Skip to Content

echoviny.sk

Syndikovať obsah
regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Aktualizácie: pred 1 min 30 s

Hrachovo sa usadilo na pozícii lídra

1. december 2015 - 20:04

Hrachovským pingpongistom sa darí, v derby pokorili aj Hnúšťu.

Milan Kýpeť

Po siedmich kolách štvrtej stolnotenisovej ligy Východ sa nachádzajú na prvom mieste hráči ŠK Hrachovo. Majú sedemnásť bodov (päť výhier, jedna remíza). Hrachovo ako jediné družstvo v doterajšom priebehu súťaže nenašlo premožiteľa.
„Sme prekvapení, že vedieme súťaž. Je to paráda. Tabuľku sme si aj odfotili,“ povedal pre Echoviny.sk hrachovský hráč Milan Kýpeť. Do konca základnej časti súťaže sú ešte na programe dve kolá. Kvarteto najlepších tímov zo skupiny Východ bude v ďalšej fáze zápoliť so štyrmi najlepšími zo skupiny Západ. „Teraz nás čakajú dva rozhodujúce zápasy, keďže rozdiely medzi družstvami sú tesné. Päť tímov bojuje o štyri postupové priečky. Najbližšie sa stretneme s Fiľakovom a v ďalšom kole s Gemerskými Dechtármi,“ vyjadril sa Kýpeť.

ŠK Hrachovo – STK Lučenec/Kalinovo D 11:7
V štvrtom kole Hrachovčania pokorili lučenecké déčko.
Body ŠK: Kovács 3.5, Kozlok, Bršlík a Kýpeť po 2.5.

Mladosť Relax R. Sobota C – ŠK Hrachovo 6:12
V piatom kole Hrachovo prvýkrát nevyhralo obidve štvorhry, ktoré sa hrajú vždy na začiatku. V centre okresu uspelo len v jednej. Oveľa dôležitejšie pre jeho hráčov však bolo, že znovu zabodovali naplno.
Body ŠK: Kozlok a Kovács po 3.5, Bršlík 3, Kýpeť 2.

STK Metabond Tornaľa – ŠK Hrachovo 5:13
Vďaka triumfu nad Tornaľou v šiestom kole poskočili Hrachovčania na vedúcu priečku.
Body ŠK: Kovács 4.5, Kýpeť a Bršlík po 3, Kozlok 2.5.

ŠK Hrachovo – Iskra Hnúšťa 13:5
V siedmom kole hráči ŠK nezaváhali a udržali sa na prvom mieste.
„Tešili sme sa na derby. Na jeho začiatku to bolo napínavé. Po štvorhrách bol nerozhodný stav 1:1. Keďže sme ďalšie dva duely vyhrali, ujali sme sa vedenia 3:1, ale Iskra vyrovnala na 3:3. Potom sme však bodovo hosťom odskočili a už bolo jasné, že zvíťazíme,“ povedal hrachovský hráč Milan Kýpeť.
Body: Bršlík 4.5, Kovács 4, Kýpeť 3.5, Kozlok 1 – Bračo 2.5, Čipka 1.5, Remeň 1.

V štvrtom kole mali pingpongisti Iskry Hnúšťa voľno. V piatom prehrali na stoloch STK Lučenec/Kalinovo D a v šiestom kole sa dočkali prvého víťazstva. Doma zdolali Mladosť Relax Rimavská Sobota C. A na rad prišlo už spomínané derby. Na súpisku Iskry pribudol Miroslav Brádňan.

STK Lučenec/Kalinovo D – Iskra Hnúšťa 11:7
Hnúšťania ťahali za kratší koniec.
Body Iskry: Bračo 4.5, Čipka 1.5, 1 x w.o.

Iskra Hnúšťa – Mladosť Relax R. Sobota C 11:7
Domácich potiahol k triumfu trojlístok Čipka, Bračo a Remeň. Hnúšťa prerušila sériu štyroch prehier.
Body Iskry: Čipka 4.5, Bračo 3.5, Remeň 3.

Hnúšťanské družstvo má aktuálne osem bodov (jedna výhra, päť prehier) a figuruje na predposlednom ôsmom mieste.

Zrekonštruovanú cestu cez sedlo Zbojská odovzdali do užívania

1. december 2015 - 17:26

Úsek cesty I/72 cez horský priechod Zbojská medzi Tisovcom a Breznom dnes po približne dva a pol ročnej rekonštrukcii oficiálne odovzdali do užívania.

Na otvorení cesty sa zúčastnili predstavitelia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR SR), Slovenskej správy ciest (SSC), dodávateľských spoločností, ako i zástupcovia miestnych samospráv.

Podľa slov štátneho tajomníka MDVRR SR Viktora Stromčeka bol dnes odovzdaný úsek jedným z najkomplikovanejších, aké sa realizovali za posledné roky. „Sme radi, že sa nám podarilo v stanovenom čase túto cestu zrekonštruovať napriek tomu, že sa vyskytli extrémne situácie ako veterná smršť či zosuv kameňov,“ povedal s tým, že dnes je už spomínaná komunikácia moderná a bezpečná. Generálny riaditeľ SSC Roman Žembera pri otvorení uviedol, že síce ide o krátky úsek, avšak veľmi náročný. „Cesta bola rekonštruovaná v zložitom horskom teréne Národného parku Muránska planina, čo nám dosť zväzovalo ruky z projekčného hľadiska, ako aj z hľadiska výstavby,“ vysvetlil a dodal, že stavbári v rámci rekonštrukcie pracovali až na 70 objektoch. „Okrem samotného telesa cesty to boli rôzne oporné múry, mosty, kanalizácie, priekopy, priepusty či dokonca odstrel brala. Prakticky všetko, čo sa dá pri rekonštrukcii cesty robiť, sa tu objavilo,“ konštatoval.

Zrekonštruovaná cesta má podľa vyjadrenia primátora Tisovca Petra Mináča zásadný ekonomický význam pre budúcnosť mesta i celého regiónu. „Ak sa ňou prepojí Gemer a Malohont s Horehroním, skvalitní sa infraštruktúra, tak budeme môcť hovoriť o nových investoroch a zlepšení podmienok pre domácich podnikateľov i ostatných obyvateľov,“ uviedol Mináč, ktorý sa podľa vlastných slov bude zároveň zasadzovať o čo najskoršie zrekonštruovanie zostávajúceho úseku cesty v smere od Zbojskej na Tisovec v dĺžke približne 7,3 km.

