Výber jazyka

Obsah

14. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte

Typ: ostatné
14. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte V sobotu 6.1.2017 sa konal už 14. ročník turnaja o majstra Hnúšte v stolnom tenise. Do bojov na turnaji zasiahlo celkovo 80 hráčov, čo je najviac za posledné roky. Súťaž prebiehala v štyroch kategóriách. Turnaj sa konal pod záštitou primátora mesta Hnúšťe Mgr. Michala Bagačku, ktorý prišiel osobne hráčov pozdraviť a turnaj otvoril novoročným blahoželaním.

V hlavnej kategórii – v kategórii registrovaných hráčov bojovalo o titul v dvojhre 48 stolných tenistov z blízkeho okolia, ale aj z spišsko-gemerskej oblasti. V prvej fáze boli rozdelení do 16 trojčlenných skupín. Prví dvaja zo skupiny postúpili do vyraďovacích bojov. Tam už postupovali iba víťazi, každé zaváhanie znamenalo koniec. V najlepšom svetle sa na turnaji predviedol hráč Gemerských Dechtárov Eugen Zagyi. Získal tak titul Majstra Hnúšte a putovný pohár na rok 2018.

Výsledky semifinále                         Zagyi - Bakoš 3:0

Kovács – Marcík  3:2

O tretie miesto:                                Marcík – Bakoš 3:2

Finále:                                               Zagyi - Kovács 3:0.

Poradie: 1. miesto Eugen Zagyi (Gemerské Dechtáre), 2. miesto Peter Kovács (ŠK Hrachovo), 3. Miloš Marcík (ŠKST Poltár), 4. miesto Norbert Bakoš (S.T.K. Plešivec A). Najlepší z našich bol Jakub Filipiak, ktorý postúpil zo skupiny, vyhral v prvom vyraďovacom kole a obsadil konečné 9-16. miesto.

Vo štvorhre registrovaných hráčov štartovalo 24 dvojíc a turnajový primát si vybojovala dvojica Kelich/Hicár (Revúca-Tisovec C) pred dvojicou Hollo/Zagyi(Gemerské Dechtáre)  a na treťom mieste skončili Nemčok/Bakoš (S.T.K. Plešivec A).

V kategórii neregistrovaných hráčov sa prezentovalo celkom 22 stolných tenistov. Dvojhra sa v kategórii neregistrovaných hráčov stala korisťou hráča Milana Lašiaka z Utekáča, ktorý vo finále porazil Vojteca Vaszilyho z Rimavskej Soboty. Tretí skončil Igor Andráš tiež z Rimavskej Soboty.

Vo štvorhre sa tešili z víťazstva „Soboťania“ Andráš/Vaszily. Druhí skončili Bystriansky/Lašiak z Utekáča a tretí Rusnáková/Koncz z Lučenca/Hnúšte. Vo štvorhre neregistrovaných hráčov sa predstavilo 11 párov.

kategórii detí vyhral David Jánosdeak z Jablonova n/Turňou pred Martinom Zemanom z Revúcej a Patrikom Sabom z Poltára. V tejto kategórii sa predstavili žiaľ iba títo traja. Účasť v tejto kategórii ma mrzí a odráža nezáujem detí o šport nielen v Hnúšti, ale aj celom okolí.

Aj tento rok ženy súťažili samostatne. Do súťaže sa zaregistrovali 4 ženy. Všetky si však zahrali aj medzi mužmi. Nakoniec si zahrali vlastný turnaj. Vyhrala Ingrid Rusnáková z Lučenca. Na ďalších miestach skončili Iveta Kozloková z Hrachova a Diana Pavlíková z Rimavskej Soboty.

Teší nás zvyšujúci sa záujem a úroveň tohto turnaja najmä v kategórii registrovaných hráčov, veď účasť 48 registrovaných hráčov býva ojedinelá aj na majstrovstvách oblasti či iných podobných turnajoch. Mrzí nás však najmä slabšia účasť domácich neregistrovaných hráčov, detí a žien. Veríme, že na budúci rok oslovíme viac domácich športovcov, ktorí si chcú zašportovať a chcú sa porovnať medzi sebou ale aj s bývalými aktívnymi hráčmi.

Organizátormi majstrovstiev Hnúšte v stolnom tenise boli hráči domácej Iskry Bračo, Čipka, Filipiak, Legén a Remeň v spolupráci s Mestom Hnúšťa, primátorom mesta Hnúšťa Mgr. Michalom Bagačkom, Mestkou športovou halou a BBSK, vďaka ktorému sme hrali aj na dvoch nových stoloch. Ako tradične sa podávala novoročná kapustnica, ktorá všetkým veľmi chutila. Organizátori týmto ďakujú aj sponzorom – firmám a osobám z mesta Hnúšťa a okolia, ktorí do súťaže venovali ceny pre víťazov. Menovite ďakujeme primátorovi mesta Hnúšta Michalovi Bagačkovi, Elene Košarníkovej – PROLOG K a ANTIK, LANKWITZER, APP Nábytok –Peter Prandl, PMX-net, RETRO BAR, Rasťovi Kolesárovi – Prvá stavebná sporiteľňa a Espreso ELEKTRÁREŇ, Adrianovi Hanesovi – Pizzeria KAŠTIEĽ, Ivane Pohorelskej – ORIFLAME, BAUTRADE, Reštaurácia CENTRÁL Tisovec, Tomáš Hlôška – Chemik MAŤO, REMASCENTRUM - masáže Vladimír Zán, Piváreň a WELNESS Predná hora, JOMKO COMPUTER-Jaro Obrtanec, Piváreň BERTÍK,... Niektorí si však neželali byť ani menovaní ale ďakujeme aj im. (jr)

Vytvorené: 9. 1. 2018
Posledná aktualizácia: 25. 4. 2018 10:24
Autor: Správca Webu