#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Úžasný zážitok vo „Včelom raji“

Typ: ostatné
Deti z materskej školy Nábrežie Rimavy zažili niečo nové a veľmi zaujímavé – navštívili naše najpracovitejšie zvieratká – včielky. Včelí kRaj je edukačné centrum a vznikol v roku 2013 ako projekt občianskeho združenia kRaj. Cieľom projektu je poukazovať na význam a dôležitosť včelárenia a opeľovania krajiny.

Naše deti mali jedinečnú možnosť bezprostredne nahliadnuť na život včiel a včelára. Šikovní ľudia vytvorili edukačnú včelnicu, ktorá slúži na vzdelávanie škôl a verejnosti o živote tohto pre človeka a prírodu dôležitého opeľovača.  Deti mali príležitosť nazrieť do úľa a sledovať dianie v úli bez toho, aby sa museli obávať uštipnutia. A naše deti sa veru nebáli, ani keď im po ruke liezol trúd, ktorý vôbec nepichá. Veď mali oblečené včelárske celotelové kombinézy.
Ujo včelár deťom vysvetlil, aký náročný je život včelieho kráľovstva - ako žijú včelie kráľovné - matky, pomocníčky včielky, trúdy, a aj to, aký rôznorodý úžitok majú ľudia z práce včiel. Bol to pekný výlet, aj keď slniečko sa skrývalo za oblaky, a občas aj nejaká tá kvapka spadla, ale deti pritúlili, pohostili a o zvieratkách na farme porozprávali rodičia našej Evky, rodinka Ňuňuková, za čo im veľmi ďakujeme.

Viac fotiek si môžete pozrieť na stránke školy: https://www.msnrrimavienka.sk/index.php/component/users/?view=remind v kolónke Celoškolské akcie.


Vytvorené: 18. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 18. 5. 2018 09:33
Autor: Správca Webu