Aj primátor Hnúšte a poslanec NR SR Michal Bagačka pre TASR zdôraznil, že pre región je kvalitnejšie cestné spojenie základom budúceho rozvoja. „Táto cesta, ale aj rýchlostná komunikácia R2, s ktorou sa juhom postupne blížime k Lučencu a Rimavskej Sobote, spôsobuje, že domáci, ale tiež zahraniční investori sa začínajú viac zaujímať o náš región,“ načrtol. Pomôcť v tomto smere môže podľa neho aj nový zákon o podpore najmenej rozvinutých regiónov.

Stavba I/72 Zbojská – Sedlo Tisovec – Čertova dolina mala celkovú dĺžku 4210 metrov (m). Rekonštrukcia spočívala v úprave šírkového usporiadania cesty a čiastočného zlepšenia smerových pomerov. Pred rekonštrukciou vznikali na ceste problémy hlavne v súvislosti s kamiónovou dopravou a stretmi veľkých nákladných vozidiel nad 12 m, pretože šírka vozovky ani pri malých rýchlostiach neumožňovala míňanie sa protiidúcich nákladných áut.
Celkové náklady na rekonštrukciu spomínaného úseku presiahli 21 miliónov eur, pričom 75 % tejto sumy pochádzalo z európskych fondov a zvyšok zo štátneho rozpočtu. Stavbári museli počas prác spevniť záchytnými sieťami približne 65.000 štvorcových metrov svahov okolo cesty, použili 44.000 metrov samozavrtávacích kotiev a 6000 metrov bežných kotiev. Bolo tiež potrebné odviezť 240.000 kubických metrov odťaženej horniny. Súčasťou zrekonštruovaného úseku sú aj tri mostné objekty a nad cestou pribudol jeden nový železničný most.

Echoviny.sk rozširujú spravodajstvo o servis TASR

1. december 2015 - 0:52

Ponuku spravodajstva na portáli Echoviny.sk rozšíri spravodajský servis Tlačovej agentúry Slovenskej republiky.

Vážení čitatelia portálu Echoviny.sk, od 1. decembra vám Echoviny.sk prinášajú rozšírenie spravodajského servisu o domáce a ekonomické spravodajstvo z Banskobystrického kraja vďaka informáciám z Tlačovej agentúry Slovenskej republiky. Chceme vám tak priniesť viac aktuálnych informácií z regiónu okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár, ale aj mnohé celokrajské témy, ktoré sa týkajú aj nášho regiónu, napríklad dianie v rámci samosprávneho kraja, výstavbu ciest, či rozvoj cestovného ruchu. Na našom portáli preto môžete očakávať každý deň viac článkov a vyššiu aktuálnosť príspevkov.

Foto: Dobrovoľní hasiči sa dočkali nových vozidiel

29. november 2015 - 15:35

Minister Kaliňák prišiel odovzdať hasičské vozidlá aj do Klenovca a Rimavského Brezova.

Banská Bystrica 28. novembra (TASR) – Aj obce z juhu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa dočkali nových hasičských vozidiel. Zástupcovia dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) si v sobotu, 28. novembra prevzali kľúče od desiatich automobilov priamo z rúk podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka a prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého. Niektoré obce dostali aj protipovodňové vozíky. TASR to dnes potvrdil hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Na výkonnejšie vozidlá sa tak už môžu spoliehať dobrovoľní hasiči v meste Jelšava či v obciach Muráň, Muránska Dlhá Lúka, Magnezitovce, Ratková, Klenovec alebo Rimavské Brezovo.

Zákon pomôže menej rozvinutým okresom pri investíciách i infraštruktúre

29. november 2015 - 13:13

Lučenec 28. novembra (TASR) – Zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov môže dotknutým regiónom pomôcť pri získavaní investícií, vytváraní nových pracovných miest, budovaní infraštruktúry či výstavbe nájomných bytov. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico na sobotnej (28.11.) tlačovej konferencii v Lučenci, kde spolu s podpredsedom vlády a ministrom financií Petrom Kažimírom predstavil zákon ako ďalšie z opatrení 2. vládneho balíčka.
„Výhodou tohto zákona je, že nemusí byť naplnená podmienka 1,5 milióna eur ako minimálnej sumy na investovanie, aby štát prišiel so štátnou pomocou,“ uviedol premiér s tým, že bude postačovať, aby spoločnosť zainvestovala v takomto okrese 100.000 eur a môže žiadať vládu o príslušnú pomoc. „Bude tiež stačiť vytvorenie piatich pracovných miest v turistickom ruchu alebo 10 miest v prípade investície do výrobnej sféry,“ dodal. Štát má podľa neho tiež platiť odvody za zamestnanca v takomto okrese, ak bol pred nástupom do zamestnania šesť mesiacov v evidencii nezamestnaných.

Konkrétne profity zo zákona sa podľa Fica týkajú aj dopravnej infraštruktúry. „Uvedomujeme si, aký obrovský význam má pre tento región rýchlostná komunikácia R2 a približujeme sa s ňou už postupne k Lučencu,“ uviedol s tým, že výstavbe tejto cesty by mohla napomôcť aj tzv. investičná výnimka. „Začíname stále intenzívnejšie na európskej úrovni otvárať otázku, či by projekty investičného charakteru tohto typu nemohli byť zúčtované tak, aby nám nešli do deficitu a do verejného dlhu,“ vysvetlil.

Výhody by však dotknuté okresy mali mať aj v oblasti školstva či pri výstavbe nájomných bytov. „Ak sa napríklad samospráva v takomto okrese rozhodne stavať tzv. nájomné sociálne byty, tak nenávratný príspevok môže byť až 50 percent. Pokiaľ pôjde o byty, kde by bola trochu nižšia kvalita, môže to byť až 85 percent,“ načrtol premiér.

