#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Písmenko na návšteve v MŠ

Typ: ostatné
Počasie býva ako sa hovorí "vrtkavé" – raz nám svieti slniečko, inokedy fúka vietor alebo prší. A práve marcový dážď prekazil návštevu detí MŠ z Rimavskej Bani v našej knižnici. No štvrtok 5.apríla, v tento slnečný deň, sa Písmenko rozhodol, že sa vyberie navštíviť tieto deti a stráviť s nimi pekné dopoludnie.

Keď zavítal do škôlky, cítil sa ako vzácny hosť. Privítala ho pani učiteľka a všetky deti, ktoré sa na neho milo usmievali. Písmenko im doniesol ukázať detské knižky s posuvnými obrázkami a porozprávali sa, čo všetko ukrýva knižka. Zopakovali si, ako sa správame ku knižkám, ako vždy musime mať čisté rúčky, keď si chceme listovať v knihe. Rozprávali si príbehy, prezrádzali tajomstvá, recitovali. Deti ukázali Písmenkovi výstavu knižiek, ktoré si doniesli z domu, a z ktorých si každý deň čítaju s pani učiteľkou aj tri či štyri rozprávky. Na záver si spravili spoločnú fotku, aby mali peknú spomienku.

Sťažka sa Písmenkovi odchádzalo od toľkých vysmiatých a veselých detí, no mal svoje povinnosti v knižnici, ako prezradil deťom, musí strážiť knihy a pomáhať tetám knihovníčkam. A deti sa tešili už na slniečko a záhradu, kde si pošantia.

 

Ďakujeme za milé a poučné stretnutie. Tešíme sa na návštevu v knižnici :-)

 

Písmenko a Knižnica prof. Štefana Pasiara v Hnúšti


Vytvorené: 12. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 25. 4. 2018 09:24
Autor: Správca Webu