Hlásenia mestského rozhlasu 08.03.2021

Stredoslovenská distribučná, a. s. - Kontrola a prípadné odstraňovanie a okliesňovanie stromov a iných porastov

Stredoslovenská distribučná, a. s. oznamuje, že v priebehu mesiaca marec 2021 v meste Hnúšťa sa uskutoční kontrola a prípadné odstraňovanie a okliesňovanie stromov a iných porastov.

V tejto súvislosti tiež uvádzame, že podľa Zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, vlastník, správca alebo nájomca pozemku, na ktorom sa nachádza drevina, je povinný sa o ňu starať, najmä ju ošetrovať a udržiavať.

Týmto žiadame o spoluprácu vlastníkov pozemkov pod elektrickým vedením, aby umožnili vstup zamestnancom Stredoslovenskej distribučnej, a. s. a tým poskytli potrebnú súčinnosť pri kontrole a prípadnom odstraňovaní a okliesňovaní stromov a porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť a prevádzku elektrických vedení.

V prípade, ak vlastník pozemku nebude rešpektovať oprávnenia Stredoslovenskej distribučnej, a. s. na vstup na pozemok resp. na uskutočnenie odstraňovania alebo okliesňovania porastov v ochrannom pásme elektrického vedenia, a bude brániť Stredoslovenskej distribučnej, a. s. vo výkone týchto oprávnení, bude Stredoslovenská distribučná, a. s. považovať takéto konanie vlastníka pozemku za porušenie Zákona o energetike.

Vytvorené: 8. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 3. 2021 11:12