Skip to Content

Kultúra

Informácie z kultúry, pozvánky na kultúrne podujatia

Vianočná besiedka

 {vianocna-besiedka-120.jpg}

Zima prišla zďaleka

belostná a čistá,

mama pečie vypeká,

na Vianoce chystá....

Stretnutie všetkých ľudí dobrej vôle " VYŠLA HVIEZDA"

 {vysla-hviezda-120.jpg}

Dom kultúry JFR sa dňa 20. decembra  naozaj naplnil svetlom Betlehemskej hviezdy. Napĺňali ho účinkujúci i diváci, ktorí sa podieľali na podvečernom ekumenickom programe. Katolíci a evanjelici, veriaci či ateisti spoločne sa tešili s príchodu najkrajších sviatkov roka. V príhovoroch Mgr. Korenkovej, farárky ECAV, Mgr. Trubíniho, farára rímsko-katolíckej cirkvi a riditeľa MsKS Piliarika,

Vyšla hviezda

Mestské kultúrne stredisko v Hnúšti, Evanjelická cirkev a.v. a Rímsko-katolícka cirkev vás pozývajú na vianočný adventný program VYŠLA HVIEZDA. Stretneme sa v pondelok 20. decembra 2010 o 17.00 hodine v kinosále Domu kultúry Janka Francisciho Rimavského.

Adventný benefičný koncert

 {ben-120.JPG}

Adventný čas pozýva k zamysleniu sa nad zmyslom života. Kladie nám otázku: "Ktoré hodnoty v živote človeka majú skutočnú hodnotu a to nie len vtedy, keď sa nám darí a sme zdraví, ale aj vtedy keď prídu  skúšky v živote v podobe ťažkej choroby, či odchodu blízkych ľudí."

Mikuláš po Mikulášovi

 {mik-mik.jpg}

Kolotoč vianočných programov v Mestskom kultúrnom stredisku je spustený. Počnúc Svätým Mikulášom, neobyčajne štedrým, sa zastaví len tesne pre najkrajšími sviatkami roka.
Nebolo tomu inak ani 7. decembra, kedy

Vianočný kolobeh v Dome kultúry

 
Mestské kultúrne stredisko vám prináša prehľad decembrových aktivít:
štvrtok 2.decembra Generálna skúška GMH – stužková, kinosála, od 13.00
piatok 3.decembra Príprava a výzdoba sál pre stužkovú slávnosť, od 13.00

Stretnutie s Martou Hlušíkovou

 {kniznica-logo.gif} MsKS - Knižnica prof. Štefana Pasiara pripravuje v rámci cyklu podujatí STRETNUTIE S... 3. 12. 2010 besedu žiakov základných škôl so spisovateľkou Martou Hlušíkovou.

Marta HLUŠÍKOVÁ – spisovateľka, stredoškolská profesorka

Syndikovať obsah


X