#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Aj rodičovské združenie môže byť zábava

Typ: ostatné
V utorok 19. júna sa v 1.A triede ZŠ J.F.Rimavského Hnúšťa konalo netradičné rodičovské združenie. Prváčikovia sa spolu so svojou pani učiteľkou Dankou Jungovou na rodičov poriadne pripravili. Pozvánka na koncoročné rodičovské združenie nie je ničím výnimočným, ale tá naša bola iná...a samozrejme rodičia o ničom ani len netušili, deti všetko držali v prísnom utajení.

Na netradičnom rodičovskom stretnutí, na ktorom boli spolu s nami aj naše deti, sme sa pohrali so zábavnými úlohami, ktoré si na nás s pani učiteľkou pripravili a ktoré vytvorili príjemnú priateľskú atmosféru a podporili náš pozitívny vzťah a vzájomnú pomoc. Dopĺňali sme nedokončenú rozprávku, deti nás za to hodnotili a priznávame, že sme sa aj trošku zahanbili, pretože smutný smajlík bol asi na každom našom papieri s odpoveďami.  Čítanie s porozumením nám zase vytvorilo viaceré úsmevné situácie a po prezentácii súboru fotografií a videí z prvej školy v prírode sme sa nakoniec všetci s chuťou zasmiali.

Pani učiteľka nám touto formou ukázala, že má naše deti rada a záleží jej na nich aspoň tak, ako nám samotným. Spoločne nám ukázali ako krásne sa dá pomáhať dotvárať celkovú atmosféru v triede, ktorá bola naplnená pohodou. Počas celého školského roka sa snažila čo najviac podnietiť aktivitu našich detí tak, aby spoluvytvárali život triedy a spoločne sa zapájali do činností v triede. Vážime si ako sa vždy vedela vcítiť do problémov a ťažkostí detí, učila ich a pomáhala im riešiť problémy, učila ich spolupatričnosti, samostatnosti a vzájomnej pomoci. A toto všetko sa odrazilo nielen v ich kladnom vzťahu k učeniu, ale aj v podobe priateľských vzťahov medzi našimi deťmi o čom sme sa jednoznačne presvedčili.

            A spoločná záverečná „opekačka“ na školskom dvore bola len príjemnou bodkou za krásne stráveným popoludním.

Ďakujeme pani učiteľka za Vašu prácu, ďakujeme milá škola za vytváranie priestoru aj pre takého aktivity a už teraz sa tešíme na spoluprácu a vzájomné stretnutia v druhom ročníku.

Rodičia detí z 1.A ZŠ J.F.R. Hnúšťa


Vytvorené: 20. 6. 2018
Posledná aktualizácia: 20. 6. 2018 10:14
Autor: Správca Webu