#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Výstava obrazov Šarloty Bottovej v knižnici

Typ: ostatné
logPozývame vás na výstavu obrazov Šarloty Bottovej, ktorá je inštalovaná v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti a potrvá do 31. augusta 2018. Výstavu si môžete pozrieť počas výpožičného času knižnice.

šbŠarlota Bottová - o mne:
Mám 28 rokov, bývam v Hnúšti. Vyštudovala som Strednú odbornú školu v Rimavskej Sobote v odbore kozmetička. Ako malá som kreslila rozprávkové postavičky bavilo ma to :).
Prvý kontakt s portrétom som získala na strednej škole v predmete estetika. Posunulo ma to v mojej tvorbe ďalej. Čerpala som z kníh a internetu.
Počas tých dlhých rokov kreslenia som urobila mnoho chýb a poučila sa z nich. Ak plánujete urobiť kresbu z fotografie, použite viac fotiek malá rada :).
Nemám žiadnu umeleckú školu, všetko čo viem som sa naučila samoštúdiom a metódou pokus – omyl, samozrejme so základom, ktoré som získala v detstve.
Najviac ma baví kresliť grafitovými ceruzkami. Cieľom každého maliara portrétov je čo možno najpresnejšie zachytiť a prekresliť portrét z predlohy na papier. Asi nemusím zvlášť zdôrazňovať, aké je to dôležité najmä v prípadoch, keď portréty chceme kresliť na objednávku a vieme, že zákazník, ktorý má za našu prácu zaplatiť bude určite podrobne skúmať každý detail našej kresby.
Prvá vec, ktorá je hneď na prvý pohľad zjavná je podobnosť kresby s predlohou a to nie iba podobnosť výzoru, ale aj podobnosť odtieňov (kresba nesmie byť príliš svetlá alebo naopak príliš tmavá). Je veľmi dôležité, aby kresba bola nakreslená nielen presne, ale aj dostatočne rýchlo a preto je potrebné nájsť si systém, ktorým bude možné rýchlosť a presnosť spojiť.
Základná vec, na ktorú sa musíme v prvom rade sústrediť je nakreslenie čo najpresnejších obrysov podľa predlohy a naznačenie všetkých dôležitých detailov. Ako sa hovorí, že nutnosť je matka vynálezcu, tak som objavovala omnoho jednoduchšie a efektívnejšie metódy práce.

Tešíme sa na vás ......
knihovníčky Knižnice prof. Štefana Pasiara


Vytvorené: 18. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 18. 7. 2018 11:00
Autor: Správca Webu