Ako ďalej spomenul, pred schválením zákona veľa diskutovali, ktoré okresy majú patriť do jeho pôsobnosti. „Nakoniec sme sa dohodli, že kritériom bude 1,6-násobok priemernej nezamestnanosti na Slovensku. To nám vygenerovalo 12 okresov,“ povedal Fico, podľa ktorého okrem Lučenca ide o Veľký Krtíš, Poltár, Rimavskú Sobotu, Revúcu, Rožňavu, Sabinov, Svidník, Sobrance, Vranov nad Topľou, Trebišov a Kežmarok. Pre každý z týchto okresov má byť vypracovaný tzv. akčný plán, ktorý budú pripravovať samosprávy s predstaviteľmi miestnej štátnej správy, podnikateľskej sféry, tretieho sektora a príslušných ministerstiev. „Plán bude vyjadrením toho, čo daný okres potrebuje v priebehu najbližších rokov a bude preň znamenať obrovskú pozitívnu diskrimináciu,“ povedal premiér s tým, že akčné plány pre jednotlivé okresy zamýšľajú v rámci výjazdových rokovaní schvaľovať priamo na mieste.

„Chceme sa pozrieť do všetkých 12 okresov, ktoré spadajú pod tento zákon. Do parlamentných volieb budeme mať ešte jedno rokovanie vlády v Tatrách a chceme na ňom schvaľovať akčný plán pre okres Kežmarok. Pokiaľ budeme súčasťou novej vlády po marcových voľbách, aj Lučenec bude miestom výjazdového rokovania vlády,“ prisľúbil premiér, podľa ktorého je v tomto prípade reálnym termínom apríl alebo máj 2016.

Vysvetlenie prerušenia dodávky elektriny

28. november 2015 - 22:03

V konečnom dôsledku ide podľa SSE – Distribúcia o zabezpečenie komfortu a výhod práve pre koncových odberateľov.

Prerušenie dodávky elektriny sa dotkne aj ZŠ

Nesúhlasné stanoviská a sťažnosti nepomohli. V značnej časti Tisovca bude od 1. do 4. decembra prerušená distribúcia elektriny. Dôvodom je vykonávanie plánovaných prác. Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s. (SSE – Distribúcia) v predstihu avizovala, že sa tak stane v čase od 6.30 do 18.30 h.
„Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s. ubezpečuje svojich zákazníkov, že k prerušeniu dodávok elektrickej energie dôjde iba v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutnú dobu. Uisťujeme odberateľov, že práce realizujeme v záujme skvalitniť dodávku elektrickej energie, aby v budúcnosti vznikalo čo najmenej porúch,“ uviedla pre Echoviny.sk hovorkyňa SSE – Distribúcia,a.s. Jana Bolibruchová. „Okrem toho je našim cieľom zabezpečiť bezpečnú a spoľahlivú dodávku elektrickej energie a umožniť pripájanie nových zákazníkov. V konečnom dôsledku ide o zabezpečenie komfortu a výhod práve pre koncových odberateľov,“ pokračovala. Neupresnila, či naďalej platí prerušenie distribúcie elektriny v časovom rozpätí od 6.30 do 18.30 h.
Prerušenie distribúcie elektriny sa podľa slov primátora mesta Petra Mináča dotkne 40 percent obyvateľov Tisovca. Týka sa to odberných miest na uliciach Bakulínyho, Jesenského, Daxnerovej, Francisciho, Malinovského, Partizánskej, Podhradovej, Jozeffyho, Sládkovičovej či Nám. V. Clementisa.
„Naša spoločnosť realizuje v danej lokalite strategickú investičnú akciu – rekonštrukciu vysokonapäťového vedenia. Technický stav zariadenia si vyžiadal rekonštrukciu, ktorú je nutné vykonať v bezprúdí. Preto sme v zmysle platnej legislatívy oznámili plánovanú odstávku 40 dní vopred. Na práce má SSE-Distribúcia zmluvne zabezpečenú dodávku, mechanizmy a pracovné tímy. Z týchto dôvodov je nutné práce vykonať v avizovanom termíne,“ ozrejmila situáciu hovorkyňa.
„Je nám úprimne ľúto, že plánované prerušenie dodávky elektriny spôsobí odberateľom obtiaže, no naša spoločnosť splnila všetky zákonom požadované podmienky a sme oprávnení pristúpiť k prerušeniu dodávky elektriny. Jednou z našich základných povinností, ako prevádzkovateľa distribučnej sústavy, je zabezpečiť spoľahlivé, bezpečné a účinné prevádzkovanie distribučnej sústavy. Kvôli tomu sme nútení, v prípade potreby, pristúpiť k nevyhnutným krokom, ako je napríklad aj dočasné prerušenie dodávky elektriny,“ vyjadrila sa Bolibruchová.
Na situáciu sa musia pripraviť domácnosti, podnikatelia i školy. „Sme veľmi nahnevaní, že sa Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s. správa ako monopol. Okamžite sme reagovali, ale odpoveď spoločnosti bola taká, že má na to právo a nerešpektuje naše výhrady. Museli sme to nejakým spôsobom vyriešiť. Niečo sme si nadučili 17. novembra. Jeden deň bude e-learningový, za ďalší bude náhrada a jeden deň bude riaditeľské voľno,“ povedala riaditeľka Evanjelického gymnázia v Tisovci Helena Pašiaková.

Na SOŠ v Tisovci bude v utorok (1. decembra) prebiehať vyučovanie. „Stredu si nahradíme a vo štvrtok i v piatok bude riaditeľské voľno,“ povedal zástupca riaditeľky školy Miroslav Sihelský.

Žiaci ZŠ Dr. V. Clementisa sa budú v utorok 1. decembra učiť, vyučovanie ale bude skrátené. Namiesto 2. decembra sa žiaci učili v predstihu 17. novembra. Tretieho a štvrtého decembra bude riaditeľské voľno. Informuje o tom internetová stránka školy.

R. Sobota: Odhalili dve nové busty i pamätnú tabuľu

27. november 2015 - 9:42

Bronzové busty Bohuslava Nosáka-Nezabudova a Daniela Gabriela Licharda slávnostne odhalili v Aleji dejateľov na Námestí Štefana Marka Daxnera v Rimavskej Sobote. Pamätnú tabuľu venovanú regionálnemu publicistovi, historikovi a pedagógovi Júliusovi Bolfíkovi odhalili v priestoroch budovy Okresného úradu v Rimavskej Sobote.

