#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

NA SLOVENSKOM NÁRODNOSTNOM STRETNUTÍ V MAĎARSKU

Typ: ostatné
NA SLOVENSKOM NÁRODNOSTNOM STRETNUTÍ V MAĎARSKU Hnúšťa, 28.5.2024 – Mesto Hnúšťa prijalo pozvanie na každoročné národnostné oslavy v našom partnerskom meste Bükkszentkereszti v Maďarku. V rámci výmeny skúseností, spoznávania a nadväzovanie spolupráce sa tohtoročného stretnutia zúčastnili aj ženy z Klubu dôchodcov v Hnúšti.

Slovenské národnostné stretnutie je tradičným podujatím v obci Bükkszentkereszti Maďarsku, vďaka ktorému sa miestna samospráva snaží o podporu tradičných aktivít a programov na posilnenie identity miestnych komunít, inštitúcií, klubov a občianskych organizácií, ktoré zachovávajú a obnovujú slovenský jazyk a slovenskú ľudovú kultúru.

Každoročným programom národnostného dňa je aj vystúpenie slovenských kolektívov. V tomto ročníku sa s radosťou predstavil náš ženský spevokol z Klubu dôchodcov Hnúšťa. Tradičnými slovenskými piesňami za doprovodu pána Petra Cavara potešili maďarských divákov a návštevníkov podujatia. Okrem nich a miestnych kultúrnych združení bolo podujatie obohatené aj vystúpením folklórneho súboru Železiar z Košíc.

Okrem ochutnávky miestnych gastronomických špecialít bol deň obohatený aj duchovne prostredníctvom Slovnensko-maďarskej svätej omše v miestnom katolíckom kostole.

 

Ing. Michaela Hroncová

vodúca odd. PR, škosltva a sociálnych vecí


Vytvorené: 28. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 28. 5. 2024 16:39
Autor: Správca Webu