Hlásenia mestského rozhlasu 26.07.2021

Oznam MsÚ - Zber kuchynského odpadu
Oznam - Volejbalový turnaj

Vážení občania, od 1. júla 2021 pribudli v meste nádoby na zber kuchynského odpadu. Ide o novú povinnosť triediť aj tento druh odpadu, ktorú samosprávam prikazuje novela zákona o odpadoch.

Na vybraných miestach preto pribudli špeciálne kontajnery. Informáciu, čo presne môžete do kontajnerov vyhazdovať nájdete na www.hnusta.sk a o niekoľko dní aj na letákoch vo vašich vchodoch. Zjednodušene, do týchto kontajnerov patrí všetok odpad z vašej kuchyne, ktorí ste nestihli skonzumovať, samozrejme bez obalov a sáčkov. Vývoz nádob a ich hygienizáciu zabezpečuje špecializovaná spoločnosť 1x týždenne vždy v stredu a tento odpad putuje na ďalšie spracovanie v bioplynovej elektrárni.

S finančnou podporou BBSK sa v sobotu 31.júla 2021 o 9.00 hod. v MŠH v Hnúšti uskutoční volejbalový turnaj zmiešaných dvojíc. Turnaj podporili: Mesto Hnúšťa, Café Bar Hala, Stavebniny BAUTRADE Mgr. Grigorij Šamin, Papiernictvo Witness Plus Hnúšťa, PMX - net s. r. o., Ekometal s. r. o.  Ing. Peter Kardoš, Mgr. Michal Bagačka a Technické služby Mesta Hnúšťa.

Vytvorené: 26. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 30. 7. 2021 8:04