V Aleji dejateľov odhalili dve nové busty

Odhalenia búst sa zúčastnil predseda Matice slovenskej (MS) Marián Tkáč, autor myšlienky projektu zriadenia Aleje dejateľov Peter Dragijský, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko a ďalší predstavitelia spoločenského a kultúrneho života. Podľa slov primátora mesta bolo odhalenie búst umocnené aj tým, že sa koná v roku, keď si pripomíname 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra, ako aj 25. výročie obnovenia činnosti MS v Rimavskej Sobote. „Títo dvaja šíritelia vzdelanosti a pokroku, ktorým sú dnes odhalené busty, patrili medzi obetavých štúrovcov. Obohatili a prehĺbili celé slovenské študentské hnutie svojím širokým literárnym rozhľadom, ako aj výchovou širokých ľudových vrstiev,“ uviedol v príhovore Šimko. Pripomenul tiež ich zásluhy pri písaní a vydávaní literárnych diel širokého zamerania a ich pôsobenie v regióne Gemer-Malohont.

Ako pre TASR uviedol Dragijský, inšpiráciou pri nápade zriadenia Aleje dejateľov pre neho bolo talianske mesto Padova. „Tam som na námestí Prato della Valle objavil vyše 80 sôch osobností, ktoré v tom meste študovali. Vtedy som si pomyslel, o čo sme my horší, veď v našom regióne máme prakticky v každej dedine nejakého dejateľa, ktorý tam žil, alebo sa v nej narodil,“ vysvetlil Dragijský. Dodal, že dnes odhalené busty doplnili zbierku doterajších 11 sôch, búst a skulptúr, ktoré boli v aleji postupne osádzané od roku 2000 v rámci projektu Historické osobnosti Gemera a Malohontu, ktorý realizoval Miestny odbor MS v Rimavskej Sobote. „Ak sa nám podarí získať financie, osadíme aj ďalšie busty,“ prisľúbil.

Predseda MS Marián Tkáč považuje Alej dejateľov v Rimavskej Sobote podľa vlastných slov za unikátnu vec na Slovensku. „Je to skvelý nápad, lebo to, čo človek raz vidí, nahradí stokrát počuť. Keď budú ľudia vidieť tieto osobnosti, tak sa zrejme budú zaujímať, kto to bol. To je prvý krok k tomu, aby zistili, akí to boli statoční ľudia a aby ich aj napodobňovali,“ povedal Tkáč, podľa ktorého je to cesta aj pre iné regióny a mestá Slovenska. „My sa túto ideu snažíme trochu opakovať v Martine pred budovou MS, kde máme park Cyrila a Metoda s bustami slovenských dejateľov,“ dodal.
Bohuslav Nosák-Nezabudov sa narodil v roku 1818 v Tisovci (okres Rimavská Sobota). Študoval v Levoči a na evanjelickom lýceu v Bratislave. Bol redaktorom Slovenských národných novín, písal básne, prózu, literárne kritiky a venoval sa tiež prekladateľskej činnosti.

Daniel Gabriel Lichard sa narodil v roku 1812 v Slovenskej Ľupči (okres Banská Bystrica). Študoval na gymnáziu v Rimavskej Sobote, neskôr na lýceu v Kežmarku a v Bratislave. Bol prvým slovenským profesionálnym novinárom a napísal niekoľko tisíc článkov. Pôsobil však tiež ako profesor na lýceu, venoval sa písaniu básní a prózy, je autorom učebnice taliančiny. Vydával aj brožúry pre domácich hospodárov, roľníkov a remeselníkov.

Odhalili pamätnú tabuľu Júliusovi Bolfíkovi

Pamätnú tabuľu venovanú regionálnemu publicistovi, historikovi a pedagógovi Júliusovi Bolfíkovi odhalili dnes v priestoroch budovy Okresného úradu v Rimavskej Sobote. Odhalením vyvrcholil seminár, ktorý bol venovaný dielu tohto autora pri príležitosti jeho nedožitých 100. narodenín. „Myšlienka na zorganizovanie seminára a odhalenie tabule skrsla na Oblastnom výbore Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (OV SZPB), kde mnohí členovia, aj po rozhovoroch predovšetkým s jeho manželkou, hovorili o tom, že tohto vzácneho človeka si treba uctiť primeraným spôsobom,“ priblížil predseda OV SZPB v Rimavskej Sobote Pavel Brndiar. Dodal, že na realizácii zámeru pracovali zhruba dva až tri roky.

„Okrem zabezpečenia seminára a prípravy tabule bolo potrebné nájsť pre ňu patričné miesto. Vzhľadom na to, že Július Bolfík dlhé roky okrem múzea pracoval aj tu v budove bývalého Župného domu, rozhodli sme sa tabuľu odhaliť práve na tomto mieste,“ vysvetlil predseda. Ako dodal, všetky referáty, koreferáty a príspevky, ktoré odzneli na seminári, plánuje OV SZPB vydať v zborníku, ktorý by mal vyjsť budúci rok.

Július Bolfík sa narodil v roku 1915 v maďarskej obci Hort, kam bol preložený jeho otec, železničiar. Študoval na gymnáziu v Revúcej a Rožňave a v roku 1951 ukončil Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Ako učiteľ potom pôsobil v Ratkovej a Ratkovskom Bystrom. Počas 2. svetovej vojny sa zapojil do protifašistického odboja v okolí Revúcej. Po vojne pracoval v Tornali a Rimavskej Sobote, bol zakladateľom Gemersko-malohontskej vlastivednej spoločnosti a zakladateľom i šéfredaktorom časopisu Obzor Gemera. Vo svojich dielach sa venoval regionálnej histórii, pamiatkam, vlastivede a geografii.

Volejbalistky Iskry podľahli Brusnu

26. november 2015 - 22:22

Hnúšťanské juniorky figurujú na štvrtom mieste.

