Hlásenia mestského rozhlasu 19.03.2021

Oznam - Zber a odvoz nábytkových častí zo sídlisk
Oznam - ANTIK

Vážení občania mesta Hnúšťa,

historicky prvé elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo vo februári tohto roku. Od jeho začatia sa v meste elektronicky sčítalo 62,72 %  obyvateľov, čo je takmer   4 344  sčítaných z 6 800 evidovaných obyvateľov nášho mesta.

Sčítať sa elektronicky je povinnosť pre každého občana a ten, kto sa elektronicky sčítať dokáže, by tak mal urobiť do konca marca, a mal by pomôcť aj svojim blízkym. Asistované sčítanie, ktoré začne od apríla je totiž prioritne určené len pre digitálne vylúčených. Preto je potrebné využiť ešte dva posledné týždne elektronického sčítania a splniť si svoju povinnosť.

Pomôžete tak mestu spresniť údaje o počte obyvateľov, na základe čoho sa budú pre mesto v budúcnosti prideľovať finančné prostriedky vo forme podielových daní, ale aj prepočítavať rôzne prídely zo štátneho rozpočtu, dotácie na školy, na výstavbu domov, bytov, na skvalitnenie zdravotníctva a iných verejných služieb. V prípade, že potrebujete pomoc so sčítaním - informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle 047/2028826 alebo  na mestskom úrade, v kancelárii č.4 na poschodí.

Mesto Hnúšťa prostredníctvom Technických služieb mesta bude realizovať zber a vývoz zeleného odpadu. V dňoch 19. - 22.marca 2021 na uliciach Športová, Kpt. Nálepku, m. č. Hačava.

Vývoz sa bude realizovať z týchto ulíc a mestských častí vždy v pondelok. V prípade nepriaznivého počasia sa zber predlžuje o deň. V prípade skoršieho naplnenia kontajnera Vás žiadame, aby ste vzniknutú situáciu nahlásili na t. č. : 047/542 3113 – pracovníkom Technických služieb mesta Hnúšťa. Zároveň Vás upozorňujeme, aby ste do kontajnerov dávali len zelený odpad, konáre vedľa kontajnera a žiadny iný odpad. Tieto miesta budú monitorované fotopascami.

Mesto Hnúšťa prostredníctvom Technických služieb mesta bude realizovať zber a odvoz nábytkových častí zo sídlisk. V pondelok 22. marca 2021  o 14.30 hod. bude pristavený traktor s vlečkou na sídlisku Klokočova a odpad bude následne vyvezený. Zber bude pokračovať:

29.marca 2021   - sídlisko SNP

6.apríla 2021    - sídlisko Nábrežie Rimavy

12.apríla 2021    - sídlisko 1. mája

12.apríla 2021    - sídlisko M. R. Štefánika

19.apríla 2021    - sídlisko Kolónia

Vážení občania, za televíziu s vyše 150 TV programami už v základnej ponuke nemusíte platiť zbytočne veľa. V našom meste je možné zriadenie digitálnej TV s najbohatšou ponukou TV programov, 20 dňovým HD archívom a množstvom filmov a seriálov už od 5,88€ mesačne. Navyše úplne prvýkrát v ponuke aj Eurosport vo vysokom rozlíšení 4K. Volajte ANTIK na 055 30 12345 alebo navštívte pobočku Antiku na ulici Hlavnej 378 v Hnúšti.

Vytvorené: 19. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 19. 3. 2021 15:26