#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Deň Centra voľného času

Typ: ostatné
V utorok 26.6.2018 Centrum voľného času usporiadalo II. ročník akcie pod názvom Náš deň, počas ktorého si v MsKS deti navzájom predstavili činnosť všetkých krúžkov, ktoré v CVČ navšetvujú.

V šk. roku 2017/2018 pracovalo pri CVČ 23 krúžkov, prevažne športové, ale boli zastúpené všetky oblasti – kultúrno – estetická, prírodno –environmentálna, spoločensko –vedná, pracovno – technická aj vzdelávacia.

V skratke sme nazreli, čo sa v niektorých záujmových útvaroch dialo počas roka, aby aj ostatní členovia CVČ videli kúsok z ich činnosti. Ako prvé sa nám predstavili MAŽORETKY, ktoré viedla pani učiteľka Janka Verončíková. Sú to roztomilé dievčatká vo veku 6 -9 rokov.

Pri CVČ funguje už niekoľko rokov aj KICKBOX a to pod vedením pánov Ondreja Pupalu a Jozefa Vranca. Jeho zverenci predviedli ukážku z tohto bojového umenia, ktoré fascinuje nielen chlapcov a mužov, ale aj nežné pohlavie.

A teraz z iného súdka. Viete o tom, že v Hnúšti sa niektoré deti učia aj po taliansky? Kde? Pri pani učiteľke Mirke Antalovej, na krúžku ZÁKLADY TALIANSKEHO JAZYKA a to už druhý rok.

DETSKÝ FOLKLÓRNY SÚBOR ZRKADIELKO má mladú históriu, ale veľa vystúpení za sebou. Miška Hroncová a Martinka Stejskalováso svojimi zverencami už zavítali do viacerých kútov nášho regiónu. Máme dve sekcie – prípravku a súbor a ukazuje sa, že budúci školský rok by mohol byť ešte silnejší, pretože o krúžok je veľký záujem. Hudba a tanec si dokážu podmaniť každého a keď je to folklór, nie je to len o nás, je to aj o našich predkoch. Tento rok pôjdu naši malí folkloristi cez letné prázdniny do družobného poľského powiatu, kde budú reprezentovať seba, ale i našu krajinu. Držíme im palce, nech im to dobre dopadne a nech si užijú svoj pobyt v zahraničí. 

Ako nový záujmový útvar fungoval v tomto školskom roku záujmový útvar FIT CVIČENIE, ktorý viedla pani učiteľka Mirka Antalová. Okrem bežných gymnastických úkonov, kotúľov, stoj na hlave a rukách, premety bokom, si dievčatá vyskúšali aj cvičenie na trampolínkach, švihadlách, rôzne relaxačné cvičenia, psychomotorické hry. Veľkej obľube sa tešilo cvičenie s hudbou, kde si vytvárali aj rôzne zostavy.  Pohyb pre nich znamená radosť.

Priaznivcov zvieratiek zastrešujú až 3 záujmové útvary: MLADÝ CHOVATEĽ, ktorý pracoval v prvom polroku pod taktovkou pána Juraja Šuttu, neskôr pod vedením pani Jany Paučovej, riaditeľky CVČ, ktorá vedie aj dva krúžky Domácich maznáčikov, kde sa o zvieratká starajú mladšie deti. 

Pani Janka Paučová viedla aj RELAX klub.

Zelená je tráva, futbal to je hra ... Azda najpopulárnejší chlapčenský šport na svete. Kto sa v Hnúšti trochu zaujíma o FUTBAL, tak pozná mená pána učiteľa Mariana Petroka, pána Michala Slatinského. K nim postupne pribúdajú mladí tréneri, ktorých títo obetaví ľudia vychovali a my sa tešíme, že hnúšťanské deti majú príležitosť byť súčasťou veľkej futbalovej rodiny. Mladí zverenci pod vedením svojich trénerov sastretávajú veľmi často a futbal, to nie sú len zápasy, to je aj dobrá kondícia a veľa ďalších vecí.

K najsilnejšie zastúpeným krúžkom patrí krúžok VOLEJBALU. Ich trénerov nemusíme predstavovať, pán učiteľ Štefan Majeský, pani Mirka Szokeová, Ada Beregiová a ich ďalší kolegovia, ktorí obetujú veľa svojho voľného času, aby všetko, čo o volejbale vedia odovzdali ďalej.

Posledná ukážka patrila športu s dvomi raketami, ale nebol to tenis. Bol to BEDMINTON. V posledných rokoch sa teší v Európe veľkému rozmachu. Hnúšťanskí bedmintonisti sú na Slovensku známi a nájde sa medzi nimi zopár talentov s medailami aj celoslovenského významu. Na ich výsledkoch má nemalý podiel ich tréner, pán učiteľ Štefan Rebo.

Touto cestou pani riaditeľka z CVČ ďakuje za pomoc a spoluprácu dievčatám zo Senior klubu Milke, Gitke, Olinke, dobrovoľníkom zo SOŠ pani učiteľke Vierke, žiakom Romanovi, Márii, moderátorkám Miške a Zdenke a v neposlednom rade všetkým vedúcim krúžkom, deťom a rodičom, ktorí svojou účasťou podporili Náš deň.  

Krátke video z akcie

 


Príloha

Vytvorené: 27. 6. 2018
Posledná aktualizácia: 28. 6. 2018 07:55
Autor: Správca Webu