Hlásenia mestského rozhlasu 17.03.2020

MsÚ - oznam
Slovenská pošta - oznam

Vážení občania,

dovoľujeme si vás požiadať, aby ste dôrazne dodržiavali prijaté opatrenia a nariadenia o nosení ochranných rúšok do predajní, lekární a na miesta, kde sa stretávate s viacerými osobami..

Žiadame občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia, aby spolu s rodinnými príslušníkmi povinne dodržiavali 14 dňovú karanténu.

Žiadame rodičov, aby kontrolovali pohyb svojich detí. Je zakázané, aby sa väčšie skupiny detí zdržovali na verejných priestranstvách a ihriskách.

Osobitne vyzývame seniorov a chorých ľudí, ktorí sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva, aby sa vyhýbali pohybu na verejnosti, nechodili do obchodov a ostali doma. Zároveň vyzývam ich deti, príbuzných, susedov, aby ich doma nenavštevovali a chránili tak ich zdravie a životy.

Prosíme všetky ženy, ktoré majú možnosti a vedia šiť ochranné rúška, aby ich ušili pre svoju rodinu, známych, či susedov.

Krízový štáb mesta rozhodol, že mesto začne od piatku zabezpečovať nákup a dovoz základných produktov pre občanov nad 70 rokov, ktorí nemajú príbuzných, ktorí by im vedeli pomôcť. Rovnako takúto službu zabezpečíme pre občanov v povinnej karanténe.

Prihlásiť sa na dovoz potravín a liekov môžete priebežne na telefónnom čísle 047 202 88 26 v čase od 8:00 do 15:00.

Ďakujeme Vám za pochopenie, spolupatričnosť a hlavne za dodržiavanie nariadených opatrení.

Pošta Hnúšťa 1 oznamuje, že doručovanie pošty a dôchodkov ostáva nezmenené. Doručuje sa na adresu prostredníctvom poštovej doručovateľky.

Vytvorené: 17. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 3. 2020 10:39