Skip to Content

TAM NAVEČER RAZ U NÁS ZASTAVIL MALÝ VLAK...

 {kamila-kay-strelkova-kankova-v-hnusti.jpg} 28. marca 2008 sme v našom meste privítali návštevu zďaleka i zblízka. Bola ňou americká i slovenská štátna občianka, podnikateľka, svetobežníčka, ale najmä spisovateľka Mgr. Kamila Kay Strelka-Kanková s manželom.

V obradnej sieni Mestského úradu v Hnúšti ju slávnostne privítal primátor mesta Mgr. Michal Bagačka. Členky združenia pre občianske záležitosti PaedDr. Vlasta Pliešovská a Edita Grláková svojou krásnou melódiou dojali všetkých prítomných. Život a tvorbu nášho vzácneho hosťa predstavila Mária Kvetková, pracovníčka Knižnice prof. Štefana Pasiara.

 {kamila-kay-strelkova-kankova-prihovor.jpg}  {kamila-kay-strelkova-kankova-primator.jpg}

Pani Kamila podrobne a zaujímavo uviedla poslucháčov do historiek a situácií, o ktorých rozpráva vo svojich knihách. Veríme, že stretnutie plné emócií, pútavého rozprávania a silných zážitkov nebolo jediným.

Do skorého videnia, pani Kamila.

Mária Kvetková

Komentáre

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Práve som sa vrátila z

Práve som sa vrátila z raja. Ale ozajstného. Bola som na v meste Hnúšti na besede a aké prijatie sa mi dostalo!! Úžasné!... To boli slová radosti našej členky Top Centra Podnikateliek, spisovateľky Kamily Strelkovej po tom, čo vrátila z besedy s čitateľmi a občanmi mesta Hnúšťa.
Tento text môžete nájsť na stránke www.podnikatelka.sk - teší, hreje, dojíma... vďaka!

Privítať hosťa je česť,

Privítať hosťa je česť, privítať priateľa – radosť, privítať ženu – pocta – a primátorovi mesta Mgr. Michalovi Bagačkovi sa v piatok 28. marca 2008 tej pocty dostalo neúrekom. Privítal v obradnej sieni mestského úradu vzácnu návštevu pani Kamilu Kay Strelku – Kankovú. Slovenskú spisovateľku, americkú podnikateľku, svetobežníčku, ženu plnú vnútornej sily a vitality, skvelú rozprávačku.
V úvodnom príhovore primátor spomenul, že v priestoroch Obradnej siene sa počas mnohých rokov stretávali s rôznymi hosťami pri mnohých príležitostiach. Vďaka aktívnej vedúcej knižnice Marienke Kvetkovej sa mnohým v piatok dopoludnia dostalo tej cti, aby spoznali vzácnu dušu zo Slovenska, ktorá sa pred štyridsiatimi rokmi - ani nie zhodou náhod ale zhodou jedného okamihu a vážneho rozhodnutia - ocitla v ďalekej cudzine. Ako pani Kamila sama hovorí, žije dva životy. Životy plné napätia, zápasu o existenciu, túžby po slobode, úsilia nájsť si svoje miesto, neustálych začiatkov, prekrásnych naplnení, vzostupov ale i pádov. Hnúšťanky prečítali niektoré z jej Leteniek....sú také ako Kay - úprimné, ľudské, plné entuziazmu, motivácií, energie a životných skúseností a zaujímavých rád.
Zo srdca ďakujeme za pekné podujatie.

Pokial su besedy v

Pokial su besedy v Bratislava, rada sa ich zucastnujem. Je to pre mna vacsi zazitok ako navsteva divadelneho predstavenia. Spisovatelka okrem toho, ze je fantasticka spisovatelka, je obdivuhodne prijemna zena. Z jej vystupovania vycitite, ze Vas miluje a mate pocit ze ju poznate od nepamati. S takou osobou sa v zivote malokedy stretnete. A jej knihy? Tie sa precitaju na jeden dusok. Uz sa velmi tesim na siestu knihu, Letenku usmevov, bude to pre mna najkrajsi okamih, ked si zasadnem a nepostavim sa, pokial ju neprecitam. Planujem zacat po obede a skoncit rano. Zatial som to tak robila. Toto mi uveri kazdy, kto jej knihy cital. Zelam jej, aby sa jej i nadalej darilo a dufam ze toto nie je posledna kniha. Nech si letenky nadalej kupuje a lieta s nimi este dlho a dlho.X