Hlásenia mestského rozhlasu 09.05.2022

Oznam MsÚ - 77.výročie oslobodenia SR
Oznam - rezervácia knihy Príbehy starej Hnúšte
Oznam MŠ - Zápis detí do materských škôl

Mesto   HNÚŠŤA a Miestna organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Hnúšti Vás pozývajú  na oslavy 77. VÝROČIA OSLOBODENIA Slovenskej republiky, UKONČENIA 2. SVETOVEJ VOJNY A VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM dnes 9.mája 2022 od 10.00 hod..

V úvode podujatia sa bude konať Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku SNP (s básňou a príhovorom primátora) a od 10.00 hod. Štafetový BEH MIERU ulicami mesta, ktorého sa zúčastnia 11 členné družstvá z Materskej školy Nábrežie Rimavy, Materskej školy Klokočova, Základnej školy Janka Francisciho Rimavského na Nábreží Rimavy, Základnej školy Klokočova, Gymnázia Mateja Hrebendu, Strednej odbornej školy v Hnúšti a aby bola symbolika čísla 77 dodržaná, do štafetového behu sa zapoja aj dospelí a seniori z Hnúšte.

Všetci ste srdečne vítaní pri povzbudzovaní našich bežcov!

Združenie Horná Rimava v spolupráci s mestom Hnúšťa a kolektívom 11 autorov o niekoľko týždňov vydá publikáciu o histórii mesta s názvom Príbehy starej Hnúšte. Knihu si môžete rezervovať už dnes v kancelárii primátora mesta za zvýhodnenú predpredajovú cenu 11,- € a následne si ju vyzdvihnúť koncom júna. 29 historických príbehov a informácií od pravekého osídlenia až po koniec druhej svetovej vojny spolu s viac ako 200 fotografiami určite zaujme každého, kto má rád históriu svojho mesta.

Riaditeľstvá materských škôl v Hnúšti oznamujú, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 bude prebiehať v termíne od 1. mája 2022 do 31. mája 2022. Pre deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov do 31. augusta 2022 je predprimárne vzdelávanie povinné! Žiadosť na prijatie dieťaťa si môžete stiahnuť na stránkach školy: www.msnrrimavienka.sk, a na fb stránke MŠ Klokočova alebo napísať v individuálnom formáte.

Žiadosť môžete doručiť:

1. Poštou, na adresu materských škôl
  2. Vložiť do poštovej schránky na budovách materských škôl (v obálke alebo euroobale)
  3. Elektronicky, na adresu: msnr@hnusta.sk (scenom) a skolka.klokocova@pmxmail.sk
  4. Osobne v materských školách

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie musí byť podpísaná oboma zákonnými zástupcami a vyplnené všetky údaje o dieťati.

Vytvorené: 9. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 9. 5. 2022 8:52