#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Spoločne toho dokážeme omnoho viac!

Typ: ostatné
logoMáš 15-25 rokov a chceš zlepšiť svoje okolie? Máš nápad, no nevieš ako na to? Prihlás sa do programu Spojme hlavy do konca júla 2021. Nadácia pre deti Slovenska spúšťa 2. ročník programu, ktorého cieľom je podporiť novú generáciu mladých občianskych aktivistov.

Záleží ti na mieste, v ktorom žiješ? Potom práve ty si človek, ktorého naše mesto Hnúšťa a nadácia hľadá.

Nevieš ako nato? Vyplň krátku prihlášku (tu) a môžeš to byť práve ty, ktorého svojimi nápadmi zmení život vo svojom meste.

Čo ti ponúka program Nadácie pre deti Slovenska?

Ide o jedinečný komplexný vzdelávací program na celý školský rok 2021/22, ktorý pozostáva z:

  • 3 školení v termínoch: 24.-26.9.2021, 26.-28.11.2021, 21.-23.1.2022)
  • 1 letnej školy (júl/august 2022)
  • podpory mentorov z celého Slovenska a rôznych zameraní
  • finančnej podpory pre vlastný absolventský projekt do výšky 500 eur
  • siete podobne aktívnych mladých ľudí z celého Slovenska.

 

Nadácia pre deti Slovenska plne hradí všetky náklady na účasť v projekte, vrátane cestovného, ubytovania a stravy.

 

Čomu sa môžeš priučiť? Pod dohľadom skúsených lektorov programu sa naučíš rozvíjať svoj líderský potenciál a osobnostno-sociálne zručnosti, porozumieš fungovaniu samosprávy, práce s komunitou a realizovaniu malých projektov pre miestnu spoločnosť na základe príkladov dobrej z celého Slovenska. Budeš riešiť konkrétnu situáciu „u vás doma“ a zapájať do ich realizácie aj členov komunity.

 

Súčasťou programu je aj finančná podpora pre realizáciu vlastného malého komunitného projektu do výšky 500 eur. Budeš tak mať možnosť uplatniť svoje novonadobudnuté vedomosti a zručnosti v praxi – prostredníctvom svojho absolventského projektu.

 

Možno práve ty niečo vo svojej obci alebo meste zmeníš, alebo dáš do pohybu miestu komunitu. Absolventi majú možnosť po celý čas nadväzovať kontakty, inšpirovať sa, či vytvárať ďalšie spoločné projekty prostredníctvom letných škôl, kde sa budú postupne všetci spolu stretávať. 

 

V prípade záujmu o bližšie informácie a záujmu prihlásenia sa do programu Nadácie pre deti Slovenska nezabudni o tom informovať aj svoje mesto na adrese: jozefina.ocensova@hnusta.sk

BLIŽŠIE INORMÁCIE TU


Vytvorené: 15. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 7. 2021 10:48
Autor: Správca Webu