#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Aj primátori chodili do školy

Typ: ostatné
Mgr. Michal Bagačka si urobil čas, aby nám, členkám krúžku Mladí novinári, zodpovedal otázky v súvislosti s jeho školskými časmi.
  1. Prišiel september a s ním aj začiatok školského roka. Aj vy ste boli niekedy žiakom. Ako si spomínate na tieto časy? 

Odpoveď:                                                                                                                                                                        

Základná škola:  Spomínam si na niektoré roky možno matnejšie, na niektoré tak jasnejšie. Bolo to dosť dávno. V podstate to malo troška aj podobný priebeh ako teraz, keďže začiatok školského roka za začínal tiež pred budovou školy, kde sme sa stretli. Vtedy bola ešte len jedna Základná škola, a to Nábrežie Rimavy. Chodilo tam okolo 800 detí, takže triedy boli riadne naplnené.  Bolo nás aj cez 30 v každej triede a  po úvode sme išli, tak ako teraz, s triednymi učiteľkami  do tried. Povedali nám nejaké organizačné pokyny, napísali sme si rozvrh a ihneď sme si pozreli, ktorý deň je najťažší a na ktorý sa bude treba najviac učiť. V podstate sme  začali fungovať tak ako teraz,  aj keď vtedy bola ešte taká zmennosť  to znamená, napríklad žiaci, ktorí boli na 1-4 alebo 1-5, tak chodili do školy aj poobede:  jeden týždeň doobeda a jeden týždeň poobede . Takže niektoré dni začínali od ôsmej a tí, čo chodili poobede, začínali o jednej. Bolo to kvôli tomu, že bolo veľa detí a bolo málo voľných tried. Takže to bol začiatok školského roka . Keď som bol prvák, to si nepamätám až tak dobre, ale zase poznám pani učiteľky ktoré nás vtedy učili. A aký som bol  žiak? Prvú dvojku som mal, myslím na vysvedčení, asi v 8. triede, takže celkom dobrý.

Stredná škola: Na strednú školu si tiež dobre spomínam.  Vtedy sme už boli väčší, s tým, že som chodil do triedy, kde boli žiaci aj z Kokavy, Utekáča, Hrachova ,Tisovca, Klenovca. Vytvorila sa partia, vytvoril sa kolektív a myslím si, že sme boli celkom dobrý kolektív.  Boli zasa iné časy a tým, že sme boli už starší, tak sme mali po vyučovaní rôzne aktivity. Mali sme v triede hudobnú skupinu, kde som hral na gitare, mali sme stolný tenis.  Poobede boli rôzne športové krúžky no a, samozrejme, tam začínali vznikať aj prvé študentské lásky.

  1. Mali ste nejaký obľúbený predmet?

Odpoveď:                                                                                                                                                                                         

No tie klasické, čo bývali obľúbené.  Keďže som aj športoval, hral som basketbal, volejbal, takže najobľúbenejší  bol snáď telocvik. Ale mal som rád aj napríklad dejepis, zemepis. To sú  také predmety,  kde sme sa dozvedeli nové veci, museli sme niečo poštudovať. Asi  ma skôr bavili humanitné predmety.  Prírodovedné - ako matika fyzika a chémia - to mi veľmi nešlo.          

Najhorší predmet:  Chémia

  1. Existoval nejaký učiteľ,  ktorý Vás ovplyvnil?

Odpoveď:                                                                                                                                                                               

Áno. Myslím si, že som mal celkom šťastie na pánov učiteľov/učiteľky v tých nižších ročníkoch základnej školy.  Doteraz si pamätám na pani učiteľku Reptišovú, Antalovú, Sedlákovú ,Hinkovú, Števkovú. Každý rok ma učila iná pani učiteľka, no a čo sa týka na vyššom stupni, tak tam si veľmi dobre a rád spomínam na pani učiteľku Balážikovú.  Ona ma učila slovenčinu.  Ešte asi aj  na telocvikárov.  Čo sa týka gymnázia, tam si rád spomínam na vtedajšieho pána riaditeľa, pána profesora Perniša.  Dobre sme vychádzali aj s našimi telocvikármi,  s pánom Balážikom a pánom Bysterským.

 

Za odpovede ďakujú  Nikola Bálintová a Nikoleta Cibuľová, členky krúžku Mladí novinári pri CVČ Hnúšťa


Vytvorené: 27. 9. 2018
Posledná aktualizácia: 27. 9. 2018 10:49
Autor: Správca Webu