Gabriela Balciarová hráva za juniorky i kadetky

Prvá liga Východ vo volejbale junioriek pokračovala štvrtým kolom. Zverenky trénera Igora Pasiara si zmerali sily s VK Kúpele Brusno a prvýkrát nevyužili domácu palubovku. Hnúšťanské dievčatá podľahli Brusnu v obidvoch zápasoch, ukoristili si iba bod. Majú bilanciu štyri výhry a štyri prehry, nazbierali 11 bodov. Iskra sa nachádza na štvrtej priečke. V súťaži účinkuje deväť tímov, jej líderkami sú Stropkovčanky.

VK Iskra Hnúšťa – VK Kúpele Brusno 2:3 (10, -12, 22, -27, -10), 0:3 (-18, -14, -11)
Hnúšťanky nastúpili bez nahrávačky Terezy Štefánikovej (choroba) a tiež bez Jany Hájičkovej (stužková). Premiéru v juniorskej kategórii si odkrútila nahrávačka Viktória Kocková, ktorá začala aktuálnu sezónu v družstve starších žiačok. V prvom stretnutí nezvládla Iskra záver dramatického štvrtého dejstva. Brusno vyrovnalo na 2:2 a v následnom tajbrejku boli jeho hráčky úspešnejšie. Druhý duel už prebiehal v réžii hosťujúceho celku. Brusno bolo doteraz bez víťazstva. Okrem Hájičkovej sú v maturitnom ročníku aj ďalšie tri hráčky Iskry – Kristína Šulyoková, Lenka Tokárová a Štefániková.

Iskra: Belicová, Šulyoková, Tokárová, Tomengová, Knechtová, Kocková – liberka T. Vetráková (Hroncová, Balciarová, Krajčíková, Kradláková).

V druhej triede kadetiek (oblasť Stred) cestovali hráčky Iskry Hnúšťa na Liptov. Hnúšťanky v prvom stretnutí zvíťazili nad ŠKM Liptovský Hrádok B 3:2 a v druhom prehrali 1:3. V tejto súťaži účinkuje päť družstiev, Iskra figuruje na tretej priečke.

Na krku majú obvinenia z viacerých zločinov

26. november 2015 - 16:46


Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 39-ročného Gejzu a rovnako 39-ročného Otta z Čížu zo zločinu lúpeže, zločinu obmedzovania osobnej slobody, zločinu vydierania a prečinu porušovania domovej slobody. Polícia ich zadržala v pondelok (23. novembra). Echoviny.sk o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová. Ako poznamenala, vyšetrovateľ ich po vykonaní procesných úkonov umiestnil do policajnej cely a spracuje návrh na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Petrovičová ďalej uviedla, že obvinení muži po predchádzajúcej vzájomnej dohode v noci z nedele na pondelok v Číži prekonali oplotenie a vošli do domu, kde boli dvaja muži (47-ročný a 46-ročný). Staršieho z nich fyzicky napadli a pýtali si od neho finančné prostriedky. „Tie im vydal a následne pod hrozbou fyzického útoku a opätovnými údermi do hlavy mu prikázali, aby im dal kľúče od svojho motorového vozidla. Potom do neho spoločne nasadli a spolu aj s ďalším poškodeným mužom išli do Tornale. Počas jazdy a aj po príchode do mesta obidvoch mužov fyzicky napádali a opakovane donútili 47-ročného muža vybrať z bankomatov finančnú hotovosť,“ referovala policajná hovorkyňa. Po odovzdaní hotovosti odviezli obidvoch mužov do lesa, kde pokračovali vo vyhrážkach. Následne obvinení nasadli spolu s poškodenými do vozidla a na presne nestotožnenom mieste neďaleko Tornale vyzvali 46-ročného muža, aby z auta vystúpil. O rok staršiemu mužovi sa podarilo počas jazdy z vozidla vyskočiť a ujsť.
Poškodení utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní a staršiemu z nich vznikla škoda minimálne 1400 eur.

SIRK: Historické kino po rokoch obnoví svoju činnosť

26. november 2015 - 9:57

Historické kino Stachanov v Železníku, ktorý je miestnou časťou obce Sirk v revúckom okrese, obnoví po rokoch svoju činnosť.

Ako TASR informoval Ladislav Bene, predseda občianskeho združenia (OZ) Skryté poklady Slovenska, slávnostné otvorenie kina spojené s premiérou dokumentárneho filmu Železník sa uskutoční v sobotu 28. novembra o 17.00 h. „Kino fungovalo už od roku 1929 a pôvodne sa v ňom premietali nemé filmy. Aj po revolúcii v roku 1989 pokračovalo vo svojej činnosti a cez víkendy prinášalo divákom kultúru pomerne dlho až do roku 2002. Potom však budova chátrala,“ priblížil Bene. Dodal, že vďaka miestnym nadšencom a podpore obecného úradu sa pred niekoľkými mesiacmi začalo s obnovou vnútorných priestorov kina.

Na úpätí vrchu Železník bolo v minulosti významné banícke centrum, kde sa ťažila železná ruda od čias stredoveku až do roku 1965. „Cieľom nášho dokumentu je priblížiť divákovi, že i takéto zdanlivo neznáme miesta na Slovensku majú svoju históriu a krásu. Na základe rozprávania ľudí, ktorí tu žili a pracovali, sme chceli zachytiť posledné fragmenty toho, čo tu z banskej činnosti ostalo,“ načrtol obsah dokumentárneho filmu Železník predseda OZ Skryté poklady Slovenska.

„Naším cieľom bolo obnoviť pravidelné premietanie v kine, podobne ako pred približne 15 rokmi. Sme radi, že dokument o tomto zabudnutom a magickom mieste bude mať premiéru práve tu,“ povedal o projekte iniciátor myšlienky a obyvateľ Železníka Rastislav Libak.

Bartošová víťazkou súťaže Miss SOŠ Tisovec

24. november 2015 - 16:39

Titul Miss Sympatia a Miss Internet získala na tisovskej strednej škole Miriam Sokolová.

Mestské kultúrne stredisko v Tisovci bolo v piatok 20. novembra dejiskom kultúrno – spoločenskej akcie. Bola ňou súťaž Miss SOŠ Tisovec 2015. Jej garantom a čestným členom poroty bola Lýdia Svobodová, Miss Deaf World 2014. Na školskom kole sa predstavilo desať dievčat, ktoré sa predviedli v troch disciplínach. V nich prezentovali v zmysle antickými Grékmi formulovaného ideálu nielen svoju prirodzenú krásu, ale aj svoje vedomosti, talent a zručnosti. Súčasťou programu boli tiež sprievodné kultúrne vystúpenia našich talentovaných študentov – hudobníkov a spevákov.

