#
#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

MŠ Nábrežie Rimavy si vytvorí vo svojej školskej záhrade „Ovocný sad“

Typ: ostatné
ilustračné fotoMŠ NR sa zapojila do súťaže pre materské a základné školy o ovocné stromy a kry, ktorú vyhlásil portál www.zahrada.sk. Za podpory všetkých našich rodičov, priateľov a dobrých ľudí sme sa umiestnili 1 mieste, za čo všetkým srdečne ďakujeme.

Zasadíme 8 ovocných stromov a 4 ovocné kry, ktoré sú na nižších podpníkoch a druhy, ktoré dozrievajú počas školského roka. Deti ovocie milujú, tvoria z neho rôzne výrobky podľa fantázie, pripravujú si z neho rôzne šaláty a koláčiky za podpory našich učiteliek. Nielen tieto benefity získali deti touto výhrou, ale najmä poznanie, ako také jabĺčko, hruška či slivka kvitne, čo všetko je potrebné, aby si nakoniec zdravé a chutné ovocie mohli deti oberať a spracovávať. Ako sa strom mení počas štyroch ročných období, aké „šaty si oblieka“ budú môcť pozorovať počas celého školského roku – zaznamenávať jeho premeny, jeho rast, odlišnosti, pozorovať včielky a iný drobný hmyz, ktorí zastáva dôležitú funkciu pri štedrej nádielke, pozorovať celú tú krásu všetkými zmyslami a najmä tešiť sa z jeho úrody.

Na toto všetko sa už veľmi tešíme. A tešíme sa, kedy sa opäť všetci stretneme v našej materskej škole, dovtedy posielame našim deťom a rodičom, ale aj ostatným deťom námety na aktivity, ktoré by sme v tomto období s deťmi realizovali počas výchovno – vzdelávacieho procesu. Sú zverejnené v každej triede na našej stránke www.msnrrimavienka.sk.  Pripravili ich pre Vás Vaše pani učiteľky. Sledujte našu stránku a triedy, pretože téma a  aktivity k téme sa budú každý týždeň meniť.

Motýliková trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/motylikova

Slniečková trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/slnieckova

Mesiačiková trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/mesiacikova

Obláčiková trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/oblacikova

Dúhová trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/duhova

Hviezdičková trieda: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/top-triedy/hviezdickova


Vytvorené: 26. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 26. 3. 2020 08:23
Autor: Správca Webu