu RÚVZ RS Dušan Béreš. Výskyt prasacej chrípky však podľa odborníkov nie je ničím výnimočným a netreba vyvolávať paniku. Od októbra 2014 bolo podľa Úradu verejného zdravotníctva SR na Slovensku zaznamenaných 62 laboratórne potvrdených prípadov na vírus chrípky typu A (H1N1), čiže prasacej chrípky.

Polícia na cestách opäť zvýši dohľad

20. február 2015 - 19:15

“Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti dňa 23. 2. 2015 vykonajú na území okresu Brezno a dňa 24. 2. 2015 na území okresu Rimavská Sobota osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,” uviedla v tlačovej správe hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Podťe spoznávať Tisovec!

20. február 2015 - 19:10

Tisovský turistický oddiel Vás pozýva na “Zimný prechod Čertovou dolinou” v rámci akcie “Spoznávajme okolie Tisovca”.

Život v Materskej škole Karola Pajera v Klenovci

16. február 2015 - 12:21

Vo februári tohto roku sme pripravili pre rómske mamičky zaujímavé popoludnie.

Pozvali sme ich na kávičku do Materskej školy a ukázali sme im na interaktívnej tabuli v prezentácii život detí v našej škole. Deti sa predstavili s rómskym tančekom. Predviedli sme im praktické ukážky dôležité pre ich deti, plietli šály z vlny na pripravených ihliciach, vyrábali koberčeky zo zvyškov starého textilu, staré tričká menili na šály, šatky, rukavice a papučky. Naučili sa veľa receptov a vyskúšali si výrobu nepečených koláčikov z piškót, keksov, sušienok, orechov, kokosu a hneď ich aj ochutnávali. Pripravili si aj jednoduché banánové palacinky. To všetko sme si spolu vyskúšali a spoločne strávili pekné, poučné a veselé popoludnie.X