V priebehu tretej disciplíny, promenády vo večerných šatách, napätie v sále vzrástlo. Vyhlásenie výsledkov bolo na dosah ruky. O to sa následne postarala porota, ktorá pracovala v zložení: Lýdia Svobodová, Anna Kožiaková – riaditeľka školy, Miroslav Sihelský – zástupca riaditeľky školy a Vladimír Cipov.

 

Štyri najúspešnejšie

Titul Miss Sympatia a Miss Internet získala Miriam Sokolová, titul 2. vicemiss porota udelila Ivane Greškovej, 1. vicemiss sa stala Andrea Macháčková a korunku, symbolizujúcu víťazstvo v súťaži Miss SOŠ 2015, si odniesla Veronika Bartošová, ktorá postupuje na krajské kolo Miss stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Úspešným dievčatám gratulujeme, ale naše poďakovanie patrí i ostatným dievčatám, ktoré sa súťaže zúčastnili, ďalej moderátorom, ktorí nás programom sprevádzali a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na realizácii tejto doposiaľ netradičnej akcie.

Tisovčanom patrí piata priečka

23. november 2015 - 7:38

V FK CSM vládne po prvej polovici súťažného ročníka spokojnosť.

Tréner Tisovca Róbert Hurák

V jesennej časti piatej ligy (skupina D) získali hráči FK CSM Tisovec 22 bodov (sedem víťazstiev, jedna remíza, päť prehier so skóre 18:17). Zverenci kormidelníka Róberta Huráka figurujú na piatej priečke. Doma si ukoristili šestnásť bodov, šesť si ich priniesli z ihrísk súperov. Vonku zvíťazili nad Kráľom a tiež v derby s Hnúšťou. Zaujímavosťou je, že Tisovčania zdolali aj ďalšie dve mužstvá z Rimavskosobotského okresu – Jesenské a Hajnáčku. Debakel však utŕžili v Tornali, ktorá z hľadiska futbalového zaradenia spadá tiež pod náš okres.

Hráči z mesta pod Hradovou vstupovali do súťaže s cieľom skončiť v strede tabuľky. „Účinkovanie mužstva hodnotím dobre. Som s jesennou časťou spokojný. Chceli sme byť radšej v hornej polovici tabuľky než v tej dolnej. Mužstvo sa iba buduje, priebežné piate miesto teda beriem. S 22 bodmi som spokojný, ale mrzia ma niektoré domáce straty. Najväčšie pozitívum bolo, že chlapci chceli hrať futbal a zobrali to vážne,“ povedal pre Echoviny.sk tréner FK CSM Tisovec Róbert Hurák. Za slabšiu stránku tímu označil kondíciu. „Som spokojný so všetkými hráčmi, ale predovšetkým s tými najstaršími,“ poznamenal Hurák. Ako ďalej uviedol, medzi štvrtou ligou, ktorú hral Tisovec vlani a piatou ligou je každopádne rozdiel. Tisovský lodivod by bol rád, keby jar vyšla jeho zverencom ešte lepšie ako jeseň.

V lete zobralo tisovský futbal pod svoje krídla mesto. Do názvu klubu sa to však nestihlo premietnuť. „Mesto sa k tomu postavilo dobre. O chlapcov je postarané dobre a dokonca by som povedal, že až veľmi dobre,“ vyjadril sa kouč FK CSM.

RHAL: Supi víťazne, Gladiátori s prehrou

23. november 2015 - 1:15

V piatok sa odohrali ďalšie zápasy Rimavskej hokejovej amatérskej ligy. Hralo sa VI. kolo v ktorom opäť prehrali Gladiátori z Hnúšte, zatiaľ čo klenovskí Supi jednoznačne deklasovali Hornets 6:0.

V prvom večernom zápase medzi MHK Revúca a Hnúšťou sa jednoznačne potvrdila dominancia favorita z Revúcej, ktorý ako tím ešte nestratil v tomto ročníku žiadne body a priebežne jednoznačne vedie tabuľku. Svojou umnou a kontrolovanou hrou nedali žiadnu šancu Hnúšťanom a porazili ich s prehľadom 6:2

Revúca – Hnúšťa 6:2 (2:1,3:1,1:0)
Góly: D.Keder 2, M.Skybiak, J.Špak, A.Prtko, M.Žgravčák – V.Vince, L.Drugda

Za Hnúšťu nastúpili: D. Albert – M. Morong, I. Demjan, P. Vinclav, P.Trnavský – L. Čillik, D. Čillik, L. Drudga, S. Porubiak, R. Bálint, V.Vice, P. Bombala, D.Strelník

Gladiátori prehrali po sebe už tretí zápas. Naopak tímu z Klenovca sa po posledných prehrách podarilo vyhrať a to dokonca jednoznačne nad minuloročným celkovým víťazom ligy Hornets RS 6:0. Druhý hetrik v tejto sezónne zaznamenal Miroslav Durmis. Klenovec nastupuje túto sezónu v nových dresoch, na ktorých im ale stále na hrudi dominuje logo supa.

Klenovec – Hornets 6:0 (2:0,2:0,2:0)
Góly: M. Durmis 3, J. Molokáč 2, M. Hruška

Za Klenovec nastúpili: R. Vetrák – M. Hruška, M. Bálint, I. Vinclav, M. Durmis – J.Kubaník, J. Molokáč, M.Medveď, P. Hruška, M.Brndiar, I. Vinclav

Omega – Kokava nad Rimavicou 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

Dňa 27.11.2015 (piatok) sa odohrá VII. kolo hokejovej ligy , kde o 19:15 nastúpi Klenovec proti Whiteraven a o 20:45 Kokava nad Rimavicou proti MHK Revúca. Gladiators Hnúšťa má voľno.

Detský divadelný súbor povedie spevák Robo Mikla

23. november 2015 - 0:52

V Hnúšti sa podarilo angažovať známe meno. Robo Mikla sa Mestskému kultúrnemu stredisku (MsKS) upísal do konca školského roka.

