Skip to Content

Blog používateľa msks

Kino Rimava premietne ÚNOS

Najočakávanejší slovenský film tohto roku prichádza do Kina RIMAVA v Hnúšti!
Je to vlastne pohľad do minulosti inšpirovaný skutočnými udalosťami na politickej scéne deväťdesiatych rokov na území novo vzniknutej Slovenskej republiky. Vtedy šlo o jednu z najväčších politických káuz, do ktorej boli zapletení najvyšší štátni predstavitelia. Nad kauzou dodnes visí otáznik v zmysle udelených tzv. Mečiarových amnestií. Autorka sa zámerne vyhla pravému pomenovaniu postáv, no z hereckých výkonov slovenských hercov určite vycítite, o koho sa jedná.
Vidíme sa v Kine RIMAVA už tento štvrtok, 19.10. o 18.hodine.

RODINNÝ PRIEVAN

Francúzska komédia chytí za srdce, ale aj pobaví, či dá priestor na zamyslenie sa. Herecké obsadenie je zárukou kvalitných výkonov a my už len dúfame, že kazdý kto príde, si odnesie krásny divadelný zážitok. Tento pribeh, ktorý sa celý odohrá vlastne v jeden piatkový večer, ukazuje život jednej "normálnej" rodiny v tomto " normálnom" svete...

Až archetypy ľudského správania nás vovedú doprostred medziľudských vzťahov od "neomylnej matky cez narcistického syna až po dcéru, ktorá dospeje práve dnes"... a to všetko s vtipom. Rodinný prievan nám ukáže samých seba vo všetkých farbách a bude len a len na nás, čo si z toho vezmeme. Hlavne nepodľahnúť panike a baviť sa.

Rodinný prievan, súčasná francúzska rodinná komédia, ktorá dáva priestor na skvelé herecké výkony v podaní Marty Sládečkovej, Mateja Landla, Kristíny Svarinskej, Kristíny Greppelovej, Pavla Šimuna a Ondreja Bortlíka. Za jeden večer sa odohrá "rodinná dráma", ktorá preverí Vaše bránice a ukáže Vám život, ktorý možno žijete aj Vy, no v oveľa väčššom rozlíšení.
Príďte sa zabaviť a možno si aj niečo odniesť v nedeľu 19.novembra 2017.
Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a v kanceláriách MsKS.

ČAJ O PIATEJ v MsKS

Srdečne pozývame nielen seniorov na tanečnú zábavu so živou hudbou a kultúrnym programom Čaj o piatej tento piatok 20.októbra od 17:00 hod. do spoločenskej sály Domu kultúry v Hnúšti.
Vystúpi: Detský folklórny súbor Zrkadielko, Detský divadelný súbor, Ženská spevácka skupina Skaliny, Dychová hudba mesta Hnúšťa a ľudový hráč Vlado Kožiak.
Porozprávame sa o minulosti, o histórii nášho mesta, zaspievame si a poriadne sa zabavíme!
Tešíme sa na spoločné chvíle s vami :)

Luigiho srdce naplnilo srdcia divákov vypredanej sály

V roku 2015 sa činnosť ochotníckeho divadla v Hnúšti obnovila v podobe DS Katalpa a jeho členovia sa po prvýkrát predstavili hnúšťanskému publiku v piatok, 13. mája 2016, v slávnom príbehu Gabriela Chevalliera z francúzskeho mestečka Zvonodrozdovo.

Vernisáž medzinárodného výstavného projektu Martin Kukučín v Hnúšti!

MsKS v Hnúšti vás srdečne pozýva na prvú výstavu, ktorú prostredníctvom bohatého, unikátneho obrazového a dokumentačného materiálu komplexne približuje Kukučínovo dielo a pôsobenie nielen na Slovensku či v Prahe, ale aj v Chorvátsku na ostrove Brač, v Čile a v Argentíne. Martin Kukučín (1860-1928) bol spisovateľ, humanista a svetobežník.
Výstavu pripravila Slovenská národná knižnica v Martine v roku 2010 pri príležitosti výročia - 150 rokov od narodenia tohto unikátneho klasika slovenskej literatúry.
V mesiaci október ju máte možnosť vidieť aj vy v priestoroch foajé Domu kultúry v Hnúšti.

Zájazd na operu Maria Stuarda

Aj tento rok pre vás organizujeme zájazd do štátnej opery v Banskej Bystrici na operu Gaetana Donizettiho Maria Stuarda dňa 21.11.2017. Odchod autobusom je o 13:00 hod. spred budovy Domu kultúry v Hnúšti. Deň si môžete spríjemniť nákupmi alebo obhliadkou mesta počas 3 hodinového voľného programu. Vstupné: 13,-€, zľavnené vstupné: 9,-€. V cene je zahrnutá doprava vlastným autobusom a vstupenka na operu.
Záujemcov prosíme prihlásiť sa na tel.čísle: 0901 706 641 do 31.októbra 2017.

DS Katalpa-LUIGIHO SRDCE alebo poprava tupým mečom

Divadelný súbor Katalpa z Hnúšte vás srdečne pozýva na premiéru divadelnej hry Ivana Bukovčana "Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom." Inscenáciu môžete vidieť už piatok, 13. októbra 2017 o 19. hodine v kinosále Domu kultúry v Hnúšti. Tešíme sa na vás! Vstupné 3,-€.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji v kanceláriách MsKS denne od 7:00 do 15:30.

Syndikovať obsah


X