#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Mestám a obciam zhasína nádej

Typ: ostatné
plagát „Vážení obyvatelia, pripájame sa k celoslovenskej iniciatíve „Mestám a obciam zhasína nádej,“ podľa ktorej dňa 30. januára 2023, v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia.

"Vážení spoluobčania, milí Hnúšťania!

Práve vtedy, keď nádej zhasína, je priestor pre ľudskosť. Ukáže sa čochvíľa, komu naozaj ide o Slovensko, o národ, o ľudí. Nie sú to medaily, ocenenia ani funkcie, ale prosté človečenstvo. Či dokáže človek človeku pomôcť, urobiť radosť úsmevom, rozveseliť v ťažkej chvíli či obohatiť múdrou radou, ak je o ňu záujem. Múdrosť medzi ľuďmi je a hlúposť je tiež, no dobre schovaná za útoky, frflanie, ohováranie, hádzanie špiny a viny na druhého v sprievode veľkého kriku. Je na nás všetkých každý jeden deň, či to svetlo v tme budeme hľadať.

Vážení obyvatelia Hnúšte a jej mestských častí, pripájame sa k celoslovenskej iniciatíve „Mestám a obciam zhasína nádej,“ podľa ktorej dnes, 30. januára, v čase od 19:00 do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a povinností, čo sa dotkne aj bežného života každého z nás. Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí tejto vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme, je rýchla a efektívna pomoc od nej.

Verím, že každý z vás chápe naliehavosť tohto opatrenia. Počas jeho trvania vás snažne prosím, aby ste boli opatrnejší pri pohybe v neosvetlených častiach mesta.

Ďakujem vám za pochopenie."

Martin Pliešovský, primátor mesta

plagát


Vytvorené: 30. 1. 2023
Posledná aktualizácia: 30. 1. 2023 15:12
Autor: Správca Webu