Ak máte pocit, že sa vo vašom dieťati ukrýva herecký talent, alebo túži po žiare javiskových svetiel, práve pre vaše dieťa sa v Hnúšti otvára prvý detský divadelný súbor. A povedie ho zaujímavé meno – účastník prvej série Slovensko hľadá Superstar, spevák Róbert Mikla. S detským divadlom má Mikla viacero skúseností. Vyštudoval predškolskú a mimoškolskú pedagogiku so špecializáciou na tvorivú dramatiku, v minulosti viedol detský divadelný súbor v Žarnovici ako pracovník ZUŠ, neskor v Giraltovciach a v Bardejove v rámci Centier voľného času.

Na snímke: Diana Vojenčiaková, Roman Lebeda a Róbert Mikla.

Vznik detského súboru odštartoval septembrový nábor na hercov ochotníckeho divadla. „Okrem dospelých sa nám prihlásilo aj niekoľko detí. Zosúladiť dospelých hercov s tými detskými by bolo náročné a o mladých nadšencov divadla sme nechceli prísť, vnuklo nám to myšlienku založenia detského divadelného súboru,“ povedala k nápadu riaditeľka MsKS v Hnúšti Diana Vojenčiaková. Problém nastal pri hľadaní vedúceho súboru. Po neúspešnom oslovení viacerých pedagógov z Hnúšte požiadala riaditeľka MsKS o radu mestských poslancov. „Viceprimátor Roman Lebeda mi navrhol, že skúsi angažovať Róberta Miklu. Po rozhovore so samotným Robom a preštudovaní jeho referencií som s nadšením súhlasila,“ uviedla pre Echoviny.sk Vojenčiaková. Ako dodala, s Miklom sa dohodli na spolupráci do konca školského roka.

„V čase, keď som sa už plánoval z New Yorku vrátiť na Slovensko ma Roman Lebeda oslovil, či by som nevzal vedúceho detského divadla. Divadlo s deťmi som robil v Žarnovici, Giraltovciach i Bardejove, mám s tým bohatú skúsenosť. Do Hnúšte chodím pravidelne už niekoľko rokov, mám tu priateľov a mám to mesto rád, dokonca som čestným členom združenia Horná Rimava. S Romanom máme za sebou niekoľko úspešných vecí, na ktorých sme spolupracovali, sú to roky dôvery. A čo je dôležité, je tam podpora od primátora mesta. Riaditeľka kultúrneho strediska je z môjho pohľadu po našich rozhovoroch človek na správnom mieste, je z nej cítiť veľký entuziazmus a odhodlanie robiť v Hnúšti veľké veci. To všetko sú pre mňa atribúty, pre ktoré som sa rozhodol do tohto projektu ísť a veľmi sa na to teším,“ povedal pre Echoviny.sk Róbert Mikla.

„Veľmi sa mi páči myšlienka nového detského divadla v našom meste a takisto som rád, že sme získali takéto známe meno, ktoré má v tejto oblasti skúsenosti. Držím divadlu palce a teším sa na prvé predstavenie,“ povedal k téme primátor Hnúšte Michal Bagačka.

V Hnúšti v septembri vznikol aj divadelný súbor dospelých pod vedením Michala Stejskala, ktorý pomenovali „Katalpa“, podľa vzácneho stromu v miestnom parku. Detský divadelný súbor zatiaľ nemá názov, ani hercov. 15 najtalentovanejších si vedúci súboru Robo Mikla vyberie už v stredu, 25. novembra o 17:00 hod. v kinosále kultúrneho domu. Na casting môžu prísť všetky deti z Hnúšte a okolia vo veku 8 – 15 rokov.

 

Časť mesta pod Hradovou bude bez elektriny

22. november 2015 - 9:56

V značnej časti Tisovca bude v dňoch od 1. decembra do 4. decembra prerušená distribúcia elektriny.

Stane sa tak v čase od 6.30 do 18.30 h. Dôvodom je vykonávanie plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s. „Máme s tým problém, štyri dni je veľa. Očakávame, že v tom čase už bude zima,“ povedal pre Echoviny.sk tisovský primátor Peter Mináč. „Dotkne sa to približne 40 percent obyvateľstva. Napísali sme sťažnosť, že s tým nesúhlasíme, ale odpoveď nám ešte neprišla. Takže k dnešnému dňu platí to prerušenie distribúcie elektriny kvôli plánovanej rekonštrukcii,“ doplnil.

Primátor mesta pod Hradovou pripomenul, že Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s. si splnila ohlasovaciu povinnosť. „Nemáme šancu sa niekde odvolať voči tomu rozhodnutiu. Táto spoločnosť už odpovedala niektorým sťažovateľom, že nechce ustúpiť od tohto kroku,“ uviedol Mináč. Poznamenal, že v tej časti mesta, na ktorú sa prerušenie distribúcie elektriny vzťahuje, sa nachádza aj evanjelické gymnázium, SOŠ či základná škola. Konkretizoval, že sa to týka aj ulíc Bakulínyho, Jesenského, Daxnerovej, Francisciho, Malinovského, Partizánskej, Podhradovej, Jozeffyho, Sládkovičovej či Nám. V. Clementisa. Tento zoznam nájdete tu.

Obchvat Detvy je hotový. Diaľnica je opäť bližšie

20. november 2015 - 0:38

Vodiči jazdiaci z okresu Rimavská Sobota do Bratislavy už môžu vyžívať nový úsek rýchlostnej cesty.

Otvorenie rýchlostnej cesty R2 v úseku Pstruša – Kriváň znamená viac ako 10 kilometrov novej cesty. Zároveň trasa obchádza mesto Detva a znamená skrátenie času jazdy na ceste do Zvolena, či Bratislavy. Rýchlostnú cestu stavali necelé dva roky a ako jeden z mála úsekov ju dokončili bez meškania.

Výstavba obchvatu sa začala v decembri 2013. Úsek s dĺžkou 10 380 metrov a s 13 mostmi však ostane na niekoľko mesiacov v tejto oblasti osamotený. Výstavba úseku Zvolen-východ – Pstruša s dĺžkou takmer osem kilometrov bude ukončená v roku 2016. Potom bude plynulému napojeniu na rýchlostnú cestu R1 brániť už len stále nevybudovaný obchvat Zvolena v úseku Sliač – Zvolen-východ.

