Skip to Content

Materská škola, Nábrežie Rimavy 447

znak_ms_0.png

Situovaná je v budove pavilónového typu. Disponuje priestrannými, svetlými triedami, veľkým dvorom na hranie, s pieskoviskami, preliezačkami, hojdačkami a dostatkom zelene. Vybavenie spĺňa hygienické a bezpečnostné normy a je uspôsobené potrebám detí predškolského veku.

Materská škola má 6 tried a poskytuje celodennú i poldennú starostlivosť s dôrazom na individuálny prístup k deťom vo veku od 2 – 6 rokov a deťom s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

Deti vychovávajú a vzdelávajú kvalifikované pedagogické pracovníčky:

Riaditeľka školy: Mgr. Beata Tokárová
Učiteľky: Mgr. Elena Hulmanová – zástupkyňa riaditeľky
Hrušková Želmíra, Gabriela Balážová, Mgr. Júlia Bodollóová, Edita Grláková, Zlata Huľuková, Soňa Juhaniaková, Jela Kyseľová, Lucia Chudicová, Zlatica Miková, Ľubomíra Hroncová, Bc.Janetta Guzmová

Stravu zabezpečuje Školská jedáleň pri materskej škole:
Vedúca školskej jedálne: Eva Šuleková
Kuchárky : Adriana Kožiaková – hlavná kuchárka, Zuzana Kožiaková , Bc. Ivana Kobyliaková
Prevádzkové pracovníčky: Oľga Sliacka, Katarína Petroková, Janka Nosková.

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Komentár zo dňa:

Komentár zo dňa: 07.06.2007 08:32:13 Reagovať
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulok:
Aj moje dieťa ide do tejto škôlky a myslím, že sme si vybrali správne. Držím palce do ďalšej práce.

Pani učiteľky,skladám

Pani učiteľky,skladám hold pred vašou prácou. Moje dieťa je v dobrých rukách.

Dobrý den starate sa o

Dobrý den starate sa o mojho syna velmi dobre dakujem vám s pozdravom lenka Fabova

je prijatelný navrh dat

je prijatelný navrh dat dieta do skolky, ved ked tam bude chodit od troch rokoch, vela sa nauci, a bude pripravene do skoly,a rodic je spokojný, ze urobil toho pre dieta dost... vobec to nie je tak, ved tam nerobia nic ine, len behaju, chodia na prechadzy, a vecne su na dvore, ked deti pracuju tak len deti ktore chcu, ucitelky nikoho nenutia, ,mam 2 rocneho syna a mam obavy ho dat do skolky, radsej by som bola za sukromne skolky, kde je o deti ovela lepsie postarane a hlavne kde sa nieco aj naucia, nie len sa tam deti odlozia, ja nehovorim ze o deti nie je dobre postarane, ale nic nevedia, nic a tak nenaucia...je to zbytocne straveny cas,a potom maju promlemy v skole, ved nie je ziadny rozdiel deti co chodia do skolky od 3 rokoh a co len do povinnej,ja tomu fakt nerozumiem.....

Môj syn chodí na

Môj syn chodí na Nábrežie Rimavy a som nadmieru spokojný, nie je to len o behaní, v stredu chodí do ZUŠ -ky k p. Bračovi do krúžku, štvrtok má angličtinu, chodia po výletoch. To je len malý kúsok aktivít, treba si overiť fakty a až potom hodnotiť. Spokojný rodič.

asi tato posledna veta je to

asi tato posledna veta je to hlavne, co chcela autorka svojim "prispevkom" povedat

