#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

V Petrivaldského vile výstava o včelárstve

Typ: ostatné
V Petrivaldského vile výstava o včelárstve Hnúšťa, 3.6.2024 - Včelárstvo a cielený chov včelstiev je taký starý ako ľudstvo samo. Ide pritom nielen o hospodársku, ale významnú spoločenskú činnosť. A to ukáže aj výstava, ktorú mesto pre vás pripravilo v spolupráci s Horehronským múzeom v Brezne, pod názvom V úli.

Výstava je sprístupnená od 1.6.2024 v priestoroch Petrivaldského vily v Hnúšti.

Výstava mapuje vývoj včelárstva od prvotných pokusov človeka získať včelí med nevyberaným, koristníckym spôsobom až po uvedomelú hospodársku činnosť, pri ktorej sú prežitie včelích rodín a dobrá kondícia včelstiev prvoradými faktormi.

Návštevník výstavy dostane možnosť oboznámiť sa s historickým vývojom chovu včiel v období starovekého Egypta, Grécka či stredovekej Európy. Rovnako nahliadne do sveta horehronských včelárov, ich snahy venovať sa svojej záľube napriek nepriazni prírodných podmienok Horného Pohronia, či turbulentných dejinných udalostí 20. storočia.

Výstava o včelách a včelároch potrvá je sprístupnená pre návštevníkov od 1.júna 2024 a na jej prehliadku je potrebné sa vopred objednať na telefónnom čísle 047/2028829, stefan.horvath@hnusta.sk.

 

Ing. Michaela Hroncová

vedúca odd. projektového riadenia, školstva a SV


Vytvorené: 3. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 4. 6. 2024 8:17
Autor: Správca Webu