Problémom obchvatu je skutočnosť, že mesto Sliač v minulosti odmietlo výstavbu obchvatu vo svojej blízkosti, čo vrátilo výstavbu na začiatok. V súčasnosti sa zvažuje niekoľko variantov, kadiaľ by obchvat Zvolena mohol viesť. Každý však naráža na kritiku ochrancov životného prostredia. Jednou z možností je aj estakáda priamo cez mesto Zvolen.

Južný ťah Bratislava – Košice v smere od Detvy na Rimavskú Sobotu bude pokračovať nadväzujúcou časťou v úseku Kriváň – Lovinobaňa, ktorý chce NDS začať stavať v roku 2016. Aktuálne je takmer 23-kilometrový úsek v procese stavebného konania.

Gymnazistka z Tisovca očarila porotu

19. november 2015 - 22:09

Stredoškoláčka Ivana ukázala nesporný talent na písanie.

Talentovaná Ivana Fintová

Ivana Fintová, študentka Evanjelického gymnázia v Tisovci, sa presadila na literárnej autorskej súťaži Dobšinského rozprávkový Gemer. Pätnásťročná stredoškoláčka vyhrala svoju vekovú kategóriu v rámci prózy. Do súťaže sa zapojila s rozprávkou Ako ľudia čítať znova začali. „Chcela som to len skúsiť a ukázať ostatným, že niečo vo mne je. Nedúfala som, že vyhrám,“ povedala pre Echoviny.sk Fintová a pokračovala: „Malo to mať rozprávkovú tematiku. Presne určenú tému sme však nemali. Vychádzala som z toho, čo ma baví. Sadla som si do vlaku, pozerala som von oknom a rozmýšľala som, o čom by som mohla písať. Nejako som si to v hlave celé poskladala. Prečítala som si tiež Dobšinského Pamodaj šťastia, lavička. A potom som to dala dokopy. Bolo to o tom, ako ľudia prestali čítať a začali byť závislí na televízii, videohrách, na internete.“

„Víťazstvo v súťaži bolo pre mňa prekvapením. Bola som šťastná, že som niečo dokázala. Moja starká začala plakať, keď sa to dozvedela. Zase až tak emotívne som to neprežívala,“ podelila sa o dojmy Ivana. Ako dodala, prvé miesto jej zdvihlo sebavedomie a nakoplo ju do písania. „Doteraz som nič takéto nepublikovala, bála som sa niečo také urobiť. Odteraz však budú viaceré podobné autorské súťaže s mojou účasťou,“ nechala sa počuť druháčka Fintová. Tínedžerka z Levíc sa zaujíma o hudbu, divadlo či fotografovanie.

Milana Jutková bola jednou z členiek poroty, ktorá posudzovala práce žiakov a študentov. Podľa jej slov bola Ivanina rozprávka dosť rozsiahla a kvalitná. „Je to naozaj dobré rozprávanie s typickými znakmi rozprávky. Autorka pekne sledovala svoj príbeh. Nenechávala čitateľa v tom, že stratí niť, alebo že by príbeh niekde strácal na gradácii. Koniec je, samozrejme, pozitívny. Bola to suverénne najlepšia práca v rámci jej kategórie. Všetci členovia poroty sa na tom zhodli. Táto práca bola hodnotená aj profesionálom z oblasti literatúry vysoko,“ uviedla Jutková.

Iskra pokorila volejbalistky Zvolena

18. november 2015 - 22:33

Hnúšťanské staršie žiačky triumfovali, kadetky ťahali za kratší koniec.

Jana Hájičková prišla z Poltára

Hráčky VK Iskra Hnúšťa hostili v treťom kole prvej ligy Východ vo volejbale junioriek TJ Slávia TU Zvolen. Hnúšťanské dievčatá zviedli so súperkami spod Pustého hradu dva päťsetové duely a v obidvoch boli úspešnejšie. Iskra si ukoristila štyri body, celkovo ich má na konte desať (štyri výhry, dve prehry) a priebežne jej patrí štvrtá priečka. „Mohli sme mať trochu viac bodov, ale musíme byť spokojní aj s tým, čo máme,“ povedal pre Echoviny.sk kouč Hnúšte Igor Pasiar.

VK Iskra Hnúšťa – TJ Slávia TU Zvolen 3:2 (20, 14, -9, -22, 12), 3:2 (17, -18, 23, -22, 16)
V prvom stretnutí Hnúšťanky vyhrávali 2:0 na sety, ale Zvolenčanky zdramatizovali jeho priebeh. V druhom zápase viedla Iskra 1:0 i 2:1 na sety, no Slávia si vynútila tajbrejk. Ten druhý bol napínavejší.
Pasiar poukázal na absenciu nahrávačky Terezy Štefánikovej. Domnieva sa, že s ňou v zostave by si jeho zverenky jednoznačne pripísali do tabuľky šesť bodov.
Iskra: Belicová, Šulyoková, Hájičková, Tokárová, Tomengová, Knechtová – liberka T. Vetráková (Balciarová, Hroncová, Krajčíková).

Kormidelník Iskry si pochvaľuje výkony Kristíny Šulyokovej, ktorá sa vrátila z hosťovania vo VK Slovan Rimavská Sobota, kde hrávala prvú ligu žien. Považuje ju za prínos pre tím. „Je spolu s Ivanou Belicovou stabilnou smečiarkou. Kristína má asi najväčší prehľad v hre. Je na nej vidieť, že je vyhratou hráčkou, že hrávala v Rimavskej Sobote,“ vyjadril sa Igor Pasiar. Pozitívne hodnotí tiež účinkovanie Jany Hájičkovej, tá prišla z MVK Poltár. „Javí sa dobre. Som s ňou spokojný. Je použiteľná na viacerých postoch. Je to pomoc pre družstvo.“

Kadetky Iskry Hnúšťa v druhej triede (oblasť Stred) podľahli doma TJ Slávia TU Zvolen 0:3 a 1:3. Hnúšťanské staršie žiačky v druhej triede (oblasť Stred) zdolali na domácej palubovke TJ Mladosť Považská Bystrica B 3:0 a 3:0.X