Matku dvojročného syna,

Matku dvojročného syna, predpokladám žijúcej v Hnúšti, ktorá radšej uprednostní súkromnú škôlku, nemajúc o nej potuchy a v týchto zemepisných šírkach ani skúsenosti a zároveň pochybujúcej o starostlivosti, kompetentnosti a skúsenosti pedagógov z mestských materských škôl je mi skutočne ľúto, ak sa takýmto komentárom podelí o svoj problém so svetom. Musím však povedať, že je len na rozhodnutí rodiča, či svoje dieťa a kedy svoje dieťa zverí na niekoľko hodín do opatery a starostlivosti na túto činnosť vzdelaných učiteliek, ktoré v súčinnosti z mestom vytvárajú tie najlepšie podmienky pre zdravý fyzický i psychický vývoj dieťaťa v predškolskom veku k tomu prispôsobených jednotlivých oddeleniach. Rozdiely medzi deťmi tými a tými sú nepochybne diametrálne rozličné, ak sa samozrejme nejedná o hnúšťanského génia. To vie potvrdiť každý, kto sa trošku zaoberal psychológiou v jednotlivých obdobiach ľudského života. Jedno je ale isté: Pedagóg nikdy nesupluje rodiča. Výchova je len a vždy na rodičovi.

je fajn, ze sú aj spokojni

je fajn, ze sú aj spokojni rodicia s MS, na zaklade vlastných skusennosti, je pravda, ze ja ich zatial nemam, a tiez nespochybnujem kompetentnost pedagogov v MŠ ani starostlivost o zdravý fyzicky vyvoj dietata. Ja len nevidim rozdiely medzi detmi 1. rocnika ZŠ, ktore navstevuju MS od 3 rokov a detmi, ktoru ju vôbec nenavštevuju, kedze to nie je povinnosť zo zákona, pretože nie su co sa týka vedomostí dietata. A to je myslim si na uváženie.Suhlasím s pripomienkou ze pedagog nenahradi rodica, ale ocakavala by som , ze deti absolvujuce MS od 3 rokoch by mali vykazovat ovela lepsie vysledky v prospechu v 1 roc ZŠ ako tie co ju neabsolvuju. Su vobec take statistiky? A mozno ze je to chyba systemu, kedze absolvovanie MS nie je povinnostou, predpokladam že MŠ maju urcite nejake plany a osnovy podla ktorých postupujú.

Myslím si, že úroveň

Myslím si, že úroveň detí v 1. ročníku ZŠ podľa toho či navštevovali, alebo nenavštevovali MŠ môžu kompetentne posúdiť len učiteľky 1. ročníkov ZŠ.
Ale veľmi ma mrzí a preto mi nedá nezareagovať na to, že zhadzujete prácu kvalifikovaných učiteliek MŠ, keď tvrdíte, že tam nič nerobíme, len sa prechádzame, deti behajú, sme stále na dvore...
Pobyt vonku, pohybové a relaxačné cvičenia, hry a hrové činnosti, odpočinok a činnosti zabezpečujúce životosprávu  sú organizačné formy , ktoré sa pravidelne striedajú v našom dennom poriadku, sú pre nás záväzné a ich striedanie a dodržiavanie je pre zdravý fyzický a psychický vývoj detí veľmi dôležité. Predškolskú výchovu a vzdelávanie uskutočňujeme počas celého pobytu dieťaťa v materskej škole, čiže aj za múrmi MŠ -  v triedach, čo vy, ako vonkajší pozorovateľ nevidíte a preto vôbec neviete posúdiť. Ale ja, ako riaditeľka školy môžem zodpovedne povedať, že každá učiteľka pracuje s deťmi kvalifikovane, cieľavedome, systematicky a zodpovedne. Samozrejme, že pracujeme podľa záväzného Školského vzdelávacieho programu, podľa ktorého máme vypracovaný vlastný Školský vzdelávací program vrátane mesačných učebných osnov a týždenných plánov. A nad rámec obohacujeme predprimárne vzdelávanie o mnohé zaujímavé aktivity.
A aj keď podľa školského zákona patria materské školy do sústavy škôl a v súlade s Medzinárodnou štandardnou klasifikáciou vzdelávania v MŠ poskytujú predprimárne vzdelávanie ISCED 0, dochádzka detí do materskej školy je dobrovoľná a záleží na rodičoch ako sa rozhodnú.

