Hlásenia mestského rozhlasu 18.03.2021

Oznam MsP - nález kľúčov
Oznam - ANTIK

Vážení občania mesta Hnúšťa,

historicky prvé elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo vo februári tohto roku. Od jeho začatia sa v meste elektronicky sčítalo 61,48 %  obyvateľov, čo je takmer   4 260  sčítaných z 6 800 evidovaných obyvateľov nášho mesta.

Sčítať sa elektronicky je povinnosť pre každého občana a ten, kto sa elektronicky sčítať dokáže, by tak mal urobiť do konca marca, a mal by pomôcť aj svojim blízkym. Asistované sčítanie, ktoré začne od apríla je totiž prioritne určené len pre digitálne vylúčených. Preto je potrebné využiť ešte dva posledné týždne elektronického sčítania a splniť si svoju povinnosť.

Pomôžete tak mestu spresniť údaje o počte obyvateľov, na základe čoho sa budú pre mesto v budúcnosti prideľovať finančné prostriedky vo forme podielových daní, ale aj prepočítavať rôzne prídely zo štátneho rozpočtu, dotácie na školy, na výstavbu domov, bytov, na skvalitnenie zdravotníctva a iných verejných služieb. V prípade, že potrebujete pomoc so sčítaním - informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle 047/2028826 alebo  na mestskom úrade, v kancelárii č.4 na poschodí.

Ministerstvo zdravotníctva SR spustilo nový systém registrácie na očkovanie! Čakáreň je miesto, kde po registrácii budete zaradení do zoznamu čakateľov na termín. Termíny budú priraďované podľa veku. To znamená, že o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie. Zaregistrovať sa môžete na webe: https://vakcinacia.nczisk.sk/

Žiadateľ si môže vybrať očkovacie miesto podľa svojich preferencií a dostane aj informáciu, akou vakcínou dané miesto disponuje. Zohľadňuje sa zároveň vekové obmedzenie pre jednotlivé vakcíny. O termíne očkovania budú záujemcovia o vakcínu informovaní prostredníctvom SMS a e-mailom najneskôr dva dni vopred. Mali by mať teda dosť času sa pripraviť. Verejnosť už teda nebude musieť striehnuť na voľné očkovacie termíny.

V prípade záujmu obyvateľov mesta, ktorí nemôžu, alebo sa nevedia zaregistrovať na očkovanie,  pomôže mestský úrad s registráciou - každý pracovný deň od 09.00 do 11.00 hod. a popoludní od 13.00 do 15.30 hod. alebo Vám poskytneme informácie na tel. čísle : 047 / 202 88 13, alebo 047 / 202 88 26.

„Ak máte záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19, ale ešte nespĺňate kritériá veku alebo iné zdravotné, môžete sa prihlásiť na očkovanie ako náhradník cez webstránku www.nahradnici.sk.  Náhradníci sú volaní na očkovanie telefonicky v prípade, ak sa na očkovanie nedostavia všetci riadne prihlásení uchádzači. Prihlásiť sa môže každý občan nad 18 rokov s trvalým pobytom v Banskobystrickom kraji.

Ak nemáte prístup k internetu, môžete nahlásiť seba alebo rodinného príslušníka osobne alebo telefonicky cez mestský úrad v pracovné dni v čase od 09.00 do 11.00 hodiny.

Mesto Hnúšťa prostredníctvom Technických služieb mesta bude realizovať zber a vývoz zeleného odpadu podľa ulíc od piatka do pondelka nasledovne:

od 19.03. do 22.03.2021  - Športová, Kpt. Nálepku, m. č. Hačava

od 26.03. do 29.03.2021  - Sládkovičova pri DOS, Daxnerova, Kotlišská

od 02.04. do 05.04.2021  - ul. Pokroku pri ihrisku, Skalica, Amfiteáter, Rad

od 09.04. do 12.04.2021  - Banícka, Mierova, 1.mája, hlavný cintorín, cintorín st. Likier

od 16.04. do 19.04.2021  - Kotlišská pri Kutliakovi, Likier – ul. Horná, Likier – ul. Dolná

od 23.04. do 26.04.2021  - J. Kráľa, Taverna

Stále rozmiestnené kontajnery sú:

·         mestská časť Brádno

·         mestská časť Polom

·         mestská časť Hačava Skálie

·         mestská časť Hačava - cintorín

·         Mútnik

Vývoz sa bude realizovať z týchto ulíc a mestských častí vždy v pondelok. V prípade nepriaznivého počasia sa zber predlžuje o deň. V prípade skoršieho naplnenia kontajnera Vás žiadame, aby ste vzniknutú situáciu nahlásili na t. č. : 047/542 3113 – pracovníkom Technických služieb mesta Hnúšťa. Zároveň Vás upozorňujeme, aby ste do kontajnerov dávali len zelený odpad, konáre vedľa kontajnera a žiadny iný odpad. Tieto miesta budú monitorované fotopascami.

Na ulici Hlavnej pri predajni Elektro Kováč sa našiel zväzok kľúčov. Bližšie informácie na MsP.

Vážení obyvatelia, za televíziu s vyše 150 TV programami už v základnej ponuke nemusíte platiť zbytočne veľa. V našom meste je možné zriadenie digitálnej TV s najbohatšou ponukou TV programov, 20 dňovým HD archívom a množstvom filmov a seriálov už od 5,88€ mesačne. Navyše úplne prvýkrát v ponuke aj Eurosport vo vysokom rozlíšení 4K. Volajte ANTIK na 055 30 12345 alebo navštívte pobočku Antiku na Hlavnej 378 v Hnúšti.

Vytvorené: 18. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2021 12:39