#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Šťastie ukryté v šiestich číslach

V minulosti sa dalo tipovať len na špeciálnych lístkoch športky, sazky a matesa. Každú nedeľu predpoludním si sadali diváci pred televízne obrazovky, aby porovnali vytiahnuté čísla v športke s číslami na svojich poštou podaných tiketoch.

zreb z roku 1966Avšak podnik pre organizovanie športových stávok SAZKA Praha bol založený skôr ako do všetkých rodín prišli televízne prijímače. Čísla sa ťahali teda pred obecenstvom a potom sa vysielali rozhlasom.

Aj Hnúšťa mala možnosť zažiť Ťah športky naživo a to dňa 24. apríla 1960, keď sa u nás konala, ako v prvom meste v bývalom Československu, okrsková spartakiáda. Ťah sa uskutočnil v 17. týždni a vytiahnuté boli tieto čísla: 8 – 17 – 19 – 25 – 38 a 42. Cena športky bola vtedy 3,- koruny.
V archíve dodnes existuje zoznam všetkých našich občanov, ktorí od založenia športky boli v tipovaní úspešní.


Na treťom zábere vyťahuje z osudia pre niekoho šťastné číslo Štefan Kekeniak, vľavo je sklamaný J. Kvetko, prizerajú sa S. Gužela, V. Júre, za ním J. Migaľa-Gróňaš. V čiapke s okuliarmi je J. Steiskal, F. Brož, Kisfaludy, riaditeľ Jedlovský a vtedajší predseda MsNV V. Kadera. Šťastena však v tomto žrebovaní nestála ani pri jednom, z tu prítomných Hnúšťanov.

 

Autor: Mgr. Martin Pliešovský, MsKS


Vytvorené: 4. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 24. 1. 2019 10:08
Autor: Správca Webu