#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Ave, liber! predstaví slovenské knižnice a autorov

Typ: ostatné
logo V dňoch 2.- 13.3. 2021 sa bude môcť verejnosť zoznámiť s tvorbou dvanástich slovenských autorov. Mestské knižnice z celého Slovenska ich predstavia v rámci spoločného online projektu Ave, liber!

Diváci sa v diskusiách zoznámia s tvorbou širokého spektra žánrových autorov, takže je isté, že na svoje si príde takmer každý. Chýbať nebudú mená, ktoré sú známe verejnosti na celom Slovensku, ale ani autori, ktorí svoju tvorbu prezentujú najmä lokálne a písanie je pre nich skôr záľubou. Prezentácie zároveň predstavia činnosť jednotlivých mestských knižníc, ich minulé úspechy, plány či potreby.

V tomto neľahkom období pre kultúru je podujatie príspevkom členov Asociácie kultúrnych inštitúcií miest a obcí Slovenska k Týždňu slovenských knižníc. Aj keď knižnice sú zväčša v obmedzenom režime otvorené, podujatia organizovať nemôžu. Presun do on-line prostredia síce nenahradí živý kontakt čitateľa s jeho obľúbeným autorom, avšak je aspoň čiastočnou alternatívou pre tých, ktorí na súčasný stav nerezignovali.

Je pre túto dobu príznačné, že čoraz častejšie siahame po knihe. Veríme, že aj tento projekt predstaví čitateľom zaujímavé knihy slovenských autorov, prípadne pripomenie, že aj v ich meste sídli knižnica, ktorá ponúka veľké množstvo zaujímavých titulov za naozaj symbolický poplatok.

Podujatie je možné sledovať vždy od 18:00 hod. na fb a youtube profile Slovensko žije kultúrou, ako aj na facebookových stránkach a youtube kanáloch organizujúcich mestských kultúrnych centier a knižníc a takisto aj na stránke Divadla Actores Rožňava

Program podujatia:

2. 3. (utorok), Ján Markoš, Banskej Štiavnica

3.3. (streda), Matúš Báťka, Hriňová

4.3. (štvrtok), Monika Kompaníková, Modra

5.3. (piatok), Radovan Dunaj, Snina

6.3. (sobota), Jozef Pavlov, Detva

7.3. (nedeľa), Laura Fechová, Sabinov

8.3. (pondelok), Daniel Majling , Revúca

9.3. (utorok), Gabriela Futová, Rožňava

10.3. (streda) Jozef Moravčík Jakubovec, Malacky

11.3. (štvrtok), Marián Milčák, Levoča

12.3. (piatok), Lena Riečanská, Hnúšťa

13.3. (sobota), Ondrej Kalamár, Hriňová

plagát

Viac informácií:

Facebook: https://www.facebook.com/events/1850761831731268/

 

Koordinátor projektu za Asociáciu kultúrnych inštitúcií miest a obcí Slovenska:

Rastislav Marko, rastislav.marko@banskastiavnica.sk, 0905 525 945

 

 

Mestké kultúrne stredisko v Hnúšti – Knižnica prof. Štefana Pasiara


Príloha

Vytvorené: 26. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 26. 2. 2021 10:49
Autor: Správca Webu