#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Kúpalisko sa pripravuje na otvorenie

Typ: ostatné
Kúpalisko sa pripravuje na otvorenie Vážení občania, otvorenie mestského kúpaliska v sezóne 2023 je plánované na 23.6.2023. V prípade nepriaznivého počasia bude určený nový termín otvorenia. V týchto dňoch prebiehajú posledné úpravy pred jeho spustením.

Letné kúpalisko mesta Hnúšťa sa nachádza v príjemnom prostredí – ideálnom na relax či športovanie (Ul. Športová 1, Hnúšťa)

Pre letnú sezónu 2023 sa z technického hľadiska vykonali tieto práce:

  • výmena prúdových chráničov,
  • nové osvetlenie v strojovni a vykonala sa oprava uzemnenia v strojovni.
  • Bol komplet vymenený piesok vo filtroch, čím by sa mala výrazne zlepšiť kvalita vody a bola vymenená objímka na dávkovanie chlóru.  
  • Boli zrepasované elektromotory na filtrácii.
  • Areál kúpaliska bol kompletne vyčistený od náletových drevín, boli vysadené nové tuje v počte cca 70 kusov. B
  • ol prečistený odtokový járok pre dažďovú vodu, prekryté oplotenie areálu zelenou tieniacou plachtou.
  • Na pokladni bolo vyrobené nové pokladničné okienko, vymaľované priestory toaliet a šatní, miestnosti prvej pomoci ako aj plavčícka miestnosť.
  • V areáli boli vypílené staré napadnuté stromy a vysadené borovice v počte 4 kusy.

 

V areáli kúpaliska si návštevníci môžu zaplávať v 25 metrovom rekreačnom bazéne. Pre tých najmenších je určený detský bazén s malou šmykľavkou o rozmere 10x10 metrov. Oba bazény obklopuje rozľahlá trávnatá plocha, ktorá slúži na oddych, slnenie, ale i loptové hry. Na slnenie však môžu návštevníci využiť aj ležadlá a slnečníky. Novinkou v tejto sezóne sú tieniace plachty, ktoré ocenia hlavne rodinky s malými deťmi ale aj starší občania. Rodičia s deťmi majú možnosť  vyskúšať detské preliezky, detský domček ako aj šmýkačku.

Kúpalisko dýcha príjemnou rodinnou atmosférou, ktorá je typická pre mestské kúpaliská. Na svoje si tu prídu aj milovníci aktívneho pohybu a môžu si tu zahrať  aj obľúbené letné športové hry –  plážový volejbal, zábavné kolky a stolný tenis.

O presnom termíne otvorenia a podmienkach prevádzky vás budeme včas informovať. 

 


Vytvorené: 15. 6. 2023
Posledná aktualizácia: 15. 6. 2023 12:58
Autor: Správca Webu