#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Šarkaniáda a výstup na rozhľadňu Zbojská!

Typ: ostatné
My, deti z MŠ Klokočova - t.j.stredná a veľká trieda, sme sa v jedno slnečné dopoludnie - 27.09. 2018, vydali na výlet zo série Rozhľadne.

Vyhliadková veža Zbojská sa nachádza za Tisovcom, neďaleko obce Pohronská Polhora. Rozhľadňa je viditeľná hneď z cesty. Nachádza sa oproti salaša na vrchu zvanom Remetisko, na mieste kde kedysi stála pastierska koliba. Výstup k nej patrí k nenáročným a nezaberie viac ako 10 minút.

Na krásy okolitej krajiny sme sa pozerali zhora ďalekohľadom, ale aj voľným okom. Vyskúšali sme tak výlet atraktívnejšou formou vrátane autentických záberov. Zdolali sme výstup a strach z výšok.

Pri vstupe do priestorov rozhľadne sa nás zmocnila atmosféra lesa. Vytvárali ju vypreparované lesné zvieratá ako sú diviaky, líška, kuny, bažanty či jazvec, ktoré podávajú obraz o miestnej faune. O ďalších vyskytujúcich sa druhoch zvierat i rastlín sme sa dozvedeli z informačných tabúľ. Na prvom poschodí sa nachádzali pamätné kroniky. Ďalšie poschodie sa nieslo v duchu ovčiarstva a dozvedeli sme sa tak o živote bačov a honelníkov, dojení oviec i spracovaní ovčieho mlieka. Lesné zvieratá tu vystriedali kozy, čierny cap a pastiersky pes. Tretie z poschodí bolo venované zbojníctvu, ktoré dalo meno lokalite Zbojská. Túto časť opäť dopĺňali preparáty lesných zvierat.

Po náučnej obhliadke nasledovala veselá šarkaniáda, radostné hry a samozrejme aj maškrtenie dobrôt. My sme si výhľady naozaj vychutnali, inšpirovali sme sa týmto krásnym miestom s nádychom histórie a tradičnej ľudovej kultúry. Priniesli sme si jedinečný zážitok, v podobe krásnych a veselých spomienok!


Vytvorené: 1. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 1. 10. 2018 09:15
Autor: Správca Webu