Skip to Content

Blog používateľa mesto

Letné kúpalisko v Hnúšti – sezóna 2015 otvorená

V piatok 19. júna od deviatej hodiny rannej správca športových zariadení - Technické služby mesta Hnúšťa na základe Rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote zo dňa 19.6.2015 zahájil prevádzku kúpaliska.
Pre návštevníkov kúpaliska je pripravené čisté a príjemné prostredie, bufet na občerstvenie a na túto sezónu sme pripravili ďalšie dve atrakcie pre deti i dospelých a to dva pingpongové stoly s bezplatným zapožičiavaním pingpongových rakiet a loptičiek. Tiež ruské kolky, ktoré Vám spríjemnia chvíle pri vode.

Hnúšťa = Majstrovstvá Slovenska juniorov vo fitnes a kulturistike 2015

Hnúšťa ožila krásou a harmóniou tela. Aprílová sobota už tretí rok patrila veľkolepému športovému podujatiu. Naše mesto sa dlhé roky spájalo s kulturistikou, vyrástlo tu niekoľko známych kulturistov ale už sme sa zapísali do histórie kulturistiky aj organizovaním Majstrovstiev Slovenska v kulturistike a fitnes.

Keď sme sa pred tromi rokmi stretli prvýkrát s veľkým svetom kulturistiky, museli sme si vypočuť komentáre ako si mnohí v skorých ranných hodinách zadávali do navigácií naše súradnice, ako hľadali tento nepoznaný kraj. Po troch rokoch sa stretávame s dobrými priateľmi, ktorí Hnúšťu prijali do svojho sveta a nemusia ju hľadať na mape lebo je uložená v ich srdciach.

Dotácie z rozpočtu mesta na rok 2015

Mesto Hnúšťa každý rok poskytuje dotácie z rozpočtu mesta. Dňa 23. 3. 2015 zasadala komisia, ktorá schválila prerozdelenie týchto prostriedkov pre právnické osoby, ktoré prispievajú svojou činnosťou k rozvoju mesta v rôznych oblastiach verejného života. Požiadavky jednotlivých žiadateľov boli prehodnotené a výška dotácií bola schválená tak, aby negatívne neovplyvnila hospodárenie mesta a zároveň prispela k rozvoju činnosti jednotlivých organizácií.

Rozpočet mesta HNÚŠŤA na roky 2015 - 2017

Rozpočet na roky 2015 – 2017 bol schválený uznesením Mestského
zastupiteľstva v Hnúšti č. 4/24/2015 dňa 23. 2. 2015

POĎAKOVANIE

7. januára uplynulo 8 rokov, ako sme začali v DEDESE poskytovať sociálne služby pre deti so zdravotným postihnutím. Nie je to ani veľké výročie, ani okrúhle jubileum, ale je to pre nás významný deň.

11. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte

V sobotu 3.1.2015 sa konal už 11. ročník turnaja o majstra Hnúšte v stolnom tenise. Do bojov na turnaji zasiahlo celkovo 60 hráčov. Súťaž prebiehala v štyroch kategóriách. Turnaj prišiel otvoriť primátor mesta Hnúšťa Mgr. Michal Bagačka, ktorý okrem tradičného novoročného blahoželania poprial športovcom aj veľa športových úspechov.

Adventný koncert v Hnúšti

Slovko, ktoré tak jednoducho vyslovíme Advent pritom si mnohí ani len neuvedomíme aký má skutočne význam. Advent je latinského pôvodu v skutočnosti znamená príchod, príchod Krista.

Syndikovať obsah


X