Hlásenia mestského rozhlasu 17.6.2020

Oznam - LEGIONVLAK, Tisovec
Oznam MsP - nález kľúčov
Predaj - podnikateľ z Poľska

Stredná odborná škola v Hnúšti oznamuje, že v školskom roku 2020/2021 otvára 2- ročné nadstavbové štúdium v odboroch:

• Strojárstvo-výroba, montáž a oprava prístrojov, strojov a zariadení
  • Odevníctvo
  • Drevárska a nábytkárska výroba

Podmienkou prijatia je úspešné absolvovanie trojročného učebného odboru s výučným listom v príslušnom odbore.

Štúdium je bezplatné. Pre každého študenta vytvoria podmienky, ktoré zohľadnia jeho individuálne potreby napríklad, z dôvodu zamestnania a ďalších prekážok. Ponúkajú ústretový prístup tak, aby každý študent úspešne absolvoval štúdium a dosiahol úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou.

II. termín podania prihlášky je do 31. júla 2020.

Bližšie informácie na telefónnych číslach 047/542 24 26 alebo 0905 405 188. Tlačivo prihlášky nájdete na internetovej stránke školy.

Letné kino Rimava oznamuje, že z dôvodu nepriaznivého počasia sa dnešné premietanie historického veľkofilmu Gladiátor ruší.

Pozývame vás na unikátnu expozíciu replík 13-tich legionárskych vozňov z rokov 1918-1920, kedy československí legionári hrdinsky ovládli Sibír. Historický LEGIONVLAK zastaví dňa 18.-19.júla - už túto sobotu a nedeľu na železničnej stanici v Tisovci. Od 10.00 hodiny – privítanie - s cieľom priblížiť širokej verejnosti – ale hlavne deťom -  časť histórie z obdobia formovania a vzniku prvej Československej republiky. Súčasťou prehliadky bude aj remeselný jarmok, s možnosťou občerstvenia.

Včera sa na uliciach Hlavná a  V. Clementisa našli zväzky kľúčov. Bližšie informácie na mestskej polícii.

Podnikateľ z Poľska predáva za kultúrnym domom nové zemiaky 15 kg za 5 €, uhorky nakladačky 10 kg za 13 €  a marhule 1 kg za 2 €.

Vytvorené: 17. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 7. 2020 9:17