Skip to Content

Blog používateľa ola

Návšteva 2.A. v CVČ

Žiaci 2. A triedy zažili netradičné učenie o prírode a zvieratkách. Spolu s pánom triednym učiteľom navštívili centrum voľného času  v Hnúšti. V pekných priestoroch ich privítala pani riaditeľka Ing. Janka Paučová. Všetci  boli zvedaví, čo ich čaká. Spolu so svojimi pomocníkmi rozdelila žiakov do troch skupín. Prvá skupina pracovala s pracovnými listami, v ktorých dokresľovali chýbajúce časti zvieratiek, druhú skupinu žiakov čakal vedomostných kvíz o živočíchoch a tretia skupina navštívila mini ZOO, kde obdivovali rôzne druhy zvieratiek - morčiatka, škrečka, ježka, korytnačku, vtáčiky. Žiaci boli nadšení a všetci sa prestriedali pri každej aktivite.
Ďakujeme pani riaditeľke za príjemné spestrenie vyučovania a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

NOČNÝ BEH MESTA HNÚŠŤA 2017 je za nami

September sme odštartovali športovo-charitatívno-kultúrnym podujatím s názvom „Nočný beh mesta Hnúšťa“. Toto podujatie sa už stalo akousi tradíciou v meste a 1. september 2019 sa znova niesol v duchu športu, charity a večernej zábavy pri tónoch známeho speváka Vratka Rohoňa zo skupiny Ine Kafe, skupiny Team Revival a najmladší si vychutnali piesne v podaní ADissa. V poobedných hodinách sme sa tešili účasti na detskom behu, ktorý sponzorovala a pripravila firma PMXnet, ktorá sa teší priazni Hnúšťanov už celých 15 rokov. A aby sa malí športovci posilnili a zabavili, PMXnet im pripravil hotdogy, cukrovú vatu, malinovky a mnoho iných dobrôt. Nezabudlo sa ani na zábavu a deti mali možnosť minúť svoju energiu na skákacom hrade. Zástupca firmy PMXnet Vladimír Maslen odovzdal pri vyhlásení výsledkov malým športovcom ceny a poďakoval všetkým prítomným za priazeň a účasť na podujatí.

X. ročník súťaže vo varení kotlíkovej kapustnice

Poslednú, krásnu a slnečnú septembrovú sobotu mestom rozvoniavala kapustnica. Prebiehal X. ročník vo varení kotlíkovej kapustnice a prihlásilo sa 16 družstiev. Privítali sme nováčikov ale i našich verných súťažiacich. Vybrať najlepšiu kapustnicu bolo ťažké a našej porote D. Kiráľovej, M. Jurčovej, V. Lulčovej, A. Liptákovej a A. Kožiakovej najviac chutila od súťažiacih „Stolnotenisového klubu Iskra Hnúšťa“ v zložení: J. Čipka, M. Bračo, J. Remeň a Ľ. Hamlík,

Prerušenie vlakovej dopravy

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. upozorňuje cestujúcich, že v dňoch 18.- 22.septembra 2017 od 8:10  do 11:50 hod. z dôvodu výluky dopravy medzi železničnými stanicami Hnúšťa – Tisovec budú vlaky Os 6706 a Os 6707 nahradené autobusmi. Autobusy budú zastavovať :
-          v Hnúšti a Tisovci  pri budove železničnej stanice
-          Hačava skálie- na zastávke SAD „Hnúšťa, Hačava, Skálie“
-          Hačava – na zastávke SAD „ Hnúšťa, Hačava, Jednota“
-          Rimavská Píla – na zastávke SAD „Tisovec, Rimavská Píla, Jednota“
-          Tisovec mesto- na zastávke SAD „Tisovec, námestie“

22. a 23. 9. -BIELA PASTELKA

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.
hamsik.jpg

Potvrdenia o návšteve školy je potrebné doručiť na úrad práce

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) oznamuje rodičom, ktorí majú doma žiakov starších ako 16 rokov, aby pre účely trvania nároku na prídavok vydokladovali návštevu svojho dieťaťa v školskom zariadení v roku 2017/2018. Rodičia žiaka tak môžu urobiť aj na pracoviskách ÚPSVaR v Hnúšti. Termín odovzdania potvrdenia o návšteve školy je do 27. septembra 2016. Tlačivá na potvrdenia sú k dispozícii na Úrade práce,SVaR pracovisko v Hnúšti, ako aj na oficiálnej stránke ÚPSVaR – www.upsvar.sk alebo ministerstva https://www.employment.gov.sk/sk/formulare-ziadosti/rodina.html, alebo v priloženom dokumente.

Deň mikroregiónu Sinec-Kokavsko - pozvánka

Dňa 29. augusta 2017 budeme v Rimavskej Bani sláviť Deň Mikroregionu Sinec-Kokavsko. Súčasťou spoločného programu bude aj výstup k našej rozhľadni, športové súťaže, kultúrny program a občerstvenie. Stretneme sa o 9:30 hod. na námestí v Rimavskej Bani. Všetci ste srdečne vítaní !

Syndikovať obsah


X