Výber jazyka

Obsah

Taekwondisti z Budapešti priviezli 4 x zlato, 2 x striebro a 2x bronz !

Typ: ostatné
V sobotu (12.10.19) v skorých ranných hodinách vycestovali do maďarskej metropoly Budapešť taekwondisti, kde nás reprezentovali na 12. ročníku súťaže Hungarian open poomsae v športovej hale Láng Sportcsarnok.

Súťaž bola kvalitne obsadená pretekármi z rôznych krajín Európy. Súťažilo sa na troch súťažných plochách rozdelených podľa technických stupňov a veku súťažiacich v kategóriách A,B,C. V juniorskej kategórii para poomsae P20 A nás reprezentovali T. Mravec, ktorý sa umiestnil na 2. mieste a M. Brindzová v rovnakej kategórii dievčat P20 C, kde získala 1. miesto. V kategórii C - deti nás reprezentovali A. L. Lörinčíková (Saška) a N. A. Kuruová. Pre talentovanú Ninku (5 r.) bola súťaž v zahraničí premiéra a žiaľ pódiové priečky v silnej konkurencii (kde boli súperky aj vo veku 10 r.) sa jej nepodarilo získať, skončila tesne na 4. mieste. Za to náš ďalší detský talent Saška Lorinčíková v tejto kategórii nedala šancu svojim súperkám a celú súťažnú kategóriu vyhrala – 1. miesto. V najvyššej kategórii A (v ktorej sú súťažné zostavy losované) sme mali nasadenú našu skúsenú favoritku I. Kyseľovú (kadetka), ktorá svojimi výkonmi získala najvyššie bodové hodnotenia od rozhodcov začo si domov priviezla zlato. Podobne sa darilo i sestrám T. a T. Morovým – 1 . miesto, ktoré svojimi súťažnými zostavami v kategórii kadetiek B – pár, zaujali nejedno oko diváka, kde ukázali súlad, techniku a silu zároveň. Prvé miesta - zlatú medailu si vybojovali jednotlivci: A. L. Lorinčíková, I. Kyseľová a v kategórii pár- sestry T.+T. Morové. Cenné 2. miesto – striebro vybojoval v kategórii deti - T. A. de Buhr a 3. miesto získali v kategórii junior C – S. Spodniaková, juniorka B – M. Zelenáková. Tesne pred medailovým priečkami ostali: sestry T. B. + T. I. Lörinčíkové, S. Sujová, P. Porubiaková, M. Kyseľ, M. Klimo, N. Cibuľová, ale i napriek tomu získali opäť cenné skúsenosti, zážitky z medzinárodnej súťaže. Ďakujeme našim súťažiacim za veľmi dobrú prezentáciu Taekwondo klubu - miest Hnúšťa a Tisovec, ktorí nás finančne podporujú a vďaka ktorým naši taekwondisti môžu reprezentovať naše mestečká či už na Slovensku alebo v zahraničí. Osobitne ďakujeme mestu Tisovec, ktoré poskytlo 9-miestne auto na súťaž a zabezpečilo prevoz niektorým súťažiacim a v neposlednej rade veľké poďakovanie patrí aj rodičom detí, ktorí ich nezištne podporujú.

Zdroj: tkdhnustatisovec

Vytvorené: 15. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 15. 10. 2019 15:12
Autor: Správca Webu