#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Putovanie mesiacom knihy

Taaak....a ďalší týždeň zaujímavých informácií je za nami. V knižnici sa opäť vystriedali na besedách deti materských škôl, žiaci základných a špeciálnych škôl, ako aj deti zo školskej družiny.

Vedecký publicista Mgr. Dušan Valent zaujal žiakov svojimi prednáškami už minulý školský rok. Prváci a tretiaci zo ZŠ Klokočova sa dozvedeli zaujímavosti o vesmíre a Dinosauroch. Dozvedeli sa tak základné informácie o geologickej minulosti, ktorá predchádzala ich vzniku, o tom, aký odlišný bol svet druhohôr od toho dnešného, ako aj o tom, ako dinosaury postupne vznikli a akými rôznymi smermi sa následne vyvíjali. Okrem zaujímavostí prednáška tiež zdôraznila málo známy fakt, že mnohé dinosaury boli operené, a že dnešné vtáky nie sú nič iné, iba jednou z mnohých skupín operených dinosaurov.

S deťmi zo ŠKD Základnej školy Klokočova, Základnej školy v Rimavskej Bani, ako aj s deťmi zo Špeciálnej základnej školy v Hnúšti sme si porozprávali o sviatkoch jari, o tradíciách, čo nám treba nachystať na veľkonočné sviatky a aké dobroty mávame doma na stoloch. Pripomenuli sme si prvý jarný deň, prečo pripadá práve na 20. marca.

S detičkami z Materskej školy Klokočova a Rimavskej Bane sme si porozprávali o domčeku plnom kníh, načo nám slúži a ako sa správame ku knižkám. Prišiel ich pozdraviť aj „PÍSMENKO“, ktorého a rovnako aj nás potešili pesničkami a básničkami. Ďakujeme.

Prednáška inojazyčnej literatúry bola venovaná žiakom ôsmych a deviateho ročníka Základnej školy J. F. Rimavského. Porozprávali sme sa o živote a diele ruského spisovateľa Alexandra Sergejeviča Puškina a anglického spisovateľa Williama Shakespeara.

A ešte sme neskončili...pokračujeme ďalšími stretnutiami, na ktoré sa tešíme :-)

Vaše knihovníčky Evka a Dadka