#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Prváci pasovaní za čitateľov knižnice

Typ: ostatné
Prváci pasovaní za čitateľov knižnice Hnúšťa, 27.6.2024 - Ešte prednedávnom sadali do školských lavíc ako nesmelí prváci, no a dnes sú z nich zdatní rytieri, ktorí zdolali viachlavého draka. Popasovali sa s čítaním, písaním, počítaním či kreslením.

Zvíťazili nad jeho hlavami a preukázali tak, že môžu hrdo nastúpiť do druhého ročníka, samozrejme až po dvojmesačných letných prázdninách.

Knižnica prof. Štefana Pasiara sa rozhodla toto ich hrdinstvo odmeniť pasovaním za čestných čitateľov knižnice. Uskutočnilo sa tak v stredu, 26.júna, keď už na „dvere“ klope koniec školského roka. Najprv sme zatvorili ŠLABIKÁRČÍTANKU do starého kufra a poslali ho na cestu okolo sveta, aby si oddýchol a načerpal počas letných prázdnin silu pre nových prváčikov. Potom sme na písmenká z abecedy hádali hádanky a podľa obrázkov aká je to rozprávka. Zvládli to na výbornú.

Po zložení sľubu: „Sľubujem, že budem čítať knihy pre radosť a poučenie. Budem sa k nim slušne správať, nebudem ich ničiť, trhať, čarbať do nich a načas ich vrátim do knižnice. O tom, čo sa mi v knihách páčilo, porozprávam aj svojim kamarátom," boli slávnostne pasovaní priložením knižky Veselý prváci na rameno. Odovzdali sme im čitateľské preukazy a záložky, ktoré sme pre nich pripravili a na pamiatku sa podpísali do našej kroniky. Oficiálne sa tak stali čitateľmi našej knižnice a za odmenu dostali registráciu na 1 rok zdarma.

Ďakujeme za veselé dopoludnie žiakom a pedagógom zo Základnej školy Janka Francisciho Rimavského a Základnej školy Klokočova v Hnúšti.

Veríme, že budú našu knižnicu navštevovať radi a nájdu v nej veľa zaujímavých knižiek.

Tak prváci , huráááá do čítania…

 

Video a foto nájdete:

https://www.facebook.com/kniznica.hnusta.3

 

Foto, video: Imrich Garláty

 

Knižnica prof. Štefana Pasiara

 


Vytvorené: 27. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 27. 6. 2024 13:20
Autor: Správca webu II