Hlásenia mestského rozhlasu 12.07.2021

Oznam MsÚ - Zber kuchynského odpadu
Oznam TIC - Cyklobus
Predaj - podnikateľ z Poľska

Vážení občania, od 1. júla 2021 pribudli v meste nádoby na zber kuchynského odpadu. Ide o novú povinnosť triediť aj tento druh odpadu, ktorú samosprávam prikazuje novela zákona o odpadoch.

Na vybraných miestach preto pribudli špeciálne kontajnery. Informáciu, čo presne môžete do kontajnerov vyhazdovať nájdete na www.hnusta.sk a o niekoľko dní aj na letákoch vo vašich vchodoch. Zjednodušene, do týchto kontajnerov patrí všetok odpad z vašej kuchyne, ktorí ste nestihli skonzumovať, samozrejme bez obalov a sáčkov. Vývoz nádob a ich hygienizáciu zabezpečuje špecializovaná spoločnosť 1x týždenne vždy v stredu a tento odpad putuje na ďalšie spracovanie v bioplynovej elektrárni.

Turistické informačné centrum ponúka priaznivcom cykloturistiky výlet na najdlhší cyklotunel v Európe - Slavošovský tunel. Ak nemáte bicykel, radi vám ho požičajú. Cyklobus vyráža každú sobotu a nedeľu spred domu kultúry o 8.00 hodine. Predpokladaný návrat je o 16.00 hodine. Záujemcovia sa musia nahlásiť 24 hodín vopred na tel. čísle 0901 706 641 alebo na stránke mesta Hnúšťa.

Cena: 10,-€.

Podnikateľ z Poľska predáva za kultúrnym domom nové zemiaky 15 kg za 5,- € a jablká 5 kg za 3,- €.

Vytvorené: 12. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 7. 2021 9:55