Terézia Berčíková
riaditeľka školy

milá mamička, ak si

milá mamička, ak si myslíte, že pani učiteľky nič nerobia a deti si tam len tak pobehujú, tak si to vyskúšajte čo i len na deň - byť učiteľkou v škôlke!!
Pokiaľ si myslíte, že ich nič neučia, tak sa na to priamo spýtajte, prípadne sa spýtajte detičiek, čo dnes robili - teraz je všetko hravou cestou, to dieťa to tak ani nevníma, že sa niečo učí. A dajte si dieťa do súkromnej škôlky, rozdiel je len v tom, že tam zacvakáte 4x viac ako v tejto a to dieťa bude na tom tak isto !!!
a samozrejme škôlka nie je sama na to, aby dieťa vychovávala a učila, ale hlavne RODIČ !! od toho si dieťa berie príklad !!!

Vážená kritizujúca

Vážená kritizujúca mamička, nedá mi nereagovať na to, čo ste napísali, a ani najmenej vám nemienim brať váš názor. Myslím si ale, že je to názor mylný a aj plný akejsi zloby. So záujmom a obdivom sledujem akcie ktoré pre deti a aj ich rodičov poriadajú pani učiteľky obidvoch škôlok vo vašom meste. Sú to akcie plné invencie, trpezlivého nácviku s ohľadom na vek im zverených detí, aj starostlivosti o to, aby boli deti šťastné, spokojné a NAUČILI sa všetkému, čo prislúcha k ich veku. Deti sú s nehou a nenásiľne vedené k pocitu spolupatričnosti k mestu, regionu, národu a k láske k tradíciam. Ak toto považujete len za pobehovanie, mýlite sa, a je mi vás úprimne ľúto. Aj vašich detí, doma sa pravdepodobne už také maličké učia len kritike a škôlka asi supľuje vašu výchovu. Mali by ste sa nad sebou hlboko zamyslieť a viac sledovať s čím novým vo svojej hlavičke vaše dieťa prichádza domov, a potom byť namiesto neoprávnenej kritiky tým obetavým ženám, učiteľkám a trocha aj mamám tých vašich detí hlboko vďačná. A namiesto takej kritiky, nezabudnite vždy tie ženy s úctou pozdraviť a za ich prácu im srdečne poďakovať. Zaslúžia si to!!!

Nechapem tento komentar.To

Nechapem tento komentar.To pisete,akoze z vlastnej skusenosti???,alebo podla coho,ze skolka detom nic neda.Mozno nedala skolka nic Vam a v skole ste potom mali problemy.
Moj syn chodi do skolky uz druhy rok a vobec nelutujem,ze som ho tam dala aj ked by mohol byt kludne doma so mnou,kedze som na materskej s mladsim dietatom.Praveze som prekvapena co vsetko sa moj syn v skolke naucil a co vsetko ho teraz bavi.A aky je rozdiel medzi normalnou skolkou a sukromnou? Jedine v peniazoch.V sukromnej skolke zaplatite mozno aj 200 euro mesacne a co myslite,ze je tam inaksie vystudovany personal?Tam su tak isto ucitelky ako aj v normalnej skolke.Ale este mate jednu moznost.Zostat s dietatom doma a ucit ho sama.Ale pochybujem ,ze mu dokazete doma urobit prostredie ,ako v skolke,nahradit mu deti v jeho veku,naucit ho take mnozstvo basniciek ,pesniciek ,ako ho naucia v skolke.Prajem Vam stastnu volbu vzdelavania vasho dietata

Velmi pekne dakujem

Velmi pekne dakujem sprvacovi tejto stranky za vinikajucu prehladnost. Este ze viem najst vzdy telefonne cisla ktore potrebujem v rozdelenych sekciach. Konretne v tomto pripade cislo do tejto MS. Ste fakt dobry pan K

Dobrý den,prosím Vás kde

Dobrý den,prosím Vás kde môžem nazrieť na fotky z akcie jeseň 2012?

Pod informáciami o MŠ si

Pod informáciami o MŠ si kliknite na Materska skola v skolskom roku 2012/2013 a po otvorení na Vítanie jesene.

Dobry den, chcela by som sa

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci by sa nedalo zverejniť, ktoré pani učiteľky budu mat jednotlive triedy v novom školskom rokuX