#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

KÁVOVÁ KRÍZA - VÝSTAVA V ALTÁNKU KNIŽNICE

Bezbariérový vstup na akciu

Vstup na akciu povolený so zvieratami

. Knižnica prof. Štefana Pasiara vás srdečne pozýva na výstavu – KÁVOVÁ KRÍZA - ktorá priblíži návštevníkom ako sa pestuje káva a ako žijú pestovatelia nášho obľúbeného nápoja. Tí musia čeliť cenovej a klimatickej kríze.

Dátum konania: 1. 10. 2022 - 8. 10. 2022 začiatok od 14:32

Miesto konania: Knižnica prof. Š. Pasiara Hnúšťa, Hnúšťa

Typ akcie: ostatné - trhy, výstavy, veľtrhy

Organizátor: Knižnica prof. Š. Pasiara Hnúšťa

Doba trvania: 7.4 dní

Výstava je inštalovaná v altánku knižnice a je sprístupnená do 8. októbra 2022, v čase otváracích hodín knižnice.

.

Káva patrí medzi najobľúbenejšie nápoje dnešnej doby. Viac ako polovica Slovákov pije denne dve až tri šálky kávy. Najviac kávy sa vypestuje v Brazílii, Vietname a Kolumbii. Práve do Kolumbie sme sa vydali, aby sme sa opýtali pestovateľov a pestovateľiek, ako sa im žije. Ľudia stojaci za našou šálkou kávy sa stretávajú predovšetkým s nízkymi výkupnými cenami, rastúcimi nákladmi na jej pestovanie a neistotou dobrého zberu. Tú ešte zosilňujú dopady klimatickej zmeny.

Pomocou novej výstavy Kávová kríza môžete nahliadnuť do života pestovateľov kávy v Latinskej Amerike a spoločne s nami sa zamyslieť nad možnosťami udržateľnejšej konzumácie obľúbeného nápoja.

Akcia sa koná v rámci Výstavy na stromoch, čo je celorepublikový výstavový happening na podporu dôstojnej práce. Tento rok sa v týždni od 1. do 8. októbra 2022 koná tretí ročník zameraný tentoraz na podmienky pestovania kávy v Kolumbii. Koordinuje Fairtrade Česko a Slovensko.

Viac info na :

https://www.facebook.com/kniznica.hnusta.3

https://fairtrade-slovensko.sk/

https://www.facebook.com/FairtradeSK


Vytvorené: 4. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 4. 10. 2022 14:35