Hlásenia mestského rozhlasu 18.03.2020

Slovenská pošta - oznam
Kvetinárstvo Tulipán - oznam

Vážení občania,

dovoľujeme si vás požiadať, aby ste dôrazne dodržiavali prijaté opatrenia a nariadenia o nosení ochranných rúšok do predajní, lekární a na miesta, kde sa stretávate s viacerými osobami.

Žiadame občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia, aby spolu s rodinnými príslušníkmi povinne dodržiavali 14 dňovú karanténu.

Žiadame rodičov, aby kontrolovali pohyb svojich detí. Je zakázané, aby sa väčšie skupiny detí zdržovali na verejných priestranstvách a ihriskách.

Osobitne vyzývame seniorov a chorých ľudí, ktorí sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva, aby sa vyhýbali pohybu na verejnosti, nechodili do obchodov a ostali doma. Zároveň vyzývam ich deti, príbuzných, susedov, aby ich doma nenavštevovali a chránili tak ich zdravie a životy.

Prosíme všetky ženy, ktoré majú možnosti a vedia šiť ochranné rúška, aby ich ušili pre svoju rodinu, známych, či susedov.

Krízový štáb mesta rozhodol, že mesto začne od piatku zabezpečovať nákup a dovoz základných produktov pre občanov nad 70 rokov, ktorí nemajú príbuzných, ktorí by im vedeli pomôcť. Rovnako takúto službu zabezpečíme pre občanov v povinnej karanténe.

Prihlásiť sa na dovoz potravín a liekov môžete priebežne na telefónnom čísle 047 202 88 26 v čase od 8.00 do 15.00 hodiny.

Ďakujeme Vám za pochopenie, spolupatričnosť a hlavne za dodržiavanie nariadených opatrení.

Slovenská pošta, a.s. oznamuje, že dňom 18.marca 2020 pozastavuje doručovanie doporučených listov, úradných zásielok, balíkov a balíčkov. Došlé zásielky budú oznamované formou žltých oznámení resp. mailom alebo SMS-kou. Na základe doručeného oznámenia, (kde je uvedené podacie číslo Vašej zásielky ) si môžete prevziať došlé zásielky na pošte. Odberná lehota všetkých zásielok sa predlžuje o 14 dní naviac t.j. na 32 dní ( podľa požiadavky odosielateľa ). Z tohto dôvodu vyzývame a doporučujeme občanom, aby mali na bytoch resp. domoch funkčné domové poštové schránky označené menom pre bezproblémové doručovanie oznámení. Toto opatrenie je nutné z dôvodu zamedzenia fyzickému kontaktu poštových doručovateľov so zákazníkmi, ktorí su v karanténe. Doručovanie dôchodkov národného okruhu ostáva zatiaľ bez zmien t.j. doručujú sa s peniazmi na adresu dôchodcov domov.

Nekontaktujte zamestnancov pošty telefonicky s otázkou či Vám neprišla zásielka, vyčkajte prosím na žlté oznámenie doručené do Vašej listovej poštovej schránky. Doručovanie obyčajných listov, ktoré sa zmestia do Vašej schránky bude zachované. Zamestnanci Slovenskej pošty Vám ďakujú za pochopenie a trpezlivosť, správajme sa ohľaduplne.

Kvetinárstvo Tulipán oznamuje, že aj napriek tomu, že má predajne zatvorené, ponúka všetok sortiment formou donášky. Objednať si ho môžete na čísle 0907 509 345, cez e-mail alebo facebook a v čase od 7.00 do 16.00 Vám bude doručený na dohodnuté miesto.

Vytvorené: 18. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2020 11:28