#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Deň športu v ZŠ na Nábreží Rimavy

Typ: ostatné
logoEurópsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2018 prebieha už jeho 4. ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

Posledný septembrový týždeň patril pohybu a športu v Základnej škole Janka Francisicho Rimavského na Nábreží Rimavy v Hnúšti.

Dňa 25. septembra 2018 sa tu konala akcia v rámci Európskeho týždňa športu  pod názvom  Deň športu. Bola to príležitosť pre všetkých, ktorí chceli urobiť niečo pre svoje zdravie, a zároveň stráviť prijemné chvíle so svojimi deťmi, učiteľmi, priateľmi a známymi.  Do série pohybových aktivít, ktoré sa konali vo všetkých interiérových a exteriérových športoviskách školy sa zapojili žiaci so svojimi rodičmi aj vyučujúcimi. Cvičili zumbu, behali  pre zdravie, hrali   futbal,  florball a prehadzovanú.  Celá akcia sa niesla v znamení aktívneho pohybu, dobrej nálady a úsmevu na tvári. V tento slnečný aj keď už v trochu chladný, jesenný deň, sa do športovania zapojilo  okolo 150 účastníkov. Aj prostredníctvom takýchto akcií je potrebné propagovať zdravý životný štýl, dôležitosť spoločného trávenia voľného času detí  a ich rodičov, ako aj nezastupiteľné miesto dobrej spolupráce rodiny a školy.

Európsky týždeň športu bol pre všetkých vynikajúcou príležitosťou objaviť nové efektívne spôsoby, ako aktívne tráviť voľný čas.

Fotogaléria

 

                                                                                                                         Mgr. J. Striežovská

                                                                                                                         Foto: Mgr. Juliána Dovalová

 


Vytvorené: 4. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 4. 10. 2018 09:52
Autor: Správca Webu