Hlásenia mestského rozhlasu 29.03.2021

Oznam MsÚ - Sčítanie obyvateľstva
Oznam RVPS RS - Povinnosť chovateľov ošípaných
Predaj - Podnikateľ z Poľska

Mesto Hnúšťa prostredníctvom Technických služieb mesta bude realizovať zber a odvoz nábytkových častí zo sídlisk. Dnes 29. marca 2021  o 14.30 hod. bude pristavený traktor s vlečkou na sídlisku SNP a odpad bude následne vyvezený.

Do ukončenia elektronického sčítania zostáva niekoľko dní. Historicky prvé plne elektronické samosčítanie obyvateľov sa skončí 31. marca 2021. Od jeho začiatku sa v našom meste sčítalo 71,90 % čo je 4979 obyvateľov. Ak chcete mestu pomôcť pri plánovaní rozvoja a pri príjme podielových daní od štátu, prosíme obyvateľov, aby sa samosčítali na webovej stránke www.scitanie.sk , aby poprosili svojich príbuzných alebo známych, alebo aby prišli na mestský úrad, pomôžeme im pri vyplnení sčítacieho dotazníka.

Regionálna veterinárna a potravinová správa Rimavská Sobota informuje že z dôvodu potvrdenia výskytu nových ohnísk afrického moru u diviakov (nájdených a ulovených) v k.ú. okresu Rimavská Sobota, sú chovatelia ošípaných povinný dodržiavať tieto opatrenia:

- dodržiavať v chovoch zásady biologickej bezpečnosti (dôkladné oplotenie farmy, dezinfekčné brody, evidencia a kontrola pohybu dopravných prostriedkov a osôb, prezliekanie zamestnancov a návštevníkov farmy, dodržiavať čierno-biely systém)

-  zamedziť vniknutiu diviakov do areálu farmy, prípadne ich kontaktu s krmivom a stelivom

-  rešpektovať zákaz skrmovania kuchynských odpadov a výrobkov z diviačieho mäsa

-  zákaz skladovať krmivo pre ošípané v dosahu diviakov

-  zákaz skladovať podstielkovú slamu v dosahu diviakov min. 90 dní pred jej použitím

-  pravidelné klinické prehliadky zvierat v chove

Podnikateľ z Poľska predáva na mestskej tržnici zemiaky 15 kg za 3 €  a jablká 5 kg za 3 €.

Vytvorené: 29. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 29. 3. 2021 15:10